Nowy amerykański satelita szpiegowski będzie widział przez ściany

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowy satelita amerykański Capella Space potrafi wykonywać zdjęcia wysokiej rozdzielczości w dowolnym miejscu świata, nawet przez ściany budynków – informuje portal „Futurism”.

 

To, co sprawia, że ​​satelita Capella-2 jest niesamowity, to wbudowany czujnik, zwany radarem z syntetyczną aperturą (SAR), który może wykonywać zdjęcia w nocy i w dzień, w deszczu i w słońcu. Technologia SAR „działa podobnie do nawigacji delfinów i nietoperzy przy użyciu echolokacji”.

„Satelita wysyła w stronę celu na ziemi potężny sygnał radiowy 9,65 GHz, który po odbiciu się jest na orbicie odbierany i interpretowany. Ponieważ satelita wysyła własny sygnał, a nie tylko przechwytuje światło, czasami sygnały te mogą przeniknąć nawet przez ścianę budynku, spoglądając do jego wnętrza niczym rentgenowski wzrok Supermana” – twierdzi dyrektor generalny Capella Space, Payam Banazadeh, były inżynier systemowy w NASA Jet Propulsion Laboratory i dodał, że większość satelitów obserwacyjnych nie potrafi widzieć obiektów lądowych przez chmury lub w nocy.

Satelita Capella 2 może robić wyraźne zdjęcia w dzień i w nocy, w deszczu lub w słońcu. „Okazuje się, że połowa świata jest w spowita nocnym mrokiem, a średnio połowa reszty świata jest zachmurzona” – powiedział Banazade. „Kiedy połączysz to razem, około 75 procent Ziemi w tej chwili jest zachmurzona”.

W tym tygodniu Capella Space uruchomiła platformę umożliwiającą składanie zleceń na zdjęcia agencjom rządowym i organizacjom prywatnym.

 

 

Na podstawie: Futurism.com
Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Tłumaczenie i źródło polskie: WolneMedia.net

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dymekzcadyka

Satelity "muska" Starlink

Satelity "muska" Starlink podobnie.Każdy satelita wyposażony w antenę z szykiem fazowym pracującą w paśmie Ku - dokładnie taką jak w radarach do obserwacji ziemi stosowanych w nowoczesnych samolotach rozpoznawczych. 40 tys. anten zapewni możliwość obserwacji wszystkiego na całym globie z dokładnością do kilku cm. A "matrixowe bateryjki" wierza że to dla budowy ,globalnej wioski,lepszego świata i takie tam brednie..."

Portret użytkownika euklides

Satelita wysyła w stronę celu

Satelita wysyła w stronę celu na ziemi potężny sygnał radiowy 9,65 GHz, który po odbiciu się jest na orbicie odbierany i interpretowany

Oczywiście psychole mają w d... to, że przypadkowy człowiek może dostać tą wiązką. Politycy i wojskowi to gangsterzy, psychole, mordercy, złodzieje, patologia patologii. Jak ludzkość nie oczyście się z tej gangreny to będzie krucho.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Normalnie jeb.em ze śmiechu,

Normalnie jeb.em ze śmiechu, te komputerowe obrazki nawet prawdziwej struktury budynków nie przedstawiają, przestańcie wierzyć w te ich możliwości techniczne bo im właśnie o to chodzi byście bali się nawet oddychać we własnym domu nie wspominając o spotkaniach we większym gronie bo jakiś jebany kryminalista który uważa się za waszego władcę wam tego zabronił. Trzeba zakończyć tą farsę zwaną demokracją zlikwidować ten chory niewolniczy złodziejski układ pan-niewolnik, Tylko system oparty na Anarchii jest w stanie wyprowadzić ludzkość z niewolnictwa https://youtu.be/J9wlMWYTpqg

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika przykre

Ucisk będzie tylko przez

Ucisk będzie tylko przez chwilę. Niedługo potem po tych jebanych pejsich ścierwach nie zostanie nawet ślad. Ziemia już powoli oczyszcza się z tego gówna i papierowe majątki im nie pomogą od tego uciec ani przeszczep 10-go serca czy fiuta. Co siejesz to i żąć będziesz. Zatem te kurwy czeka piekło o jakim nie śniły. Nikt nawet nie wspomni o nich, bo o odpadzie antyludzkim każdy szybko zapomni. NIECHAJ TAK SIĘ STANIE Lol

Skomentuj