Nowy rząd wyłączył nadawanie pisowskiej telewizji TVP Info

Kategorie: 

Źródło: Internet

20 grudnia 2023 roku, około godziny 11:00, doszło do niespodziewanego zablokowania sygnału telewizyjnego TVP Info, jednego z głównych kanałów informacyjnych w Polsce, który od kilku lat stał się tubą propagandy PiS i to tak prymitywną, że oglądali to już tylko przekupieni własnymi pieniędzmi nieszczęśnicy.

 

Oprócz sygnału telewizyjnego zniknął również dostęp do strony internetowej tej stacji. Zamiast zaplanowanego programu TVP Info, na jego kanale zaczął być nadawany sygnał z TVP1. Zdarzenie to miało miejsce w momencie, gdy minister kultury i dziedzictwa narodowego ogłosił odwołanie prezesów mediów publicznych.

 

PiSowcy rozpoczęli rytualny krzyk intonując - "giewał", "giewałt" - i rozpoczęli okupację budynku TVP na Woronicza w Warszawie. Protestujący twierdzą, że wyłączenie ich propagandowej telewizji to skandal i zamach na pluralizm mediów.

 

To oczywisty cyniczny żart PiSowców, którzy uczynili z TV własną pałkę propagandową i wsławili się tym, że podczas poprzedniej kadencji ani razu nie zaproszono tam do jakiegokolwiek programu publicystycznego kogokowliek z partii Konfederacja mimo, że ta miała w pewnym momencie kilkanaście procent poparcia. Jeśli to ma być pluralizm mediów, to bardzo dobrze, że TVP zostanie zaorane.

 

Niezbyt dobrze wygląda styl w jakim to się odbywa, bo rządzący poszli na rympał i zastosowali rozwiązania pozaprawne stosując do tego nie mającą zbytniej mocy prawnej uchwały sejmowej. Jednak PiSowcy byli jeszcze bezczelniejsi gdy przez dwa lata pozbawiali nas normalnego życia nielegalnymi rozporządzeniami, więc czym jest przejęcie TVP uchwałą przy dwóch latach upadlania Polaków rozporządzeniami?

 

Obok TVP Info, także inne kanały Telewizji Polskiej, takie jak TVP1, TVP3 i TVP World, doświadczyły podobnych zakłóceń. Wielu widzów i użytkowników internetu zastanawiało się, jakie są przyczyny tego zdarzenia i jakie będą jego dalsze konsekwencje dla krajobrazu medialnego w Polsce.

 

To wydarzenie może być punktem zwrotnym dla polskich mediów publicznych. Z jednej strony, wpływa na percepcję wolności mediów i dostępu do informacji w kraju, a z drugiej, otwiera debatę na temat zarządzania i niezależności mediów publicznych w Polsce. Jakie będą długoterminowe skutki tego zdarzenia, pozostaje jeszcze do oceny, ale niewątpliwie stanowi ono istotny moment w historii polskich mediów.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sycylijczyk

Fakt że przez ostatnie lata

Fakt że przez ostatnie lata TVP info to było propaganda, ale sposób przejęcia TVP przez nową władzę która miała być przecież praworządna i demokratyczna mówiąc najdelikatniej pozostawia wiele do życzenia. Przy okazji dyskusji na temat telewizji wogóle to napiszę tu co ostatnio wychwyciłem oglądając stację TVN, mianowicie stacja ta pokazuje filmy polskie które mają za zadanie zniesmaczyć/zochydzić społeczeństwu święta katolickie i związaną z tym tradycję. Stacja ta z tego powodu służy świadomie ideologii neomarksizmu który zaczyna opanowywać tą planetę.  

Portret użytkownika Szkarłatny

Biedni poliniacy, znowu będą

Biedni poliniacy, znowu będą mieli zje.b.aną wigilię ROFL Znowu mają powody do ujadania, znowu mają powody do kłótni z Matką ,Ojcem, Siostrą, Teściową. I o to wlaśnie chodzi. Dajecie się tak dzielić caly czas, nie potrafiąc rozdzielić "rozrywkowej" fikcji od rzeczywistości. Rozwiązanie tego problemu jest na wyciągnięcie ręki- wypie.r.dol telewizor, przestań się programować!!!

