"Nowoczesność i postęp" w diecie Polaków

Kategorie: 

Źródło: internet

Świat staje się coraz bardziej "nowoczesny i postępowy" ! Polska, a właściwie polskojęzyczne "elity" nie będą czekały i szybko dołączą do "postępu" ! Wydaje się, że już dołączyły. Świat nakazuje, zgodnie z nową religią ekologizmu, byśmy pozbyli się węgla i zastąpili go atomem, a najlepiej produktami technologii produkowania energii elektrycznej z Niemiec.

 

Trwa globalna nagonka na ludzi odżywiających się mięsem zwierząt. Stworzono nawet specjalne nakazy i zakazy, które mają zrównać prawa zwierząt i ludzi, wszystko by nikt już nie zabijał i nie zjadał przedstawicieli fauny.

 

Tak zaprojektowany świat musi coś jednak jeść. Nie jest wszystko to przypadkiem. Właściwie mamy tu do czynienia z dobrze zaplanowaną inżynierią społeczną, która na nadchodzące blokady zdrowej żywności, specjalnych podatków nakładanych na "zacofanych" rolników, ma już rozwiązanie, jest nim budowa fabryk sztucznego mięsa ! Jesteśmy już od jakiegoś czasu na to pieczołowicie przygotowani. Na zachodzie pojawiły się nawet specjalne "wegańskie bojówki", niszczące sklepy z mięsem, hodowanym przez wspomnianych "zacofanych" rolników.

Nie tak dawno obiegła Polskę informacja, że w Warszawie w ciągu trzech tygodni wyhodowano komórkowo na liściach szpinaku… mięso kurczaka. Autorem eksperymentu jest Stanisław Łoboziak z Centrum Nauki Kopernik. Wyhodowane przez szefa laboratorium biologicznego z „Kopernika” mięso nazwano "etycznym". Czy powinniśmy jeść sztuczne, tzw. "etyczne mięso" ? Przecież Bóg, zaraz po potopie Noego, w Biblii, przekazał ludzkości informacje, że zwierzęta możemy spożywać.

Bóg w swojej mądrości zainspirował prawa, które chronią ludzi od niebezpiecznych chorób. W Księdze Kapłańskiej 3, 17, czytamy, że „nie będziecie jeść ani tłuszczu, ani krwi” (Księga Kapłańska 7: 23-27). Zasady biblijne obejmują także zagadnienia korzystania z roślin spożywczych, węglowodanów. Ezechiel został poinstruowany, aby pożywny chleb był z „pszenicy, jęczmienia, fasoli, soczewicy, prosa i orkiszu” (Ez 4, 9). Gdy przyjrzymy się biblijnym wytycznym dotyczącym zdrowia, stwierdzamy, że pijaństwo jest tym, co nazywamy grzechem, a samo spożywanie alkoholu nie. Ostrzeżenia przed nadużywaniem alkoholu dostrzegamy w całej Biblii  (Rdz 9, 20-21; Ef 5, 18; 1 P 4, 3).

Warto w tym miejscu przypomnieć co o dobrym odżywianiu pisała jedna ze świętych.  Św. Hildegarda z Bingen była sławną uzdrowicielką, doktorem Kościoła katolickiego, zgodnie z jej zaleceniami żywieniowymi funkcjonują obecnie w zdrowiu tysiące ludzi. Jednak ta średniowieczna mniszka to również wszechstronnie uzdolniona kompozytorka i psychoterapeutka. Św. Hildegarda wierzyła, "że ludzkie ciało i dusza są ze sobą ściśle połączone. Jeśli choruje ciało, choruje też nasza dusza. Tylko odpowiednia dieta i troska o ciało mogą skutecznie wspomóc zdrowie naszego ducha".

Współczesny człowiek cierpi na wiele zaburzeń i chorób, takich jak: depresja, nerwica, lęki czy bezsenność. Według św. Hildegardy żadne nowoczesne badania ani wynalazki nie są w stanie zastąpić odżywiania opartego na naturalnych produktach ! Dlatego prawdziwe mięso i prawdziwe rośliny, hodowane zgodnie z zasadami etycznymi, bez GMO, będą jedynym zdrowym pożywieniem człowieka. No ale przecież ktośjużbuduje fabryki sztucznego mięsa, sztucznych roślin i kto wie, czego jeszcze sztucznego...

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: inzynier magister
Portret użytkownika inzynier magister

Komentarze

Portret użytkownika izi

HiPOkryzja ekoterrorystów

HiPOkryzja ekoterrorystów sięga zenitu. Pisałam do ekoterrorytski-weganki Dr. kropka Spurek, dlaczego nie walczy o zakaz uboju rytualnego (okrutne wyrkwawianie na żywca zwierząt na mięso koszerne i halak - dla muslimów) i zostałam zbanowana. Ekoterroryści są tam, gdzie zapłaci im sorosownia, ani cala w tył czy w przód. Smutne bardzo...

Portret użytkownika jolek

mam gdzieś "swięte" brednie

mam gdzieś "swięte" brednie semitów i ich wyznawców w Polsce,

fakt natomiast jest faktem: w swiecie natury było, jest i będzie zabijanie - dla przeżycia,

a nie dla przyjemności, a pozostałe brednie to wymysł tych, którzy wami zawiaduja jak chcą,

łatwo to im idzie na obrzezanych głowach Język

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Przerażające jest to, że

Przerażające jest to, że różnej maści lobby i organizacje międzynarodowe chcą zmusić ludzi, do weganizmu. Wygląda na to, jakby w pewnym momencie zapominali o tym, że ludzie maja różne upodobania żywieniowe.

Ostatnio europosłanka Sylwia Spurek napisała na Twitterze, że jedzenie podawane na talerzach nie powinno być sprawą prywatną i nawoływała przy tym do debaty nt. ograniczenia spożycia mięsa i zmiany sposobu produkcji żywności, w celu "powstrzymania zmian klimatycznych". To jest chore, że określone jednostki i grupy kierujące się szkodliwymi ideami ingerują mocno w nasze prywatne życie i decydują za nas co jest dobre. Nie liczą się z naszą wolą. Dlaczego ja mam tłumaczyć się przed innymi, co zjadłem na śniadanie, obiad i kolację?

Inna sprawa jest taka, że obecnie jedzenie w wielu miejscach (np. supermarketach) jest mocno zainfekowane giflosatem, GMO, DDT i innymi chemikaliami, które nas trują i prowadzą do powstawania w naszych organizmach chorób. Tylko z tego żadne lobby nie chce się tłumaczyć, bo im chodzi o depopulację.

Portret użytkownika Felipesku

O jakim bogu piszesz.... o

O jakim bogu piszesz.... o tym ktory w przykazania h mowi nie zabijaj a sam zabijal calaludzkosc? Nie potrzeba nam tu takiego hipokryty... to nie bog tylko jakis cudak udawaniec.

 

Co do nie jedzenia miesa... nie jestesmy orlami czy innymi zwierzetami i nasza dieta nie wymaga aby zavijac inne stworzenia... etyka sie klania.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj