Nowy prezydent Ukrainy chce porozumienia pokojowego z Rosją

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ukraina ma nową władzę i wygląda na to, że obierze również nowy kurs polityczny. Poprzednia ekipa rządząca miała zdecydowanie antyrosyjskie nastawienie i liczyła, że na dłuższą metę uda się odbić Donbas, a nawet Krym. Jednak nowy prezydent, Wołodymyr Zełeński, zasygnalizował gotowość do wynegocjowania pokoju z Rosją.

 

Wybrany na prezydenta Ukrainy „żydowski komediant” chciałby nie tylko osiągnąć porozumienie pokojowe z Rosją w sprawie konfliktu zbrojnego w Donbasie, ale także zorganizować referendum, aby społeczeństwo mogło wypowiedzieć się na temat wypracowanego w przyszłości planu pokojowego. Informację w tej sprawie przekazał Andrij Bohdan, nowy szef Administracji Prezydenta, który jednocześnie jest prawnikiem oligarchy Ihora Kołomojskiego.

 

Porozumienie pokojowe miałoby zakończyć wojnę z Rosją. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził jednak, że Ukraina zmaga się z wojną domową i wcale nie jest w konflikcie zbrojnym z Rosją, ale powinna przestrzegać porozumienia mińskiego, rozwiązać swoje „wewnętrzne problemy” i znormalizować bilateralne stosunki.

Ta niejednoznaczna wypowiedź wskazuje, że przyszłe negocjacje mogą być bardzo trudne. Podczas gdy nowe władze Ukrainy zaczynają otwarcie mówić o rozmowach pokojowych, były prezydent Petro Poroszenko stwierdził, że organizowanie referendum w sprawie porozumienia z Rosją jest niczym kapitulacja i stanowi zagrożenie dla suwerenności państwa.

 

Nie wiadomo, czy Kijów w ogóle odzyska kontrolę nad wschodnią Ukrainą, nie wspominając już o anektowanym Krymie, a także czego Rosja będzie chciała w zamian. Należy powiedzieć wprost, że Ukraina od kilku lat prowadziła wojnę z Rosją i przegrała ją. Nie wiadomo również, jaki kurs polityczny obierze Zełeński – czy będzie kontynuował wprowadzanie Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO oraz czy faktycznie zbliży się do Rosji. A jeśli tak, to jakie będą przyszłe relacje Ukrainy z Polską?

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Gerome

Jak narazie dobrze robi

Jak narazie dobrze robi-utworzy autonomie Donbasu i tyle.Ile trzeba istnień poświęcić, żeby odzyskać taki Donbas a może niech ten paraszenka sam idzie na pierwszą linie jak chce kontynuacji wojny?

Portret użytkownika epuzer

„…referendum … stanowi

„…referendum … stanowi zagrożenie dla suwerenności państwa.” A to ci logika. Żydowska jakaś. Ludność zechce, ale nie będzie wolno tego wprowadzić w życie, ponieważ byłoby to zagrożeniem – żydomasońskoamerykańskiej demokracji niesionej światu na skrzydłach samolotów bojowych.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika minoduesp

Wszystko zaczęło się gdy

Wszystko zaczęło się gdy Ukraiński rząd zgodził się dobrowolnie oddać posiadaną broń atomową . Oddaj mi swój oręż a potem pogadamy .. sowiecka mentalność. Z drugiej strony zastanawiające jest jakie to uwarunkowanie popycha władców do budowania imperiów i co by było , gdyby kiedyś jakiemuś przywódcy udało się opanować całą planetę (bo chyba do tego wszyscy oni dążą) , jak wtedy wyglądała by ludzkość i jakie byłyby jej dalsze losy ??

Portret użytkownika Leszek

Kiedy brakuje milosci, ale

Kiedy brakuje milosci, ale tej czystej duchowej jednosci pojawia sie uczucie separacji, a tak juz prosta droga do zazdrosci, zawisci wojny i totalnej rozruby.

Czy nowy prezyden robi dobrze przytulajac sie do Rosji??? Na pewno wiecej zyskaja prosci ludzie, bedzie siermieznie i zacofanie, ale przynajmniej bedzie w miare spokojnie.

Portret użytkownika jakisktos

Patrz np. imperium Aleksandra

Patrz np. imperium Aleksandra Macedońskiego o którym mówi się, że opanowało cały znany ówcześnie świat. Po śmierci przywódcy podzielone zostało między jego generałów, którzy zaczęli prowadzić między sobą walki. 

Portret użytkownika inzynier magister

ten kawalontek rosyjski który

ten kawalontek rosyjski który odzyskała Rosja powinien zostać uznany za rosyjski i po sprawie ! pokój i spokój ! postawić wysoki płot betonowy i ukraińcy mają gigantyczne państwo, tyle ziemi i bogactwa że mają na 100 lad oddawania tego bogactwa filantopom ! hehehehehe

Módlmy się do Maryi Dziewicy o pokój w Polsce !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj