Nowy pomysł walki z gotówką - niższy VAT przy transakcjach z RFID

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ministerstwo Cyfryzacji planuje w Polsce dalszą walkę z gotówką,  którą zapowiedział publicznie wicepremier Mateusz Morawiecki.  Aby tego dokonać planowany jest szereg regulacji prawnych, które mają skłonić Polaków do rezygnacji z gotówki.

 

Zapowiedziano między innymi dowody osobiste z chipem RFID, takim samym jak te znajdujące się w naszych kartach płatniczych. Dodatkowo planuje się wprowadzenie płatności bezgotówkowych w urzędach, bo do tej pory nie było to możliwe.

 

Oprócz tego planuje się ustawowo zobowiązać wszystkie punkty usługowe i handlowe, do wprowadzenia obowiązkowej opcji płatności bezgotówkowych. Będzie to dramat dla małych sklepów, które robią co mogą i unikają takich transakcji, żeby nie płacić bankowych prowizji.

Aby zachęcić do tego konsumentów, planuje się wprowadzenie specjalnej premii w postaci obniżanego o 1 punkt procentowy VAT, czyli towary kupowane za pomocą chipa RFID będą tańsze. Oczywiście dostosowanie systemów informatycznych aby były w stanie sprostać takiemu nowatorskiemu opodatkowaniu, będzie kosztem firm.

 

Na walce z gotówką zyska rząd, który zwiększy kontrolę nad obrotem gospodarczym w celu zwiększenia stopnia grabieży społeczeństwa zwanej podatkami. Pieniądze te są potrzebne socjalistycznemu polskiemu rządowi w realizacji rozdawnictwa ukradzionych w ten sposób pieniędzy.

Jeszcze większym wygranym walki z gotówką będą banki oraz powiązane z nimi korporacje Visa i Mastercard, których obroty znacząco wzrosną. Trudno uwierzyć, że zapędy rządu PiS nie są w jakiś sposób wspomagane przez bankowych lobbystów. Zresztą wspomniany przeciwnik gotówki, wicepremier Morawiecki, sam pochodzi z sektora bankowego, więc może to być najważniejszy lobbysta wspierający niekorzystne dla wolności Polaków zmiany.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika fix

Przepraszam czy to juz tv

Przepraszam czy to juz tv trwam.cenie ja bo tam przynajmniej spokojne filmy leca choc jej nie ogladam.ludzie poprostu robcie co mozecie, aby placic gotowka nie karta i tyle. Korzystajcie z kasjerek nie kas samoobslugowych. Wychodzcie na spacery zeby dotleniac mozg i myslec. I naprawde nie robcie z tego portalu mszy. Nie mam nic do modlacych sie, ale za modlitwa musza isc wasze czyny. Poza tym zawsze mozna sie wymienic usługami.to tez nie wymaga uzycia karty i jest oplacalne. Zazdroszcze ludziom bez wyobrazni im sie chyba zyje lżej.dlatego w najbliszym czasie musze zrobic sobie reset, ktorego nie robilem od 2 lat i z wiernymi przyjaciolmi kulturalnie napic sie jak przystalo, a potem z podniesionym czolem wrocic do moich obowiazkow szczerzac zeby ze szczescia, ze jednak oddycham, podziwiam lasy i rzeki zachody i wschody slonca, motyle oraz maki.a nawet muchy komary je.....ne (no moze bez komarow) 

Portret użytkownika BigStan

wicepremier Mateusz

wicepremier Mateusz Morawiecki śpiewa z takiego klucza z jakiego leci jego prowadzący bezpiecznik ze WŚI której niebyt jest tylko wyższą formą obecności - proszę zauważyć - PIS jak też POpaprańcy i reszta trzody z wiejskiej to w większości kukiełki - zabrania się im samodzielnie myśleć, za nich myśli odpowiednio zdegenerowana masa wiejska, której smród przewodni nadaje wiadoma gwiazda i warzywo.

Jeżeli tego ścierwa się fizycznie się nie pozbędziemy - zapakować na barki i odesłać do kraju przodków - z ojczyzny, nadal będzie taki sam smród jaki od 1945 ( gdy wiadome icki przyszły tu wraz w wyzwoleńczą armią towarzyszy doli i niedoli ) ciągnie się po kraju z większą lub mniejszą wonią . . . a smród od 40.000 ścierwa to już coś co powala jak pała zomowca na demonstracji w latach 80 ubiegłego wieku.

Portret użytkownika Akamai

Gupa Bilderberg to za

Gupa Bilderberg to za przeproszeniem gó*no planuje. To tylko zwykłe pionki. Przekaźniki woli "mędrców" z wyższej półki. 

Bo gdyby przyjąć inną tezę to oznaczałoby, że Radek Zradek i "rodowita Polka" Anne Applebaum decydowaliby o losach świata.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Akamai

W którymś chanellingu

W którymś z chanellingów Plejadanie stwierdzili, że biblijna Bestia to właśnie karta VISA. Oni naprawdę chcą z nas zrobić karty kredytowe. A nasza pasywna postawa tylko im to ułatwia. Dlaczego nie staramy się przeciwstawić garstce ludzi, którzy szykują nam ten zgubny los ?

Odpowiedź jest nader prosta. Bo to relacja ofiara - kat. Cierpimy na syndrom ofiary. Podobnie jak żona bita przez męża, która godzi się na taki los. 

Kim jest ten Morawiecki, by decydował o naszym losie. Bogiem ? Kto dał mu takie prawo ?  Popiera twardą wersję TTIP. Chce wprowadzić obrót bezgotówkowy.

