Nowy system oparty o technologię RFID śledzi, co robisz ze swoimi śmieciami

Kategorie: 

mpilabels.com

Kolejne dobrodziejstwa technologii wykorzystującej chipy RFID poznali mieszkańcy Korei Południowej. Jeden z telekomów, SK Telecom wprowadził system zarządzania odpadami oparty o znakowanie śmieci, co ma spowodować zmniejszenie dziennej wielkości odpadków.

 

System monitoruje ile jedzenia wyrzucamy i na jakim etapie odzysku znajdują się opakowania podlegające recyklingowi.  Specjalne kosze na śmieci są wyposażone w czytniki, które są w stanie przede wszystkim zidentyfikować pochodzenie śmieci.

 

Poza tym inteligentne kosze są w stanie zważyć ile żywności wyrzucamy do kosza a ostatecznie za wyprodukowane odpady wystawiana jest faktura a należność jest pobierana z karty kredytowej skojarzonej z umową.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Partyzant

Jeszcze nie jest do końca za

Jeszcze nie jest do końca za póżno wg. mnie. Natomiast jesteśmy tak blisko końca wolności osobistej że włos się jeży na głowie. RFID, elektroniczna waluta, wszędobylskie kamery, policja z coraz nowocześniejszymi "humanitarnymi technikami tłumienia wystąpień" - niedługo do lasu nie będzie można wejść nieśledzonym. Jest póżno, ale nie do końca. Trzeba uświadamiac ludzi (zacznijcie od kolegów, tylko delikatnie, nie walcie z grubej rury , bo was po prostu oleją, zacznijcie od początku)bo ja sam jestem niki, ale wraz ze stoma innymi znaczę odrobinę więcej - pamietajcie!

Portret użytkownika Jerry

<Pesymista> Starałem się

<Pesymista>Starałem się czytać twój post ze zrozumieniem, ale w tym co piszesz widzę jakieś dziwne rozchwianie i niespójność. Może ja źle to interpretuję, nie ważne.Natomiast (i tego jestem pewien :)), za cholerę nie potrafię pojąć twojego ostatniego stwierdzenia ...To co? Mamy spuścić głowy i pokornie godzić się na zniewolenie? Niedoczekanie!Staram się uszanować twój światopogląd, ale najmniej czego nam teraz trzeba to opinie typu "za późno na optymizm". Jak tragicznie zmieniła by się historia Polski, gdyby do głosu dochodziło więcej ludzi  z podobnym podejściem do twojego. Dzisiaj z pewnościa nie pisalibyśmy po polsku, albo wogóle by nas nie było ...Ostatecznie wychodzi na to, że wprowadzono tam następny podatek, tym razem od śmieci komunalnych. Jasne, dajmy sobie wszczepić to gówno, to zaraz zaczną obliczać, ile emituje każdy z nas CO2 i każą płacić od tego podatek, ustalą dzienny limit możliwych do przejścia kilometrów, żeby nie niszczyć chodników, a na końcu powiedzą ile razy dziennie możemy się wypróżniać i puszczać bąki by nie przekroczyć bezpiecznych limitów. Gdyby ci idioci, przekazali te pieniądze na uświadomienie ludzi związane z segregacją i ograniczeniem "niepotrzebnych" odpadów albo dokarmili dzieci trzeciego świata, to z pewnością był by z tego większy pożytek.Ale nie! Tu trzeba mieć pretekst do inwigilacji i zarobienia dodatkowej kasy. Nóż się w kieszeni otwiera ...Pozdrawiam

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja" M. McLuhan
"Twierdzą nam będzie każdy próg" M. Konopnicka

Portret użytkownika Pesymista

Jerry ! nie  starałeś

Jerry ! nie starałeś sięczytać mojego tekstu ze zrozumieniem, ani elastycznościąmyśli, tylko przecedziłeś mój wpis przez gęste sito, a topowoduje że z góry chciałeś mnie skrytykować a niezrozumieć o co chodzi, ja nie nawołuje żeby się poddawaćlub też walczyć, bo to założenie nie było by sensu,tylko robiąc ten wpis, próbowałem naświetlić pewnągorzką rzeczywistość, jaką spotkała ludzkość, z którejjuż nie ma odwrotu, gdyż ludzie sami na to zezwolili,dlaczego mówie że nie ma odwrotu ? gdyż obecne czasyw jakich żyjemy, nie są czasami z przeszłości, gdzienastąpiła rewolucja, i można było wyjść z szabelkamii obalić rząd, teraz jest to zbyt skomplikowane, bo tojest globalny system korporacyjny, bardzo dobrzezorganizowany i scentralizowany, i każdy opór ludzkiw tym przypadku, nie ma żadnych szans, czyli nie wiemjak będziesz się wysilał to i tak to nie przyniesie cipozytywnych owoców, jedyne co to człowiek jakojednostka, myśle że będzie mógł podjąć taką decyzjeżeby mu nikt bio chipa nie wszczepił pod skóre, aledo końca to i tak nie wiadomo, bo znając obecnyrozwój biotechnologiczny, można dojść do takichwniosków że w chwili obecnej każdy człowiek obecnieżyjący może już mieć w swoim organizmie takiegobio chipa,(komputera) bez jego wiedzy,np.z zakupionążywnością, przy badaniach lekarskich typu szczepionki,nawet we wdychanym powietrzem, wodą pitną, idt...zamieszcze ci link z informacją podaną w 2007r. otechnologi, a teraz mamy 2012r.jak myślisz do tej poryo ile kroć wzrosła technologia ? http://www.computerworld.pl/news/122384/IBM.W.ciagu.10.lat.powstanie.procesor.wielkosci.drobiny.kurzu.htmli oprócz tego zamieszcze ci drugi link z 2004r. o technologi,nanotechnologi wielkości kurzu bio chipy (komputery)które już możesz mieć w swoim organizmie i o tym nawetnie wiedzieć,http://www.pcworld.pl/artykuly/41637/Koniec.tajemnic.htmlwięc skoro ja mówie, za pózno na optymizm, to niedlatego że się poddałem, lub nawołuje do poddaniasię innych, tylko dla tego że ja naprawde widze że jest zapózno, i staram się pokazać innym rzeczywistość, którąinni mogą nawet nie dostrzegać, a w tym przypadku Jerry,właśnie ty byłeś jedną z nich.Faktycznie jedynym ratunkiem dla ludzkości, byłbyprawdziwy reset ziemi, wywołany jakimś globalnymkataklizmem.Pozdrawiam cię Jerry ! 

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

niedługo przyjdzie czas, że

niedługo przyjdzie czas, że kazdy smiec przed wyrzuceniem trzeba bedzie w mikrofalówce pądem trzepnąć i kupić sobie metalowa osłonę na rękę, żeby złodzieje danych chipów zdalnie  nie czytali.
 
 

Portret użytkownika Pesymista

bardzo ciekawe jak nie tak

bardzo ciekawejak nie tak dawnona świecie, a także i w polsce, wprowadzalishow telewizyjne, typu Big Brother to całyświat się cieszył z tego jaki fajny program TVale ludzie nie widzieli innej perspektywy właśnietego typu programów, ludziom się to podoba,czyli nie będzie żadnych problemów z realizacjątego w świecie Big Brothera na masową skale,najpierw pokazują mass media rozrywki, potożeby rozbawić publiczność, a zarazem ich oswoićz tym, a potem show staje się globalnym faktemtak samo RFID typu biochip pod skórny też jestwdrażany, no chodzby nawet z bespieczeństwanaszych pociech, które mogą być ofiaramipedofilów, tylko że ludzie nie wiedzą że zawszeprzed wdrażaniem jakiegoś ich nowego projektuw zamyśle, nie do poprawy bezpieczeństwa leczdo ich kontroli, wkraczają mass media i wypaczająrzeczywistość, obracając wszystko w koszmar wjakim obecnie ludzie żyją, i nie ma lepszej opcjii słusznej drogi do bezpieczeństwa, jak globalnymonitoring, i pod skórne RFID bio chipy. to jesttylko kwestia czasu jak ludzkie życie stanie sięprawdziwym koszmarem, gdzie człowiek nie będziemiał żadnych praw, i wolności osobistej, i to jestpewne że na chwile obecną już nikt na to nieporadzi, jest już za pózno na optymizm !

Skomentuj