Nowy lek może być eliksirem młodości

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Starzenie się jest nieuniknione dla każdego z nas, lecz dzięki medycynie, wkrótce będziemy mogli zahamować, a być może nawet odwrócić ten proces. Okazuje się, że substancje zapewniające długowieczność są w zasięgu ręki - trzeba tylko dobrze poszukać.

 

Jedną z substancji, która może wydłużyć życie i zapewnić dodatkowe siły witalne, to lek powszechnie stosowany przez ludzi, mający zastosowanie w transplantologii. Z dotychczasowych badań wynika, że sirolimus (rapamycyna) odwraca proces starzenia się u psów, małp i myszy.

 

Eksperymenty na małpach wykazały, że lek jest bezpieczny, zaś sirolimus, podawany myszom w średnim wieku, pozwolił wydłużyć ich życie nawet o 60%. Substancja była ostatnio podawana dwóm starszym psom, które miały problemy z poruszaniem się. Dzięki tej nietypowej terapii, zwierzęta odzyskały siły do życia i stały się bardzo aktywne.

 

Zanim sirolimus będzie podawany ludziom jako lek odmładzający, naukowcy mają zamiar prowadzić kolejne badania. Na dzień dzisiejszy znamy niektóre skutki uboczne stosowania tej substancji - może ona wywoływać między innymi nowotwory, cukrzycę i infekcje. Nawet jeśli lek okaże się bezpieczny dla zwierząt nie oznacza to, że człowiek będzie mógł spożywać całe garści tego medykamentu aby odwrócić proces starzenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Portret użytkownika maracash

Jaki jest sens sobie

Jaki jest sens sobie "wydłużać" życie na świecie z takim systemem ? Pytam poważnie...Szczerze ??? Żyję na tej planecie głównie po to, by chronić moje dzieci, moich bliskich i słabsze jednostki przed tymi zjebami, którzy nami rządzą - tak z poziomu kraju, kontynentu jak i świata. Może niech na ten moment wymyślą szczepionki na prawdomówność, którymi OBOWIĄZKOWO by był szczepiony KAŻDY, kto idzie "w politykę". Z jednej strony depopulacja , z drugiej leki na długowieczność ? Przecież przemysł farmaceutyczny sam w sobie ma sprzeczne idee - leczyć czy zarabiać ? I już dawno sobie na to pytanie odpowiedział - zarabiać, tłumiąc objawy i nakręcając błędne koło. Więc dla naszego, wspólnego dobra najpierw uzdrowić należy system a później brać się za "długowieczność". 

PS - jeszcze tak w kwestii sprostowania - jestem mocno optymistyczną i uśmiechniętą jednostką na co dzień lecz twardo stąpam po ziemi i widzę co się dzieje. Z racji, że nie jestem egoistą dostrzegam jednostki słabsze i po ludzku jest mi ich żal - stąd moje słowa powyżej :) 

Portret użytkownika Suspect.

Systemu nie da sie naprawić.

Systemu nie da sie naprawić. System można tylko zmienic. Stary zlikwidować w 100% i zastapic go nowym, który nie bedzie miał niczego wspólnego ze starym, bo gdy ludzie dostrzegą choc cień podobieństwa do starego,to po piewrsze będa do niego z przyzwyczajenia wracać(bo było dobrze). Po drugie, będą wybychały sprzeciwy nowemu syatemowi, podejrzewając go o bycie pod przykrywką starego. Amen.

Portret użytkownika nel35

Im wcale nie chodzi o to, by

Im wcale nie chodzi o to, by ktoś był długowieczny, tylko o to, by wydał kasę na te tzw. specyfiki na długowieczność. Są istoty, które w to wierzą i zapłacą kazdą cenę. Wystarczy odpowiednia teoria/reklama.

Portret użytkownika baca

tak Admin lekarstwa z apteki

tak Admin lekarstwa z apteki przedłużają życie... masz na pewno rację... te hordy 160-latków grasujące po Polsce nie mogą przecież kłamać... oni są już praktycznie nieśmiertelni, bo są dużo starsi niż przedwojenne kamienice - znasz jakieś dobre lekarstwo z apteki żeby i kamienicom wydłużyć życie? coś dobrego testowanego na małpach? co nie powoduje grzybicy pochwy u lokatorów?

te twoje kryptoreklamy są jeszcze bardziej żałosne niż twoja chora nadgorliwosć żeby usuwać teksty lub awatary... jęczysz że cenzura szaleje w internecie a sam najbardziej ten internet cenzurujesz wyskakując przed szereg żeby się guglom podlizać i dostać od gugla pieniążek śmierdzący czosnkiem Smile

 

Strony

Skomentuj