To zwykły zdrajca i sługus NWO !

Mamy możliwość kreowania rzeczywistości myślą. Spróbujmy z tego skorzystać. Ale przede wszystkim przestańmy współpracować z systemem. W takim zakresie w jakim to jeszcze jest możliwe. Nie płaćmy zbliżeniowo w sklepie. Nie wymieniajmy dowodów na nowe. Kupujmy karty pre-paid na bezdomnych. Nie udostepniajmy naszych danych biometrycznych. 

Nie pozwólmy zabrać sobie wolności. Bo żadne pieniądze nie są tego warte.

A przede wszystkim nie dajmy sobie zabrać duszy !

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika N1KT

Ja to widzę w specyficzny

Ja to widzę w specyficzny sposób w wyobraźni do przodu...

Jeśli ktoś widział np. jak jest w Jeronimo Biedronki - wszędzie bramki, kamery, płoty, stażnicy, alarmy na ruch ciche, kamery ukryte itd. Wszędzie tam ludzie się cały czas boją mimo że nic złego nie zrobili i nie robią. Otóż dokładając każdemu tekiego RFIDa wszystko co by nas otaczało było by czymś właśnie takim jak w Jeronimo - jedna wielka kontrola wszystkiego nie tylko ludzi. Nie masz RFIDa i środków nie otworzysz tych drzwi i tych np. nie wejdziesz do sklepu bo nie masz środków na zakupy, nie otworzą ci się drzwi do właśnego domu bo nie zapłaciłeś za wode, czynsz itd. Telefon cegła bo nie może się uzupełnić z braku środków na RFIDzie. Przekroczyłeś prędkość samochodem to w locie maszynka która to wyłapała zjadła ci RFIDa kupę kasy bez mandatu/zdjęć itd. Nie podoba się rządzącym jakas grupa ludzi - wyłączamy RFIDy im i nie mogą nic kupić ani nigdzie się udać żeby walczyć o przetrwanie... RFID to też rejestracja wszystkiego co kupujesz i gdzie jesteś aktualnie - RFID to przypisany TY - TY JESTEŚ GPS'em - o każdej chwili wiedzą gdzie jesteś i to wszystko zapisuje się w logach tak jak zapis trasy GPS do pliku a robi to wszystko ten wielki komputer w Chinach i USA microsyfa... Jeszcze mógłbym rozwinąć swoją wyobraźnię ale: najbardziej znane misie w Polsce ?  "mi się nie chce".

Portret użytkownika veni, vidi, vici

  Żyję już długo bo całe

  Żyję już długo bo całe życie, więc nawiązując do Twoich wcześniejszych wypowiedzi uważam że jesteś jedną z nielicznych osób jakie spotkałem w życiu, które prosto, bez ogródek i bez kompromisów, potrafiły przyznać się do swoich błędów czy też pomyłek, a wręcz co jest w dzisiejszych czasach niebywałe, przeprosić, co pamiętam z minionych komentarzy. Jest to postawa godna uznania. Zwłaszcza w czasach gdy pewne osoby nie są w stanie przyznać się do błędów: nawołując na przykład do modlitw do Chrystusa ukrzyżowanego, jednocześnie zapominając lub przeoczając fakt iż Jezus Chrystus siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego od blisko dwóch tysięcy lat i aktualnie tam się znajduje. Już nie wisi na krzyżu, swoją śmiercią jak baranek odkupił grzechy ludzi, po czym po trzech dniach zmartwychwstał i wstąpił do nieba. Lub nawołują do tego aby Jan Paweł 2 który rzekomo jest w niebie zstąpił na ziemię do Polski aby ją uratować. Ludzie zmarli teraz śpią aby być wzbudzonymi w czasach ostatecznych, bez względu na to czy jest to JP 2 czy Maria, czy kto inny. Wniebowzięcie Marii to dogmat ustalony przez człowieka Papieża, pozostaje więc pytanie kto decyduje o wniebowzięciu, czy człowiek Papież czy Bóg. Piszę to dlatego, ponieważ są osoby których wypowiedzi świadczą dobitnie że nigdy w życiu nie przeczytały Biblii co nie przeszkadza im w udawaniu ludzi wierzących i pisaniu już może kilkuset komentarzy całkowicie z Biblią sprzecznych. Sam przeczytałem Biblię od deski do deski co daje mi prawo współczuć ludziom którzy Słowo Pańskie interpretują na własne potrzeby po czym świadomie i celowo wprowadzają innych w błąd i robią to już od miesięcy a może nawet lat. Mają oczy lecz nie widzą, mają uszy lecz nie słyszą. Oby kiedyś zobaczyli i usłyszeli. Pozdrawiam. 

Portret użytkownika XaX

On jest po prostu obiektywny,

On jest po prostu obiektywny, a to słowo z tego co widzę jest ci obce. Jeśli rząd robi coś dobrze to o tym się pisze tak samo jak robi coś źle, bez zamazywania niewygodnych faktów jak to robili twoi idole z PO i lewicy.  Z dwojga złego wolę wersję demokracji wg PiS niż takiej PO czy Nowoczesnej. Oni to by nam dopiero reżim zaprowadzili i zrujnowali kraj. Socjal nie jest nigdy wyjściem, trzeba ułatwić dostęp do godnej pracy ludziom to wtedy nie będzie trzeba dawać im na utrzymanie. 

Strony

Skomentuj