Nowy prezydent Ukrainy oferuje obywatelstwo wszystkim Rosjanom, którzy "cierpią" pod rządami Putina

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Żydowski komik i gwiazdor telewizyjny, Wołodymyr Zełenski, który w zeszłym tygodniu został wybrany na nowego prezydenta Ukrainy, odrzucił propozycję Władimira Putina, by zapewnić swoim obywatelom rosyjskie paszporty. Zamiast tego Zełenski zaoferował ukraińskie obywatelstwo wszystkim Rosjanom, którzy "cierpią pod rządami Kremla".

Jak informuje The Guardian, Władimir Putin wdrożył plan ułatwienia wszystkim obywatelom Ukrainy uzyskania rosyjskiego obywatelstwa. Początkowo taką możliwość oferowano wyłącznie separatystom na wschodzie kraju.

Zełenski, który oficjalnie obejmie swój urząd w czerwcu, negatywnie odpowiedział na propozycję Putina i wyszedł z zupełnie odmienną inicjatywą. Prezydent-elekt zapowiedział, że przyzna ukraińskie obywatelstwo przedstawicielom wszystkich narodów, które cierpią z powodu autorytarnych i skorumpowanych rządów.

 

Z otwartymi ramionami przyjmie przede wszystkim Rosjan, którzy mają dość kremlowskiego ucisku. Zełenski wbił również szpilkę Putinowi, zaznaczając, że posiadanie rosyjskiego paszportu gwarantuje jedynie prawo do aresztowania za pokojowe protesty.

Prezydent-elekt obiecał Rosjanom, że znajdą na Ukrainie wolność słowa i prasy oraz swobodny dostęp do nieocenzurowanego Internetu. Zełenski zapowiedział także gotowość do pokojowych rozmów z separatystami w nadziei na utworzenie zjednoczonej Ukrainy. Unia Europejska również potępiła program paszportowy Putina, nazywając go "nowym atakiem na suwerenność Ukrainy i próbą destabilizacji kraju po wyborach". 

 

Dotychczasowy prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko, który poniósł sromotną porażkę w kwietniowych wyborach, ostrzega, że Rosja bezwzględnie wykorzysta brak politycznego doświadczenia Zełenskiego, co w ostateczności może doprowadzić nawet do całkowitego zniknięcia Ukrainy z mapy świata.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Normin

"Żydowski komik i gwiazdor

"Żydowski komik i gwiazdor telewizyjny, który w zeszłym tygodniu został wybrany na nowego prezydenta Ukrainy..." - Nooo... to tak jak u nas... z tym, że tutaj mamy cały kabaret obrezanych komików i szkodników! ...Wybrać to każde tępe stado potrafi... ale jak się zarazy pozbyć to już nikt nie ma pojęcia!!!  

Portret użytkownika Ractaros96

Nic dziwnego, że wygrał

Nic dziwnego, że wygrał wybory, ma gadane. Ciekawe co zrobi dalej. Pewnie znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że jego żydowskie korzenie mogły mieć coś wspólnego z jego wygraną, ale przemilczę to, bo nie mam ochoty wdawać się w dyskusję. Mam dosyć słuchania o Żydach trzęsących całym światem.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika jana

Przyznanie obywatestwa

Przyznanie obywatestwa Ukraińskiego przedstawicielom wszystkich Narodów , spowoduje napływ wszelkiej masci uchodżców . Miejmy nadzieje że to tylko żart Komika , inaczej trzeba będzie mury stawiać na granicy .

Strony

Skomentuj