Nowy egzoszkielet LG może zapewnić normalne życie osobom sparaliżowanym

Kategorie: 

Źródło: LG Corp

Na ostatnich targach IFA 2018 w Berlinie, południowokoreańska firma LG zaprezentuje swój pierwszy egzoszkielet. Jest to zrobotyzowany kostium, przeznaczony dla pracowników, który ułatwia podnoszenie ciężkich obiektów i zmniejsza ryzyko kontuzji.

 

LG CLOi SuitBot odciąża dolne partie ciała – stopy, nogi i odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Egzoszkielet powstał z myślą o pracownikach magazynów, którzy podczas swojej pracy muszą podnosić ciężkie towary. Właśnie dzięki temu wynalazkowi, użytkownik będzie mógł przenosić jeszcze cięższe obiekty, a jednocześnie nie będzie się przemęczał i co najważniejsze – nie będzie więcej ryzykował kontuzją.

 

Egzoszkielet LG CLOi SuitBot podobno bardzo łatwo dostosowuje się do ludzkiego ciała. LG wyposażył go w sztuczną inteligencję, dzięki czemu urządzenie stale monitoruje ruchy oraz analizuje dane biometryczne i środowiskowe, aby automatycznie dostosować się do użytkownika.

Egzoszkielety zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Całkiem niedawno, koncern motoryzacyjny Ford zapewnił swoim pracownikom w fabrykach zrobotyzowane kostiumy, które ułatwiają wykonywanie obowiązków. Istnieją także egzoszkielety medyczne oraz wojskowe, lecz każdy z nich skupia się na zwiększeniu wydajności człowieka.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika PiotrSSS

Nikogo nie będzie na to stać.

Nikogo nie będzie na to stać. Nikt nie będzie tego produkował.

O dokładnie takich samych egzoszkieletach dla staruszków czytałem już ok 10 lat temu. Niedawno nawet Japonia (ich rząd) postanowiła wspierać takie coś.

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Dzięki temu jeden człowiek

Dzięki temu jeden człowiek bedzie mógł wykonać pracę za kilku co zmniejszy zapotzrebowanie na ręce do roboty. Idąc tym tropem niech rozwijąją sztuczną inteligencję połączoną z mózgiem człowieka np. Donalda Tuska który sam dzięki temu będzie rządził całą UE. Po naradzie z naszą złotą panią oczywiście.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Skomentuj