Nowy rekord wielkości pokrywy lodowej na Antarktydzie

Kategorie: 

Źródło: Internet

Większość wyznawców ideologii globalnego ocieplenia zawsze powie, że polarna pokrywa lodowa ciągle topnieje i z pewnością jest to wynikiem działalność człowieka. Jednak na półkuli południowej kolejny rok pod rząd rośnie obszar zajmowany przez lód.

 

Według najnowszych danych, wczoraj, tj. 13 września 2014 ustanowiono absolutny rekord, jeśli chodzi o wielkość lodu morskiego na biegunie południowym od czasu, gdy zaczęliśmy prowadzić satelitarny monitoring takich parametrów.

Powierzchnia lodu morskiego na Antarktydzie i przyległościach wyniosła 13 września 2014 roku 1 121 000 kilometrów kwadratowych, a to więcej od maksymalnych pomiarów, jakie rejestrowano w latach 1981-2010.

Z danych wynika, że maksimum wielkości pokrywy lodowej przewyższa to z 2013 roku aż o 49 tysięcy kilometrów kwadratowych.

 

 

Źródła:

http://sunshinehours.wordpress.com/2014/09/13/antarctic-sea-ice-extent-sept-13-2014-new-al...

ftp://sidads.colorado.edu/DATASETS/NOAA/G02135/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika JQLASK

Może dlatego powiechnia lodu

Może dlatego powiechnia lodu się zwiększa bo biegun topnieje? chwila chwila jak to możliwe?!
Słona woda trudniej zamarza niż słodka. Duże ilości słodkiej wody uwolnionej do oceanu w porze ciepłej powodują zwiększenie czapy lodowej w porze zimniej (jak wiadomo na biegunie przez pół roku jest ciemno)
pozdro

Portret użytkownika Przemysław

Ale sa ludzie któzy wierza w

Ale sa ludzie któzy wierza w ta całą bajke i globalny haracz "ocieplenie klimatu - wina czlowieka" bo tak w TV gadaja , ludzie sa zbyt podatni na hipnoze telewizyjną sami racjonalnie nie mysla bo zwyczajnie im sie nie chce dopuszczaja kazda bujde która wymyśla ci pseudo naukowcy bo inaczej ich nazwac nie moge.

To jest promowanie globalnego haraczu , czegos co ludzie maja ... sorry musza placić ! Bo tak i koniec !

Powiedzmy temu calemu oglupianiu NIE !

Chemtrails to tez bajka tak jak tu wiekszosc ludzi komentuje newsy o tej tematyce "teoria spiskowa" wezcie idzcie sie na....c zapomniec zresetowac i nie myslec .../ bo po co myslec samodzielnie jak ktos mnie moze wyreczec no ja pie....e

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wyciąć chwasty ludzkości,

Wyciąć chwasty ludzkości, dokonać głebokiej resekcji i poddać szczepieniom genetycznym aby żaden neandertalczyk nie zbrukał ludzkiej krwi.
 I zniknie globalne ocieplenie i Natura powróci do normy. Znikną "katastroficzne" wybuchy na słońcu i pokaże się czyste granatowo-niebieskie niebo, wolne od chemicznego świństwa przez neandertalczyków rozpylanego w atmosferze.
Tak nam dopomóż Bóg..
 AMEN

Portret użytkownika Arcanum

Tak dla jasności. Amon/Amen

Tak dla jasności. Amon/Amen to egipski demonek, któremu oddaje się pokłon. Np faraonowie na jego cześć nosili tytuły Amenhotep, aż do czasów Echnatona.
Nie zastanawiałeś się skąd wytrzasnęli to słowo w większości czarnoksięskich inkantacji (aka chrześcijańskich modlitwach)? I jak pod koniec danej inkantacji owieczki odśpiewują Aaameeeeen. Biggrin Wiadomo o co chodzi

Portret użytkownika Ape

You Tube:   Globalny szwindel

You Tube:
  Globalny szwindel globalnego ocieplenia. Wykład Lorda Christophera Moncktona. 1#6.mov (6 filmów)
•autor: Robert Domański 8 filmów
… Globalne ocieplenie - Globalny szwindel •autor: Sandra Worzała Wielki przekręt CO2! (1/8) (napisy pl) Globalne Ocieplenie - Globalny Szwindel - cz.1
…Globalne ocieplenie a ruch precesyjny Ziemi - Tadeusz Mroziński - …Tadeusz Mroziński w programie zajmuje m.in. się omówieniem ruchów Ziemi, w tym jej ruchu precesyjnego i odnosi się do jego ...

Strony

Skomentuj