Portret użytkownika BG-OG

DYKTATURA partii rewolucyjnej

DYKTATURA partii rewolucyjnej, ruszyła i idzie jak walec. Marksizm w zlewaczałej Europie, znowu podnosi łeb. Czekam na nieodłaczne dla tej ideologii UTOPII , ofiary.

A ostatnie 100 lat prób wprowadzania, tej ludobujczej, utopijnej ideologii w różnych formach/odmianach na świecie, to z 300 000 000 OFIAR !!!!

Portret użytkownika gurumeditation

Zapomnieliście jak w latach

Zapomnieliście jak w latach 2007-2015 TVP był tubą propagandową folksdojczów? I w tych latach wszystkie telewizornie, z wyjątkiem znienawidzonej przez siły postępu TVTrwam, kłamały tak samo. Teraz teraz znowu wszystkie główne telewizornie będą wychwalały folksdojczów i jeździły po PISie. Jak rozumiem teraz będzie lepiej.

Portret użytkownika syriues

Telewizja telewizją 

Telewizja telewizją 

A chodzi o cos zupełnie innego.

O więcej uchodzcow ,ale muzułmańskich. Takze ktory rząd lepszy?Ktory premier daje dupy,s ktory broni?

Myślicie,ze gdyby był Tusek premierem w czasach pandemia, to byloby lepiej?

Moze jedynie dla Unii. 

Portret użytkownika ba19

Czy demokracja polega na tym

Czy demokracja polega na tym ze każdy  " mądry inaczej "  ma prawo wyboru , teraz tylko grupa wybrańców mają takie prawa , a do czego to prowadzi  jak w TV nie ma opozycji ?

Przysłów 16: 25  Istnieje droga, która w oczach człowieka jest prostolinijna,+ lecz potem jej końcem są drogi śmierci.+

Przysłów 12: 15  Droga głupiego jest w jego oczach słuszna,+ lecz kto słucha rady, jest mądry.+

Jeremiasza 10: 23  Dobrze wiem, Jehowo, że do ziemskiego człowieka jego droga nie należy. Do męża, który idzie, nie należy nawet kierowanie swym krokiem.+

Mateusza 7:22  Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie,a czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’b

Jana 9:41  Jezus rzekł do nich: „Gdybyście byli ślepi, nie mielibyście grzechu. Ale teraz mówicie: ‚Widzimy’.a Wasz grzechb pozostaje”.

Jana 16:2 Wykluczą was z synagogi.a Doprawdy, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia świętą służbę dla Boga.b

 

 

 

 

Portret użytkownika Bartosz Maski

To co robią telewizje to jest

To co robią telewizje to jest zaśmiecanie przestrzeni informacyjnej. Powodowanie katastrof informacyjnych.

Komentując można mieć swoje zdanie, choćby błędne ale to tylko komentarz. Natomiast podając fałszywe, tendencyjne informacje w telewizjach staje się wrogiem publicznym największego kalibru. Żukow powinien się im przyjżeć. 

Portret użytkownika ARTUR

Dla mojej przyjemności mogą

Dla mojej przyjemności mogą się nawet pozabijać Smile ale porzućcie tą nadzieję bo to wszystko ustawka i mieszanie w głowach , jedyną prawdą jest podpisanie przymusowej relokacji nachodżców więc jedynie idiota może uwierzyć że akurat dzisiejszy dzień został wybrany przez przypadek Smile . Wzmocniono też cenzurę na 

https://prawy.pl/ i https://www.money.pl/  więc nie każdy komentarz wchodzi a zwłaszcza w temacie nachodżców więc społeczeństwo ma się zająć igrzyskami i ceną chleba a nie polityką .

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Ulvhedin

Maksymalny chaos jaki

Maksymalny chaos jaki wprowadzają ma nadal dyskredytować Rzeczpospolitą na arenie międzynarodowej, przy głośnym ujadaniu z zachwytu gawiedzi. Wszystko się powtarza. Tak właśnie musiała wyglądać końcówka XVIII wieku kiedy to targowica wprowadzała porządki okupanta, by rozsadzić Rzeczpospolitą Obojga Narodów od środka. Ryży folksdojcz już nawet się nie kryję kto jest jego panem. Hołownia i reszta tej bandy sprzedawczyków którzy odgrywają teatrzyk dla goi. Ino czekać kiedy w knesecie tfu, sejmie zawieszą złoty przycisk jewtuba.

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Strony

Skomentuj