Nowy niebezpieczny wirus został zidentyfikowany u wielorybów i delfinów w Oceanie Spokojnym

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z University of Hawaii Marine Animal Health and Beaching Laboratory zidentyfikowali nowego i niebezpiecznego wirusa u wielorybów i delfinów w Oceanie Spokojnym. Patogen może być potencjalnie śmiertelny dla tych ssaków. Wyniki obserwacji zostały opublikowane w czasopiśmie Frontiers in Marine Science.

 

Wcześniej cirkowirus o nazwie Bengaluru Weather Change Virus (BWCV) został znaleziony tylko u jednego wieloryba, który wyrzucił na brzeg w 2010 roku w pobliżu Hawajów. Teraz eksperci zidentyfikowali go u dziesięciu gatunków wielorybów i delfinów. Ponadto pozytywny wynik testu zarejestrowano u zwierząt w pobliżu Marianów i Samoa, czyli prawie 6,5 tys. km od pierwotnego miejsca wykrycia. Ponadto w okolicach Wysp Hawajskich BWCV odnotowano u prawie 50 procent badanych ssaków morskich.

 

Analiza wykazała również, że cirkowirus był obecny w Oceanie Spokojnym od co najmniej ostatnich 22 lat. Naukowcy przetestowali zwierzęta z archiwum próbek, które obejmuje próbki pobrane od zwierząt od 1997 roku. Wśród tych przypadków naukowcy zidentyfikowali BWCV u kaszalota karłowatego, który wyrzucił na brzeg Oahu w 2000 roku. To pokazuje, że przynajmniej od tego czasu wirus istnieje wśród hawajskich wielorybów i delfinów.

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób nowy wirus może wpłynąć na zainfekowane hosty. Pierwszy przypadek odnotowano u śmiertelnie chorego wieloryba, ale zwierzę było również zakażone innymi patogenami.

 

Cirkowirusy to wirusy DNA, które powodują infekcje u ptaków, świń i psów, aw ciężkich przypadkach mogą być śmiertelne. Eksperci biją na alarm, ponieważ ich dane pokazują, że wirus zaczął rozprzestrzeniać się na środkowym i zachodnim Pacyfiku i może zainfekować jeszcze więcej ssaków morskich.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Aj_Em

Dziś w nocy 27-28 stycznia

Dziś w nocy 27-28 stycznia Izrael napadł na NIEPODLEGŁE pańswto Iran niszcząc infastrukturę. Czy "ŚWIAT" potępi ten zbrodniczy czyn ? Czy nałoży SANKCJE na Izrael ??? Ci PSYCHOPACI tak jak USiA zabijają i kradną ziemie które do nich NIE należą np. w Palestynie. " ... Ich ojcem jest DIABEŁ ... " tak powiedział Jezsu i za tą prawdę oddał życie! Te szatańskie dzikie małpy myślą, że jak ukradną ziemie i pozabijają tubulców, będą mogli postawić świątynię dla boga !!! w takie świątyni może zamieszkać tylko SZATAN !!! Bóg NIE moieszka w świątyni zbódowanej na przelanej niewinnej KRWI i ukradzinym mieniu ! Wszystko za przyzwoleniem BESTII z USiA ... Gorycz w sercu świat upadł całkowicie. Mam nadzieję, że tym razem Iran odpowiednio odpowie, może nawet użyć broni atomowej no bo co innego zostało ... wypalić ten syf raz na zawsze !!! Ktoś to  w końcu musi zrobić !

Portret użytkownika Aj_Em

SPROSTOWANIE !!! Widomość o

SPROSTOWANIE !!! Widomość o ataku Izraela pochodzi z porannych informacji. Na obecną chwilę sam Iran NIE potwierdza, że ataku dokonał Izrael. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Tak czy inaczej chronologia jest taka: atak z Palestyny, odpowiedź Izraela, mobilizacja w Izraelu, ataka na Iran.

Niech kazdy sobie to zinterpretuje sam.

Portret użytkownika Kwazar

"Niebezpieczny wirus został

"Niebezpieczny wirus został zidentyfikowany.....w Oceanie Spokojnym"  No to fajnie ale hmmm,ciekawe jak daleko jest z Oceanu Spokojnego do laboratoriów na UKRO inie ?  Czyli, ile ten wirus musi przebyć w pojemniku ? Bo, potem ci z laboratoriów, to go nauczą jak się sam ma przemieszczać.

Portret użytkownika syriues

A moze to sa mutanty po

A moze to sa mutanty po fukuszimie?Ten temat zgasł, po spuszczeniu milionów litrów wody do oceanu.

Niewiadomo skad sie wzięło?

No to radioaktywnosc i mutacja juz wam na to odpowie.

A moze ten ich wirus,to tylko po to jest by konkurencje zniszczyc.po co delfiny i wieloryby będą nam zjadac nasze ryby za darmo.przeciez to wbrew biznesowi i podatkom.tak byc przeciez nie moze.

Gdybysmy byli małpami lub homoerectusami to tez by sie chcieli nas pozbyć. Nie umieją zyc w harmonii ani nawet w empatii.zero czlowieczenstwa.jest tylko zludzenie.rzady.nierzady.

Skomentuj