Nowy rodzaj grafenu, twardszy od diamentu stanie się materiałem kamizelek kuloodpornych przyszłosci

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Advanced Science Research Center (ASRC) na Uniwersytecie Nowojorskim stworzyli nowy rodzaj grafenu o nazwie diamene, który może być tak samo elastyczny jak folia cynowa i jednocześnie wystarczająco twardy, aby zatrzymać uderzającą w niego kulę wystrzeloną z pistoletu.

Grafen jest materiałem odkrytym w 2004 roku, podczas eksperymentów z atomami grafitu. Od tego czasu naukowcy zaproponowali szereg nowych zastosowań dla swojego odkrycia i nie przestali go udoskonalać. Wyjątkowo cienki i lekki diamen także może mieć wiele potencjalnych zastosowań. Twórcy są zdania, że udoskonalony grafen nada się do wytwarzania wodoodpornych powłok oraz ultralekkich kamizelek kuloodpornych.

„To jak dotąd najcieńszy materiał, który wykazuje twardość porównywalną do diamentu” – powiedziała Elisa Eiedo, profesor fizyki w ASRC i główna twórczyni projektu – „Wcześniejszy grafen nie był tak odporny, jednak jego podwójne wykorzystanie sprawiło że materiał stał się twardy”.

Diamen jest miękki i elastyczny, jednak pod wpływem ciśnienia zmienia swoje właściwości i staje się wyjątkowo wytrzymały. Co ciekawe, stwierdzono, że swoista właściwość materiału występuje jedynie przy dwóch warstwach grafenu – ani więcej, ani mniej nie odnosiło już takiego efektu.

„Zarówno grafen, jak i diament składają się wyłącznie z atomów węgla, są one jednak inaczej ułożone. To właśnie ułożenie atomów skutkuje poszczególnymi właściwościami, takimi jak twardość, elastyczność oraz przewodzenie elektryczne” – mówi Angelo Bongiorno, jeden z twórców diamenu – „Nasza nowa technika pozwala manipulować ułożeniem atomów wewnątrz grafenu, co nadaje mu pożądane właściwości w określonych warunkach”.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Prawdziwy Polak

"Diamen jest miękki i

"Diamen jest miękki i elastyczny" Co to za bzdura? To WĘGIEL jest miękki i elastyczny a pod wpływem ciśnienia i temperatury zamienia się w jego krystaliczną postać czyli DIAMENT.

Wesołych Świąt i znikam ztąd.

Portret użytkownika Fred.f

w Polsce nie zarabia sie

w Polsce nie zarabia sie dolarow, w rosji rowniez nie, wartosc dochodu liczy sie na podstawie sily nabywczej, ile paliwa kupisz za miesieczne wynagrodzenie, lub towarow niezbednych do zycia, np ile bedzie trwalo kupno mieszkania, ile i jakie art zywnosciowe zakupisz za wynagrodzenie, a sam dolar jest produkowany w usa wiec tam jest tani a jego eksport kosztuje wiec dostawa do rosji przy obecnych sankcjach nie moze byc tania i moze spowodowac ze bedzie wart 2, 3 lub 4 razy tyle ile w usa hehehe

Portret użytkownika U_P_Adlina

pozostało ci tylko się

pozostało ci tylko się pocieszać takimi wpisami mającymi tyle wspólnego z rzeczywistością, co ty z inteligencją. A jak wygląda rzeczywistość? Bęcki uSSmanów w Syrii i kolejne państwa opuszczające słabnącego bandytę zza oceanu.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika CCCP

Natomiast u ruSSkich odkrywa

Natomiast u ruSSkich odkrywa się ulepszone materiały do produkcji onuc oraz nowe trunki do picia np. bojarysznik Wink

Jak nie można być dumnym z tego, że Stany Zjednoczone Ameryki są najpotężniejszym państwem na planecie, będącym jedynym supermocarstwem, posiadającym najwięcej odkryć naukowych we wszelakich dziedzinach, gdzie ludziom żyje się dostatnio i w spokoju. USA nigdy nie zaatakowało Polski, RoSSja dokonywała to średnio co kilkadziesiąt lat.

Średnia pensja w USA to ok. 5000 dolarów. W RoSSji ledwo 520 Smile

Tymczasem w Polsce 1100 dolarów....

Portret użytkownika Autor komentarza

Reprezentująca Rosję w

Reprezentująca Rosję w konkursie „Miss Earth” Natalia Perewierziewa wprawiła jury w osłupienie swoją prezentacją kraju. Opowiedziała o nim tak:
 „Moja Rosja to biedny, ogromny, cierpiący kraj, okrutnie rozdarty przez chciwych, nieuczciwych i niewierzących ludzi. Moja Rosja to wielka arteria,
z której kilkoro „wybranych” wyprowadza jej bogactwa. Moja Rosja to nędzarz”.

Cytaty z wypowiedzi Perewierziewej wywołały burzę wśród czytelników na stronie internetowej rosyjskiej gazety „Komsomolska Prawda”. W ankiecie przeprowadzonej na stronie ponad 90% respondentów stwierdziło, że Perewierziewa powiedziała prawdę o Rosji.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Buhahahaha! I znowu tekst

Buhahahaha! I znowu tekst sprzed lat (2012), na dodatek jakieś propagandowe wypociny. Może zamieść coś z zeszłego stulecia klownie? Buhahahaha!

PS: Popatrz trollu na temat tego artykułu i zastanów się, jak bardzo się ośmieszasz.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Autor komentarza

Gen. George Patton: "Problem

Gen. George Patton: "Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami".
http://www.fronda.pl/a/gen-patton-o-rosjanach-jakze-aktualnie%2C47795.html

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehe! Widzę, że

Hehehehe! Widzę, że frustracja narasta w bander-trollowni. Dziś dzień multi-wklejek.

Hehehehe! No i co? Ja zawsze powtarzam, że złodziej krzyczy: "Łapać złodzieja"!, aby odwrócić uwagę od siebie. Co można powiedzieć o uSSmanach?

Już od początku swego istnienia USA prowadziły bezpardonową politykę imperialistyczną, najpierw wobec Indian amerykańskich a później Meksyku, Hawajów i krajów Ameryki Łacińskiej i innych. Od czasu II Wojny Światowej amerykański imperializm stał się szczególnie okrutny w związku z zastosowaniem nowych środków masowego rażenia takich jak bomba atomowa, jak i nowoczesnych bombowców dalekiego zasięgu B-52, myśliwców F-16, helikopterów Apache, a ostatnio, pocisków i rakiet zaopatrzonych w głowice z uranem-238, super twardym, radioaktywnym metalem o olbrzymiej sile przebicia. 

USA są jedynym krajem, który użył broni atomowej w atakach na ludność cywilną: w Hiroszymie i Nagasaki, gdzie zginęło w ułamku sekundy łącznie ok. 150.000 ludzi. W Kosowie i Iraku, USA ponownie użyły broni radioaktywnej, uranu-238, z tragicznymi dla ludności cywilnej skutkami, szczególnie w południowym Iraku gdzie setki dzieci, kobiet i mężczyzn zmarło i umiera na raka i inne choroby spowodowane przez kontakt z pyłem uranowym. (W szpitalu Basra, w roku 1989 urodziło się z wadami wrodzonymi tylko 11 dzieci; w 2001 — 116. W tym samym czasie liczba zachorowań na raka wzrosła z 34 do 603. 

Używając broni radioaktywnej lub grożąc jej użyciem (jak np. w Chinach w 1958 lub na Kubie w 1962), Stany Zjednoczone nie liczą się czasami w ogóle z prawem i opinią międzynarodową. 

