Nowy prezydent Ukrainy chce porozumienia pokojowego z Rosją

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ukraina ma nową władzę i wygląda na to, że obierze również nowy kurs polityczny. Poprzednia ekipa rządząca miała zdecydowanie antyrosyjskie nastawienie i liczyła, że na dłuższą metę uda się odbić Donbas, a nawet Krym. Jednak nowy prezydent, Wołodymyr Zełeński, zasygnalizował gotowość do wynegocjowania pokoju z Rosją.

 

Wybrany na prezydenta Ukrainy „żydowski komediant” chciałby nie tylko osiągnąć porozumienie pokojowe z Rosją w sprawie konfliktu zbrojnego w Donbasie, ale także zorganizować referendum, aby społeczeństwo mogło wypowiedzieć się na temat wypracowanego w przyszłości planu pokojowego. Informację w tej sprawie przekazał Andrij Bohdan, nowy szef Administracji Prezydenta, który jednocześnie jest prawnikiem oligarchy Ihora Kołomojskiego.

 

Porozumienie pokojowe miałoby zakończyć wojnę z Rosją. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził jednak, że Ukraina zmaga się z wojną domową i wcale nie jest w konflikcie zbrojnym z Rosją, ale powinna przestrzegać porozumienia mińskiego, rozwiązać swoje „wewnętrzne problemy” i znormalizować bilateralne stosunki.

Ta niejednoznaczna wypowiedź wskazuje, że przyszłe negocjacje mogą być bardzo trudne. Podczas gdy nowe władze Ukrainy zaczynają otwarcie mówić o rozmowach pokojowych, były prezydent Petro Poroszenko stwierdził, że organizowanie referendum w sprawie porozumienia z Rosją jest niczym kapitulacja i stanowi zagrożenie dla suwerenności państwa.

 

Nie wiadomo, czy Kijów w ogóle odzyska kontrolę nad wschodnią Ukrainą, nie wspominając już o anektowanym Krymie, a także czego Rosja będzie chciała w zamian. Należy powiedzieć wprost, że Ukraina od kilku lat prowadziła wojnę z Rosją i przegrała ją. Nie wiadomo również, jaki kurs polityczny obierze Zełeński – czy będzie kontynuował wprowadzanie Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO oraz czy faktycznie zbliży się do Rosji. A jeśli tak, to jakie będą przyszłe relacje Ukrainy z Polską?

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Gerome

Jak narazie dobrze robi

Jak narazie dobrze robi-utworzy autonomie Donbasu i tyle.Ile trzeba istnień poświęcić, żeby odzyskać taki Donbas a może niech ten paraszenka sam idzie na pierwszą linie jak chce kontynuacji wojny?

Portret użytkownika epuzer

„…referendum … stanowi

„…referendum … stanowi zagrożenie dla suwerenności państwa.” A to ci logika. Żydowska jakaś. Ludność zechce, ale nie będzie wolno tego wprowadzić w życie, ponieważ byłoby to zagrożeniem – żydomasońskoamerykańskiej demokracji niesionej światu na skrzydłach samolotów bojowych.

Portret użytkownika minoduesp

Wszystko zaczęło się gdy

Wszystko zaczęło się gdy Ukraiński rząd zgodził się dobrowolnie oddać posiadaną broń atomową . Oddaj mi swój oręż a potem pogadamy .. sowiecka mentalność. Z drugiej strony zastanawiające jest jakie to uwarunkowanie popycha władców do budowania imperiów i co by było , gdyby kiedyś jakiemuś przywódcy udało się opanować całą planetę (bo chyba do tego wszyscy oni dążą) , jak wtedy wyglądała by ludzkość i jakie byłyby jej dalsze losy ??

Portret użytkownika Leszek

Kiedy brakuje milosci, ale

Kiedy brakuje milosci, ale tej czystej duchowej jednosci pojawia sie uczucie separacji, a tak juz prosta droga do zazdrosci, zawisci wojny i totalnej rozruby.

Czy nowy prezyden robi dobrze przytulajac sie do Rosji??? Na pewno wiecej zyskaja prosci ludzie, bedzie siermieznie i zacofanie, ale przynajmniej bedzie w miare spokojnie.

Portret użytkownika jakisktos

Patrz np. imperium Aleksandra

Patrz np. imperium Aleksandra Macedońskiego o którym mówi się, że opanowało cały znany ówcześnie świat. Po śmierci przywódcy podzielone zostało między jego generałów, którzy zaczęli prowadzić między sobą walki. 

Strony

Skomentuj