Nowy samolot pasażerski ze Stanów Zjednoczonych będzie szybszy niż Concord

Kategorie: 

youtube.com

Przedstawiciele amerykańskiej firmy Boom informują o przygotowaniu projektu modelu naddźwiękowego samolotu pasażerskiego, który powinien być szybszy od francusko-brytyjskiego Concorde, podało CNN.

 

Oczekuje się, że nowy ultraszybki liniowiec będzie miał prędkość przelotową około 2700 kilometrów na godzinę. To jest 2,6 - krotnie szybciej niż prędkość Concorde. Oprócz mocy silników, masa samolotu zostanie zmniejszona z powodu przewagi materiałów kompozytowych kadłuba. Na pokładzie zamontowanych zostanie czterdzieści foteli, ułożonych pojedynczo w dwóch rzędach.

 

Wstępne kalkulacje pokazują, że czas przelotu z wielkich miast amerykańskich do europejskich i azjatyckich stolic nie będzie przekraczać sześciu godzin. Loty będą realizowane na wysokości nie większej niż 20 kilometrów.

Szacunkowy koszt podróży dla jednej osoby „tam i z powrotem" wyniesie około 5 tys. dolarów. Z nowej oferty będzie korzystać elita biznesowa.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ned

"Przedstawiciele

"Przedstawiciele amerykańskiej firmy Boom (...)"
Do czasu, aż to ich nowe cacko zrobi wielkie boom...czego nie życzę.
Ale nazwa firmy przewrotna, aż nie mogłem się powstrzymać Wink

Skomentuj