Nowy Jork może zostać zalany z powodu okresowego wzrostu poziomu wody na wybrzeżu Atlantyku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według ustaleń naukowców jedna z największych metropolii świata, Nowy Jork, może być zagrożona zalaniem. Powodem zwiększenia zagrożenia powodziowego mają być skokowe zmiany poziomy morza.

 

Alarmujące wieści przekazują specjaliści z Uniwersytetu w Portland. Ich zdaniem, co cztery lata Nowy Jork może być zagrożony zalaniem. Winna jest cała kombinacja czynników takich jak wzrost poziomu mórz oraz przede wszystkim sztormy.

 

Poziom wody w Zatoce Nowojorskiej wzrósł od połowy XIX wieku o 40 centymetrów. Z pewnością nie spowodowały tego topniejące lodowce, ponieważ w innych miejscach wybrzeża nie zanotowano takk znacznego przyboru. Wcześniej podejrzewano, że ma to związek z prądami oceanicznymi, które mogą miejscowo wypychać masy wody, ale obecnie dominuje pogląd, że ma to związek z występowaniem burz.

 

Wraz ze wzrostem ilości sztormów do brzegu docierają wyższe fale, które są w stanie penetrować falochrony strzegące Manhattanu. Prawdopodobieństwo zalania miasta wzrasta z roku na rok i osiąga obecnie 25%. Wielki huragan Sandy z 2012 roku był poważnym ostrzeżeniem. Okazało się wtedy, że zagrożenia tego typu są realne.

 

Rozpoczynający się właśnie na Atlantyku sezon huraganów może przynieść burzę, która będzie jeszcze potężniejsza niż Sandy. Poza tym wiele zależy od siły i stałości kierunku wiatru wiejącego od strony oceanu. Amerykańscy meteorolodzy zdają sobie sprawę z tych zagrożeń i zaczęli ostatnio informować za pomocą interaktywnych map, które obszary wybrzeża są szczególnie zagrożone na zalanie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angliczan

Lepiej zacznijcie sie

Lepiej zacznijcie sie nawracać, czytać Biblie, być posłuszny Chrystusowi bo tylko przez niego można wejść do Królestwa Bożego / Tyle rzeczy sie teraz dzieje, a w Biblii wszystko jest opisane i prawda jest taka ze ostateczny czas nadszedł... Pozdrawiam! Bóg z Wami!

Portret użytkownika inzynier magister

Ukraina tak jak Polska jest

Ukraina tak jak Polska jest rozbijana od środka ! Polska to kraj który został zniszczony przez niemieckie elity ! Nie przez naród niemiecki ale przez elity post hitlerowskie ! To niemcy zniszczyły nasz kraj gospodarczo ale i dodatkowo starają sięgo zniszczyć kulturowo poprzez różne gendery i pederastów ! Całe zło idzie od niemców ! Ludzie nie doceniają potęgi i zapału niemieckiej machiny niszczycielskiej ! Te elity sworzyły w polsce partie polityczne które muszą sięsłuchać posthitlerowców z ukrytych organizacji !

istnieje w tej chwili w Niemczech legalna partia neonazistowska. W 2011 roku Narodowodemokratyczna Partia Niemiec wchłonęła drugą partię neonazistowską: Niemiecką Unię Ludową. W ten sposób neohitlerowski oficjalny nurt polityczny, finansowany z budżetu kwotą 1,5 mln euro, został skoncentrowany i zmobilizowany do dynamicznej działalności. Jest to mała partia, ale w Saksonii weszła już do lokalnego parlamentu. Jej program jest jednoznacznie rewizjonistyczny: Wrocław, Gdańsk są niemieckimi miastami „chwilowo pod polską administracją, które muszą wrócić do swojej ojczyzny”. Według niemieckich obliczeń, siły neohitlerowskie w Niemczech mają 11 tys. stron internetowych i aż 40 internetowych stacji radiowych. Potencjalna ideologiczna baza jest jednak większa, jeśli weźmie się pod uwagę sondaże przeprowadzone przez fundację Friedricha Eberta: 13,2 proc. Niemców podpisuje się pod tezą, że krajowi przydałby się nowy fuehrer, który rządziłby twardą ręką, 10,7 proc. podpisuje się pod tezą, że gdyby nie zagłada Żydów, to Hitler byłby dziś uważany za wielkiego męża stanu.
Wielu powtarza, że uratuje nas modlitwa do Boga, jednak do tej modlitwy musimy dołączyć prośbę o uwolnienie od posthitlerowskich niemiec !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj