Nowy projekt Ministerstwa Zdrowia: niezaszczepieni pracownicy mają nie dostawać pensji!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wszystko wskazuje na to, że polski rząd planuje już „opcję atomową” dla tych wszystkich, którzy nie chcą przyjąć preparatu na COVID-19.

Projekt zakłada, że pracodawcy otrzymają prawo wysyłania niezaszczepionych pracowników na bezpłatne urlopy. Zatem dopóki taki ktoś się nie zaszczepi, nie otrzyma pensji!

Twórcą koncepcji jest wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Każdy, kto poinformuje swojego szefa, że nie przyjął szczepionki, nie przechorował COVID-19 lub odmówi wykonania koronatestu, będzie podlegał takim restrykcjom.

Pracodawca otrzyma również prawo przekierowania takiego pracownika do innego miejsca lub rodzaju pracy.

To samo dotyczy osób dopiero starających się o pracę. Pracodawca może otrzymać możliwość wymagania informacji o zaszczepieniu bądź jego braku i na tej podstawie podejmować decyzję o zatrudnienia lub braku zatrudnienia dla takiej osoby.

Jeśli Sejm i Senat przyjmą taką ustawę, a prezydent ją podpisze, to będzie koniec rządu PiS i wielka zadyma na ulicach.

Tego chyba nawet Kaczyński nie będzie próbował przeforsować.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Nickt

Coraz bardziej wydaje mi się,

Coraz bardziej wydaje mi się, że PiS kolejny raz chce oddać władzę. Swoje zrobili - wkręcili ludzi w socjal, rozpieprzyli gospodarkę do końca, nakręcili gigantyczną inflację, wstrzyknęli trutkę milionom ludzi, w tym dzieciom, a teraz znikną jak Szumowski. Niektórzy po prostu wrócą do swoich, pod Wzgórza Golan. A nas zostawią na pożarcie ruskim i niemieckim brudasom. Cała ta akcja z rządami PiS to był niewyobrażalny, kolejny skok na kasę i nic więcej. Przejęte hotele i wiele innych nieruchomości, wepchnięcie kraju w jeszcze większy dług publiczny, itd. Udało się to dzięki zwykłej, ludzkiej zachłanności - wystarczyło rzucić ochłapy, a głupi lud to kupił.

Patrząc z perspektywy historycznej - Polacy nigdy nie wstaną z kolan.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Zapomnialeś o wpuszczeniu

Zapomnialeś o wpuszczeniu milionów Ukraińców "bo brakuje rąk do pracy". Poliniak zaczyna coś kojarzyć dopiero jak sam dostaje w d... i wtedy są samobójstwa oraz inne akty rozpaczy.

Portret użytkownika Rycerz Boga

To czemu nie idziecie zrobić

To czemu nie idziecie zrobić burdy i nie rozwalicie wszystkiego, tylko gadacie głupoty, a lepiej pisać głupoty niż walczyć co pajec jeden z drugim i przed komputeremi Sracie w gacie i majtki, a tak w ogóle to wypad z internetu ćwoki i nie namawiać innych do złego bo jesteście tacy sami źli jak ten rząd i tyle w tym temacie.

Strony

Skomentuj