Nowy wirus w Chinach zabija kolejne osoby. Gwałtownie rośnie liczba zakażonych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Właśnie potwierdziły się najgorsze obawy w sprawie wirusa, który niedawno pojawił się w Chinach. Władze powiadomiły, że nowy typ koronawirusa jednak potrafi przenosić się z człowieka na człowieka, przez co jest o wiele bardziej niebezpieczny. Co więcej, potwierdzono już śmierć czwartej osoby, a niemal 300 kolejnych jest zakażonych.

 

Początkowo uspokajano, że nowy wirus może nie być aż tak groźny, lecz naukowcy w pośpiechu próbowali określić jego transmisję. A skoro wirus może przenosić się między ludźmi, oznacza to, że rzeczywista liczba zakażonych jest wielokrotnie wyższa. Jednak władze zawsze informują tylko o potwierdzonych przypadkach.

 

W chińskim mieście Wuhan, gdzie nowy wirus został wykryty po raz pierwszy, odwołano właśnie zbliżające się obchody Nowego Roku, które przyciągną setki tysięcy ludzi. Agencje turystyczne zakazały wyprowadzania grup do tego miasta. Zwiększono również liczbę punktów kontrolnych w miejscach publicznych, a policja będzie sprawdzała, czy wjeżdżające i wyjeżdżające pojazdy przewożą zwierzęta. Wirus został bowiem powiązany z targiem owoców morza i żywych zwierząt.

 

Już w nadchodzących dniach, setki milionów Chińczyków wyruszy na spotkania rodzinne po kraju i za granicą, dlatego rząd podjął dodatkowe środki ostrożności, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa. A skoro może się przenosić z człowieka na człowieka, liczba przypadków zakażenia może wkrótce wzrosnąć lawinowo.

 

Nowy typ koronawirusa został dotychczas wykryty w Japonii, Korei Południowej i na Tajlandii. Kolejne państwa azjatyckie decydują się na wprowadzenie kontroli na lotniskach. Istnieją obawy, że wirus może być równie niebezpieczny co SARS, czyli zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej, który w latach 2002-2003 zabił niemal 800 osób spośród ponad 8 tysięcy zakażonych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

wspaniali są ci chińscy

wspaniali są ci chińscy lekarze tylko 4 trupy a oni już wiedzą że przyczyną jest jakiś wyimaginowany wirus, kurcze obudźcie się ludzie bo dajecie sobie wmawiać cokolwiek, równie dobrze przyczyną tych czterech zgonów (o ile nastąpiły) mogą być powikłania pogrypowe, pokażą wam jakikolwiek obrazek wygenerowany przez komputer dorzucą trochę wiadomości w propagandowych szczekaczkach nwo czyli wszystkie media wliczając te "alternatywne" i już jest po was, robicie pod siebie.

 

"Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani" M.Twain

https://youtu.be/J9wlMWYTpqg

 

Portret użytkownika Sławomir M

masz rację ale większość

masz rację ale większość ludzi to chodowlane barany przeznaczone na zarobek przez strzyżenie  i rzeź im można wszystko wmówić i szprycować czszepionkami ile wlezie a nawet jeszcze za to zapłacą i myślą że przez to są lepsi bo niby mądrzejsi ale to niewolnicy krótko żyjący , a wolnych wilków  jest niestety za mało na tym świecie żeby to zmienić i w dodatku większosć jest uśpionych ale gdyby się obudzili to w grupie siła nie do pokonania ale to tylko marzenia pozdrawiam

Portret użytkownika lipka

Chiny źle traktują zwierzęta,

Chiny źle traktują zwierzęta, które przeznaczają do spożycia więc może to jakaś kara, jeszcze gorsza kara powinna spotkać Kanadyjczyków za bestialskie wybijanie młodych fok na futra i Japończyków za bestialskie wybijanie delfinów. Ale im pewnie nikt wirusa nie podrzuci.

Portret użytkownika Alvin

Cholera, pewnie tam jakie

Cholera, pewnie tam jakie nieudaczniki są 800 osób w dwa lata - no depopulacja pełną parą idzie...

Istnieją obawy, że wirus może być równie niebezpieczny co SARS, czyli zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej, który w latach 2002-2003 zabił niemal 800 osób spośród ponad 8 tysięcy zakażonych.

Spoko - pan Zięba nas wyleczy....

Prawie tyle samo ginie w wypadkach drogowych w Polsce przez dwa miesiące wakacji - lipiec i sierpień.... 

2 862 osób za 2018 - tu są dane....   Czerwiec; lipiec i sierpień - 234 +267 + 281  

Fajne, fajne te elity - takie trochę nie za bardzo skuteczne.... 

 

 

 

 

Zawsze twierdziłem i nadal twierdzę (nie sam), że ZnZ to ruska propaganda...... 

.... a Ziemia jest okrągła; i to jest naukowy fakt. 

Portret użytkownika PrawNICK

Jak wypowiedział się

Jak wypowiedział się światowej klasy wirusolog po "pandemii" H1N1 "ludzkie społeczności okazały się o wiele bardziej odporne na teoretycznie smiertlenego wirusa niż wskazywały symulacje komputerowe". Myślę, że po tylu latach są już mądrzejsi i nowy wirus będzie bardziej skuteczny.

Portret użytkownika Alvin

W 2020 roku udało się już

W 2020 roku udało się już rozpocząć, prowadzić i zakończyć III Wojnę Światową, a także zwalczyć pandemię nieznanego wirusa. A to dopiero styczeń!

W Chinach jest bardzo duże zaludnienie i jeśli ten wirus byłby naprawdę zjadliwy, to ofiary śmiertelne liczone by były w milionach, a nie tak jak teraz parenaście osób.

Ciekawy, czy jak za paręnaście dni okaże się, że to lekka ściema jest - czy Pan odwoła swoje newsy?  

No, ale ...

Gazety narobią trochę sensacji, TV też, na tych ruskich portalach będą całe tony teorii spiskowych; tylu inteligentów, że zaraz znajdą szczepionkę (podobno już jest) i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie.

Tylko pana Jerzego Zięby brakuje...   Ale zawsze - lewoskrętna witamina C i inne srebro koloidalne, czy co tam teraz na topie jest... 

 

 

 

 

Zawsze twierdziłem i nadal twierdzę (nie sam), że ZnZ to ruska propaganda...... 

.... a Ziemia jest okrągła; i to jest naukowy fakt. 

Skomentuj