Nowy zmodernizowany Wielki Zderzacz Hadronów może rozwiązać zagadkę ciemnej materii

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Po trzyletniej przerwie kultowy niszczyciel atomów przygotowuje się do rozpoczęcia nowej ery odkryć naukowych.

Po wcześniejszym potwierdzeniu istnienia nieuchwytnej cząstki bozonu Higgsa, Wielki Zderzacz Hadronów, znajdujący się niedaleko Genewy w Szwajcarii, przygotowuje się do trzeciego startu po trzyletnim przeglądzie.

 

W niedalekiej przyszłości naukowcy włączą największy na świecie akcelerator cząstek w nadziei na wiele ekscytujących nowych odkryć. Zespół będzie szczególnie zainteresowany znalezieniem dowodów na istnienie ciemnej materii, tajemniczej formy materii, która, mimo że stanowi duży procent masy wszechświata, nigdy nie była bezpośrednio obserwowana.

 

Od ostatniego uruchomienia zderzacz został znacznie zmodernizowany i planuje się przeprowadzanie eksperymentów przez trzy lata, po czym zostanie zatrzymany do kolejnej aktualizacji. Ciekawie będzie dowiedzieć się co zderzacz ujawni w nadchodzących miesiącach.

 

@zmianynaziemi Czy Wielki Zderzacz Hadronów rozwiąże zagadkę ciemnej materii? #CERN #nauka #dlaciebie #LHC #popolsku ♬ original sound ZmianynaZiemi

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Jaki portal ? .. To tylko

Jaki portal ? .. To tylko "karuzela" dla elektronów i ich kolegów . Gdyby nie rewolucje przemysłowe to dziś nadal istniałyby ręczne warsztaty tkackie , szewcy i rymarze a na produkowane przez nich wyroby stać byłoby tylko najbogatszych - tak jak dawno temu. Przypomnij sobie ile kosztował samochód przed wynalezieniem linni produkcyjnej ?

Portret użytkownika Endymion

Ciekawe spostrzeżenia..

Ciekawe spostrzeżenia..
Otwarcie otchłani, też tak widzę rolę CERN, ale to raczej nic dobrego nam nie przyniesie.
Hermes Trismegistos, kabała; to jest wszystko powiązane, a nam każą wierzyć w obrzezanego cieślę...

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Set

Świat i ludzie służą demonom.

Świat i ludzie służą demonom. Kto będzie próbował się wyłamać i jednoczyć ze światłem, jest prześladowany, nawet wśród świętoszków Polaków.

Ludzie atakują nas tym, co najbardziej nas zaboli, bo przemawiają przez nich demony zniszczenia owej jedności.

Skomentuj