Nowy Jork oczekuje na największą śnieżycę w swojej historii

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Do północnego wschodu Stanów Zjednoczonych zbliża się bardzo silna burza śnieżna. Według przewidywań meteorologów w ciągu najbliższych dwóch dni, w niektórych miejscach może spaść nawet do 5 metrów śniegu. Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ostrzegł publicznie, żeby nie bagatelizować zagrożenia, ponieważ nadciągająca burza śnieżna może być "najsilniejszą w historii tego miasta".

 

Władze proszą mieszkańców, aby nie używali bez potrzeby swoich samochodów, ponieważ mogą oni utknąć na drogach w bardzo prawdopodobnych monstrualnych korkach. Polecono również, aby w miarę możliwości nie wychodzić z domów i mieszkań. Według oczekiwań synoptyków, burza śnieżna będzie szczególnie intensywna w stanach: Nowy Jork, New Jersey, Connecticut, Pennsylvania, Massachusetts i Maine. Według prognoz najgorzej będzie wieczorem 27 stycznia, gdy spodziewana jest kulminacja złej pogody.

Źródło: twitter.com

Burmistrz de Blasi wezwał też obywateli, aby pomagali sobie nawzajem w tym trudnym czasie. Szczególnie należy zwrócić uwagę na osoby starsze i samotne. Mieszkańcy zostali poinstruowani, aby mieć w domu jakiś zapas żywności i podstawowych towarów. Przydatna może być w szczególności woda, baterie, latarki. Przewiduje się, że dojdzie do wielu przerw w dostawach prądu.

Źródło: twitter.com

Śnieżyca będzie też z pewnością powodem sporego chaosu komunikacyjnego. Linie lotnicze już odwołują setki lotów. Niektórzy sugerują, że zbliżającą się burzę można porównywać z tą, która nawiedziła wschodnie wybrzeże USA w lutym 1978 r. Doszło wtedy do całkowitego paraliżu Nowego Jorku i to na kilka dni. Warto też przypomnieć, że w listopadzie ubiegłego roku największe miasto w USA również zmagało się z potężną śnieżycą, w której wyniku śmierć poniosło co najmniej dziesięć osób.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bikerandrew

Snieg wali za oknem,wtorek

Snieg wali za oknem,wtorek bedzie najgorszy ale sie nie dajemy i nie myslimy uciekac do polski.
pozdrawiam wszystkich polakow mieszkajacych w solidnych blokowiskach,a szczegolnie tych z domow z wielkiej plyty. New Yorker

Portret użytkownika nałukowiec

Jo myślą, że kto haarpym

Jo myślą, że kto haarpym wojuje to łod śniegu ginie bo gdzie dwóch się bije tam korzysta dentysta, a łu nas na wsi, łogórek ma czerwony garniturek bo cicha woda mało mleka daje.
A ta moja somsiadka to niezła rakieta, no bo nie da ci tego łojciec, nie da ci tego matka co może dać somsiadka.
Nara chłopy albo jak mawio nasz ksionc, no to pochwa(lona) i zawsze dziewica...

Strony

Skomentuj