Nowy szef MSZ Polski zaproponował utworzenie armii uchodźców i wysłanie jej na wojnę do Syrii

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Polish Institute of International Affairs/CC BY-NC-ND 2.0
Nowy minister spraw zagranicznych Polski Witold Waszczykowski dał kilka dni temu jasno do zrozumienia jakie jest jego stanowisko w sprawie Syrii i dał dość śmiałą propozycję na rozwiązanie tego konfliktu. Jego zdaniem Europa powinna utworzyć wielotysięczną armię z uchodźców i wysłać ją do Syrii.

 

Takie rozwiązanie wydaje się stać w sprzeczności z polityką UE i USA. Waszczykowski uważa, że dziesiątki tysięcy młodych mężczyzn, którzy uciekli z Syrii, powinni sami zawalczyć o wolność w swoim kraju, zamiast siedzieć w Berlinie, patrzeć jak inne państwa angażują się militarnie i "pić kawę". Polityk zaznaczył, że Polska nie wyśle swojego wojska na Bliski Wschód.
"Dziesiątki tysięcy młodych mężczyzn, którzy wyskakują z pontonów z iPadami, pytają się nie o wodę, żywność i ubranie, ale gdzie można naładować komórkę, mogłyby z naszą pomocą odwojować sobie państwo" - stwierdził Waszczykowski.

MSZ nie podał istotnych szczegółów, np. kto miałby szkolić, uzbroić i kierować uchodźcami na wojnie i nie wyjaśnił z kim właściwie mieliby walczyć - z terrorystami ISIS czy z wojskami Baszara al-Assada. Jego wypowiedź oczywiście nie została potraktowana poważnie na Zachodzie i wywołała raczej śmiech i zdziwienie.

 

Waszczykowski wspomniał także o historii Polski, gdy Polacy zmuszani byli do emigracji, żyli w okupacji i przez wiele lat musieli walczyć za ojczyznę. Mimo tego, plan utworzenia armii z uchodźców raczej nie zostanie zrealizowany - prawdopodobnie zostałoby to uznane za niehumanitarne.

 

 

Na podstawie: http://www.wprost.pl/ar/525115/Waszczykowski-Stworzmy-wojsko-z-syryjskich-uchodzcow-Polska-armia-nie-pojedzie-do-Syrii/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika METUS

Tylko upośledzeni umysłowo i

Tylko upośledzeni umysłowo i zdrajcy pozwalają obcym wojskom działać we własnym kraju...
ale tylko ludzie o inteligencji kury chcą kształcić w nim obcą armię !
Takie idee w głowach ludzi z rządu powinny być karane. 
 
KSZTAŁCIĆ WOJSKO NA TERENIE TOTALNIE ROZBROJONEGO PAŃSTWA I NARODU ?!?
PRZECIERZ TO JEST JAWNA PRÓBA SABOTAŻU!!!
 
Nie ma się co dziwić że rzeczywistość w naszym kraju jest tak ciężka.
Rządzą totalne debile. Logiczne myslenie i zdolność przewidywania jest u nich na poziomie pierścienic albo pierwotniaków.
 

Portret użytkownika s0ak

Jesli to na serio, to Pan

Jesli to na serio, to Pan MInister moze zostac nazwany zdrajca narodu polskiego. Dokladnie to samo wydarzylo sie w czasach upadku Cesarstwa Rzymskiego. Z dziesiatki tysieci barbarzyncow stworzono armie (bo co z nimi zrobic) - pomijajac powtarzalnosc innych aspektow, jak to ze dostali owczesny "socjal" i specjalne prawa - ktora zamiast sluzyc Cesarstwu obrocila sie przeciwko niemu!!!
W 10 lat po nadaniu pierwszych przywilejow dla barbarzyncow - oraz pozniejszym stworzeniu z nich barbarzynskiej armii - Cesarstwo Rzymskie upadlo, zaatakowane od srodka przez owa armie wykolejencow.
Historia nikogo nic nie uczy. Po tych slowach Pana Ministra jestem przekonany, ze PiS to ten sam gnoj, po prostu z inna maska na ryju.
Koszmar Rodacy, koszmar...

Portret użytkownika N1KT

Czas pomyśleć kurna czym się

Czas pomyśleć kurna czym się trzeba będzie bronić - Polakom broni niet, a dzikusom i terrorystom tak ? No pięknieeeee, może od razu wszyscy zróbmy pociąg jak w przedszkolu i na gwizdek wszyscy się uduśmy nawzajem…
Jakieś pomysły czym bronić dom/ekwipunek/jedzenie/miejsce?
Czy można lub gdzie można kupić broń gazową przez net z innego kraju ? (nie chce jakiejś plastykowej zabawki co czyści zatoki Smile
Abo chociaż jakiś gas pieprzowy abo paraliżujący z netu bo u mnie nic takiego nie ma w mieście, nawet na psy : /

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Osobiście pomysł

Osobiście pomysł Waszczykowskiego, nawet jeśli wypowiedziany sarkazmem ma swoje istotne zalety...
To jasne, że młodzi mężczyźni powinni walczyć o swoją ziemię. Pomysł ten powitany "śmiechem i zdziwieniem" ujawnił podenerwowanie Eurożydów, że ich misterny plan wyludnienia Bliskiego Wschodu dla stworzenia Wielkiego Izraela może spalić w ten sposób na panewce...
Brawo Waszczykowski!!! Arabsko-murzynskich gerojów do koszar, dac im broń i wypierdolić do Syrii i innych krajów opanowanych przez ISIS..
Wcześniej przeskanować i wyłowić zakamuflowanych terrorystów...
i wysłać ich do Eurożydów w Brukseli...
Kamiński to wykona perfekcyjnie... Smile

Portret użytkownika typ

problem w tym ze czyja ziemia

problem w tym ze czyja ziemia jest ich?? przeciez to nie sa tylko syryjczycy, oni sie zebrali z calego bliskiego wschodu a i z indii tez sa, poza tym jak sie ich uzbroi to kto wie dopiero co sie stanie bo przeciez nie da sie wszystkich ekstremistow wylapac z tego tlumu, kto wie ilu z nich sluzylo w isis i teraz co, dac im bron?? przeszkolic jeszcze??? Po prostu nie wpuszczac i tyle albo wprowadzic jakis rygor podczas wpuszczania.

Strony

Skomentuj