Nowy aktywny region na powierzchni Słońca emituje rozbłyski klasy M

Kategorie: 

SOHO

Już 27 lipca z okolicy grupy plam oznaczonej numerem 1532 powstał rozbłysk słoneczny skalsyfikowany ostatecznie na M2.7,   jego szczyt przypadł o 17:26 czasu uniwersalnego. Wiadomo na pewno, że zjawisko to nie było skierowane w Ziemię.

 

Rozbłyskowi z 27 lipca nie towarzyszył również koronalny wyrzut masy. Rozbłysk ten był pierwszym po 8 dniach dużego spokoju na Słońcu. Jak się później okazało, nie był to odosobniony wypadek i wczoraj, tj. 28 lipca 2012 ten sam aktywny region 1532 wygenerował jeszcze potężniejszy rozbłysk klasy M6.1 i w tym wypadku doszło już do powstania CME.

Jednak biorąc pod uwagę położenie plamy oba zjawiska nie będą wywierały wpływu na Ziemię. To jednak się zmieni, bo ten aktywny region wkrótce obróci się na pozycje dogodne do skutecznego wysłania strumienia naładowanych cząstek w naszą stronę.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Piotr Witkowski

Trochoe smieszne troche

Trochoe smieszne troche smutne , jak osoby ktore interesuja sie ezoteryka i cala otoczka kosmologi  religi kultury duszy etc , potrafi mic w sobie tylko hejsterstwa zlosci i wrogosci wymadrzania sie . HEY DUDES powinniscie przynajmniej wg mnie poszerzac horyzonty nie narzucac nikomu swojego zdania tylko otwierac oczy poniewaz siedzicie na wiekszej liczbie pkt odniesienia i potraficie sporzec na swiat inaczej , zrozumiec = oswoic . peace 

Portret użytkownika gogo

,,Pierzmy" swoje mózgi w tych

,,Pierzmy" swoje mózgi w tych upałach szybko ,,wyschną" a jeszcze pierdnięcia słońca i gra gitara.Co ma piernik do wiatraka?.Nie przebywajcie za duzo na ,,słońcu"bo się przegrzejecie,słońce może i nam,,służy"ale bez przesady.Olimpiada na dobre rozpoczęta i ma się dobrze,gdzie te wybuchy?Gdzie ta zagłada?W waszych umysłach niestety.Lepeij zwróćcię uwagę jakie będą być może ustawy wasi ,,kosmiczni opiekunowie" w sejmie ,,przepychać kolanem"albo w Brukseli pod przykryciem olimpijskim.Dla nich Bóg nie istnieje jedynie konta w banku i złudne poczucie władzy.Takich ,,opiekunów"to ja mam gdzieś.Nie ma to jak kult słoneczka od Babilonu po dzień dzisiejszy.Niech wam wszystkim ,,przyświeca"z całą swoją mocą jaką posiada.  

Portret użytkownika szaman

Przypominam aktualną sytuację

Przypominam aktualną sytuację w 24 cyklu i prognozę NASA. Do lipca prognoza pokrywa się  z aktualnymi danymi. Radzę dokładnie przeanalizować wykres i nie straszyć super wybuchem. Nawet jeśli pojawi się X raz na kilka miesięcy ,  o niczym to nie świadczy. W prost przeciwnie, zanosi się na to, że NASA miała rację i będzie to najsłabsze maximum od 90 lat. Pozdrawiam. (Aktualizacja 2012/07/02)ssn_predict.gif (2208 bajtów)Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.  

Portret użytkownika Hincu

pierd*lnij sie w glowe

pierd*lnij sie w glowe hejcie, sprawdz co to oobe, co to jest swiat mentalny, astralny, eteryczny, jak widac ty tylko zyjesz w wymiarze fizycznym ktory ma na celu samodoskonalenia aby polaczyc sie ze swoim wewnetrznym JA ( boska czasteczka ) abys mogl bez obawy przechodzic z wymiaru na wymiar ;]

Strony

Skomentuj