Podobnie wygląda sprawa użycia przez USA innego środka masowego rażenia jakim jest broń chemiczna. W Wietnamie, Amerykanie masowo spryskiwali dżunglę wietnamską niezwykle toksycznymi substancjami w absurdalnym, maniakalnym zamiarze zniszczenia lasów gdzie ukrywali się żołnierze Wietkongu jak i również w celu zniszczenia pól uprawnych ludności podejrzanej o wspieranie Wietkongu. Do tej ludobójczo-kryminalnej akcji, USA użyły między innymi ok. 40 milionów litrów tzw. Agent Orange, który zawiera dioksynę, jedną z najbardziej trujących substancji jakie kiedykolwiek wynaleziono. USA nie liczyły się z tragicznymi konsekwencjami nie tylko dla środowiska i ludności cywilnej (z której ok. miliona zostało zakażonych), ale również dla żołnierzy amerykańskich, z których wielu, ok. 100.000, następnie ubiegało się od odszkodowania ze względu na choroby i inwalidztwo spowodowane kontaktem z Agent Orange. 

Trudno jest dokładnie nawet ustalić ile razy i gdzie USA interweniowały militarnie. Oblicza się jednak, że w krótkim czasie swego istnienia jako niepodległe państwo od 1776, USA przeprowadziły ok. 400 akcji militarnych i ok. 6000 ukrytych interwencji w ponad 100 krajach. Tylko od czasu II Wojny Światowej, USA zbombardowały aż 19 krajów, w tym tak małe i biedne jak Guatemala i Grenada, nie mówiąc o zmasakrowaniu Wietnamu, Iraku, czy ostatnio Afganistanu. Według wielu przedstawicieli rządu amerykańskiego, takie interwencje mają jednak „sens". („Sądzimy, że cena jest warta tego", jak powiedziała kiedyś Sekretarz Stanu Madeleine Albright, zapytana w 1996 przez redaktorkę amerykańskiej stacji CBS co sądzi o sankcjach ekonomicznych USA wobec Iraku, w wyniku których zmarło ok. pół miliona dzieci irackich.) 

Nikt też nie wie — i chyba nigdy nie będzie dokładnie wiedział — ile milionów ludzi straciło życie w wyniku zbrojnych interwencji USA. W Kambodży, gdzie w latach 1969-1973 lotnictwo amerykańskie zrzuciło na ten biedny kraj ponad pół miliona ton bomb, zginęło prawdopodobnie ok. 600.000 ludzi. W Laosie, ok. pół miliona. Na Filipinach, ponad ćwierć miliona. W wojnie koreańskiej ponad milion. W Wietnamie, dotychczas największym horrorze "made in USA", Amerykanie zabili prawdopodobnie ponad 2 miliony Wietnamczyków, z tego ok. jeden miliona cywili. 

W tym okrutnym szaleństwie dominacji i kontroli świata, USA są gotowe narazić na ogromne straty swoich własnych obywateli. W bezsensownej wojnie w Wietnamie, zginęło prawie 60.000 żołnierzy amerykańskich. W podobno „spektakularnie zwycięskiej" wojnie z Irakiem, którą zachwycały się media amerykańskie i inne, zginęło łącznie z różnych przyczyn „tylko" 760 Amerykanów, przy czym straty irackie sięgały prawdopodobnie ponad 200.000 żołnierzy i cywili. Ale nie mówi się o tym , że na skutek między innymi zetknięcia z radioaktywnym pyłem uranowym, dotychczas zmarło już ok. 8000 amerykańskich weteranów wojny „Desert Storm" i aż 200.000 ubiega się o odszkodowanie z powodu inwalidztwa. 
W swej książce „Derailing Democracy" (dosł. „Wykolejając demokrację"), David McGowan pisze: „Od Drugiej Wojny Światowej, akcje militarne Ameryki w takiej czy innej formie spowodowały więcej śmierci i zniszczenia na całym świecie niż podobne akcje jakichkolwiek innych krajów." Jeden z najbardziej cenionych na świecie mężów stanu, Nelson Mandela, potępił politykę zagraniczną USA nazywając ją „zagrożeniem dla pokoju na świecie." 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj