Nowy bilans trzęsienia z Francji - Cztery osoby ranne i kilkadziesiąt uszkodzonych budynków

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Z ostatnich doniesień wynika, że wczorajsze nietypowe, płytkie trzęsienie ziemi, które wystąpiło we Francji, zniszczyło ponad 30 domów w południowo-wschodniej części tego kraju. Dodatkowo ilość rannych wzrosła do czterech.

 


Według francuskich mediów co najmniej 30 domy w miejscowości Le Theil w południowo-wschodniej Francji zostały uszkodzone przez trzęsienie ziemi. Niektóre źródła podają, że ilość uszkodzeń infrastruktury jest jednak znacznie większa i dotyczy około 250 budynków. Udokumentowano liczne pęknięcia ścian i dachów, oraz sufitach w wielu budynkach.

 

Według francuskich sejsmologów, wczorajszy wstrząs miał siłę aż 5,4 stopni w skali Richtera. Ustalono, że epicentrum znajdowało się w pobliżu miasta Montelimar w południowo-wschodniej części tego kraju. 

 

Drżenie trwało tylko  około dziesięć sekund i było odczuwalne w kilku miastach regionu, w tym w Lyonie, Montpellier i w dawnej siedzibie papieży, Awinonie. Tak krótkie zjawisko zdołało dokonać całkiem sporego zamieszania, co sugeruje zupełnie nieprzygotowywanie ludzkości na tego typu zagrożenia.

 

Już wczoraj poinformowano, że korporacja EDF Energy, na skutek trzęsienia ziemi  wyłączyła trzy reaktory elektrowni jądrowej Cruas-Meysse w departamencie Ardeche. Nadal nie ma doniesień na temat tego, czy reaktory zostały przywrócone do normalnej pracy.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Yasioo

Admin, proszę 

Admin, proszę 

„ilość wzrosła do czterech”

jaką masz ilość rąk, ilość oczu i ilość uszu żeby żeby zapamiętać, ze policzalna policzalna to liczba. Ilość możesz mieć piachu w skarpecie albo mąki pod nosem. No chyba ze obydwa liczysz bardzo bardzo dokładnie 

Skomentuj