Nowo odkryta gwiazda Nova Cas 2021 rozjaśniła się 50 razy w ciągu dwóch miesięcy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak donoszą japońskie media nowo odkryta gwiazda Nova Cas 2021, zaobserwowana w konstelacji Kasjopei przez japońskiego astronoma, stała się nagle 50 razy jaśniejsza. Nastąpiło to w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. 

W marcu 2021 roku gwiazdę N Cas 2021 odkrył Japończyk Yuji Nakamura. Na początku maja jej jasność wzrosła tak bardzo, że można było ją zobaczyć bez pomocy teleskopu. Należy zauważyć, że gwiazdy rzadko stają się jaśniejsze w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Obiekt jest obecnie jedną z najjaśniejszych gwiazd na półkuli północnej nieba.


Nova Cas 2021. Credit: Mary McIntyre

Naukowcy odkrywają mniej niż 20 nowych gwiazd rocznie, większość z nich ciemnieje po kilku dniach po rozjaśnieniu. Analiza przeprowadzona przez National Astronomical Observatory of Japan sugeruje, że na powierzchni odkrytej gwiazdy nastąpiła jakaś eksplozja.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zomo

Czytając komentarze, widze że

Czytając komentarze, widze że indoktrynacja ziemniakiem, który lata w pusce kosmosu zdała egzamin. I teraz jak papugi ej to supernowa, nie nie, to supermen leci, co ty gadasz to po wielkim wybuchu etc. Głupi ludzie. Nie przejmujcie się tym, wasi rodzice też zostali oklamani i wasi dzieci tak samo będą bredzić jak wy. 

Portret użytkownika Quark

A co - pewnie myślisz , że

A co - pewnie myślisz , że mieszkamy w szafce na ubrania jak w filmie : "Faceci w czerni" ? . Jak nie masz nic do powiedzenia poza nazywaniem ludzi "głupcami" to lepiej nic nie pisz , bo sugerujesz że wszystko wiesz a tak naprawdę jesteś pusty jak murzyński bęben .. I możesz być pewien - w ten sposób się nie do wartościujesz !

Jak dla mnie to właśnie stoisz na ulicy z opuszczonymi gaciami . ;-) 

Portret użytkownika ZerwipejsMyckojad

Jak to jest, że nikogo nie

Jak to jest, że nikogo nie dziwi pewna oczywista sprzeczność? Jak się ma tzw. big-bang do pierwszej zasady termodynamiki? Przecież nałukofce oficjalnie twierdzą, że nie może powstać "coś z niczego", czyli skąd wzięła się materia? "Coś" jebnęło i przerodziło się we "wszechświat". Tylko co to niby było i skąd się wzięło? Patrz pierwsza zasada termodynamiki.

Portret użytkownika Quark

Żebyś to zrozumiał musisz

Żebyś to zrozumiał musisz wpierw przyswoić wiedzę choćby tą zawartą w "teorii strun" (jak powstała materia) a potem zapoznać się z terminem "fluktuacji próżni" (coś z niczego) i jeszcze dogłębnie "przetrawić" teorię wielkiego wybuchu , nie mówiąc o teorii względności (to co widzimy w stosunku do tego co rzeczywiście jest) . I nie myl "teorii" z "hipotezą" czyli przypuszczeniem.

Nic nie wybuchło ! Obserwacje astronomiczne uwzględniające doppler'owskie przesunięcie światła widzianych gwiazd dowodzą tylko , że wszystko się od siebie wciąż oddala. Stąd wysnuto wniosek , że kiedyś wszystko musiało być blisko siebie skupione w jednym miejscu - cała materia. I nie jest to "wymysł" współczesnych naukowców bo pokrywa się to z tekstem starożytnej wiedzy hinduskiej . Wszechświat "pulsuje" w swojej skali czasowej - dla nas nie pojętej. Rozszeżanie się (czyli odsuwanie obiektów od siebie) nie dowodzi też zwiększania objętości wszechświata a jedynie powiększanie się odstępów między obiektami. Nikt też nie wie jak duży jest wszechświat ani czy są inne obok "naszego" . Co więcej wszystko co widzimy należy do naszej galaktyki (oprócz innych galaktyk) i nie wiadomo jak zachowuje się materia w tych innych poza naszą. Dlatego na dzień dzisiejszy oficjalna wiedza jest taka a nie inna i być może gdy kiedyś "ruszymy do gwiazd" okaże się , że jeszcze wielu rzeczy nawet sobie nie wyobrażaliśmy i właśnie poto jest nauka by powolutku to wszystko odkrywać - taka postawa nazywana jest : otwarty umysł. 

Inne prawa i zasady dotyczą świata sub-atomowego , inne reguły rządzą tym co namacalne (na ziemi) a jeszcze inne ruchem i oddziaływaniem obiektów w przestrzeni kosmicznej. Materia składa się z energii i prawa Newton'owskie nie mają tu zastosowania.

Portret użytkownika ZerwipejsMyckojad

Nie, nadleci Tiger

Nie, nadleci Tiger-fartuszkowiec-półanalfabeta z pomocą swojemu braciszkowi-fartuszkowcowi... A nie, przepraszam, Tiger się zaszył ze strachu - możesz liczyć tylko na siebie, zjebie.

Portret użytkownika MlotoWiertara

Do Plaskoziemcow :

Do Plaskoziemcow :
Dlaczego zaden z was nie poleci smiglowcem na "koniec" Ziemi i zrobi transmisje na zywo video co tam jest? Jesli was zestrzela to widzowie beda to widziec. a wiec bedzie dowod ,ze nie wolno tam latac Smile

Dlaczego nikt z was nie poleci do kopuly nad Ziemia i nie udowodni ,ze ona istnieje?

Dlaczego zaden z was nie wejdzie na gore i nie przyblizy teleskopem Mount Everest , ktora musi byc widoczna skoro Ziemia jest wg was plaska

Co z badaniami obalajacymi idee plaskiej Ziemi jak pomiary za pomoca urzadzen starozytnych jak i wppolczesnych dostepnych dla kazdego tj odleglosc od Slonca itd

Jesli Ziemia jest plaska to prosze o wyjasnienie zacmienia ktore odbija ksztalt Ziemi w Ksiezycu. Gdyby byla plaska to zacmienie nie byloby chyba calkowite Smile

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika emel

Szkarłatny Leon wrote: Skoro

Szkarłatny Leon wrote:
Skoro jej jasność na naszym niebie wzrosła 50X to ile wzrosła rzeczywiście

Na szybko licząc, ok. 50 razy.

Szkarłatny Leon wrote:
Tak wielka.zmiana jasności miażdży oficjalny model wszechświata pod każdym względem

Mażdżysz sam siebie swoim dyletanctwem.

Strony

Skomentuj