Nowy satelita umożliwia lepszą obserwację Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już niedługo zostanie wyniesiony na orbitę nowy satelita obserwacyjny trzeciej generacji, którego opracowywują inżynierowie z firmy Bell Areospace. To ta sama firma, która jest odpowiedzialna za sieć satelitów WorldView, służących koncernowi Google. To właśnie maszyny owej sieci dostarczają zdjęć, do znanych na całym świecie aplikacji Google Earth, i Google Maps.

 

Nowy satelita różni się od popprzednich, bardzo ważnym parametrem, który to jest odpowiedzialny za jakość obrazów dostarczanych na ziemię - rozdzielczością. Będzie ona nie byle jaka, bo jak podają inżynierowie, nowy satelita ma oficjalną rozdzielczość, umożliwiajającą obserwację obiektów do 25 cm! Ale niestety możliwości takie jak można by było się spodziewać nie są zarezerwowane dla powszechnego ogółu, bowiem ta rozdzielczość będzie zarezerwowana dla administracji rządowej USA

 

Mimo to, będzie to niebywały skok technologiczny, tym bardziej że satelita krążyć będzie na orbicie o wysokości 600 km nad ziemią. Dla powszechnego użytku to nadal postęp, gdyż dla powszechnych użytkowników, zdolnych do zapłaty, satelita będzie fotografować obiekty do jakości półmetrowej długości.

 

Ponadto aby zwiększyć grono osób, chcących zapłacić za tak szczegółowe dane, firma Bell Areospace, wyposażyła nowego satelitę w podgląd w podczerwieni, co zgodnie z tym co mówią, ma umożliwić satelicie, odróżnianie obiektów sztucznych od naturalnych. Nowy satelita ma zostać dostarczony na orbitę jeszcze w tym roku. 

 

 

Źródło : ballaerospace.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Wujek21

Wenez napisał: Czekam na taką

Wenez wrote:

Czekam na taką satelite online co bym mógł sobie nią sterować:) może jeszcze 30 lat i będzie:)

 
 
Chyba jak sobie za nią zapłacisz... myślisz, że pospulstwo takie jak my mogło by mieć do takich rzeczy dostęp?? Równie dobrze możesz spotkać w lesie różowe jednorożce...

Skomentuj