Nowo odkryta asteroida znalazła się niepokojąco blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowo odkryta asteroida oznaczona 2021 KQ2 przeleciała obok Ziemi z prędkością 3,15 km/s. Obiekt, znalazł się zaledwie 178 021 km od naszej planety, co stanowi mniej niż połowa odległości z Ziemi na Księżyc. Jest to już 60 znana asteroida, która zbliżyła się do Ziemi na taką odległość, od początku roku.

2021 KQ2, został zaobserwowany po raz pierwszy, w obserwatorium Tokyo-Kiso w Japonii. Dostrzeżono go 31 maja, w zaledwie kilka godzin po tym, gdy zbliżył się do naszej planety. Obiekt należy do grupy asteroid Ateny i ma szacunkową średnicę od 2,7 ​​do 6,1 metra.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Easy Rider

Ten rzekomy "obraz Ziemi z

Ten rzekomy "obraz Ziemi z kosmosu" jest nieśmiertelny, a przecież to tak naprawdę obraz globusa szkolnego - góry na żółto, niziny na zielono, morze niebieskie, z dorobionymi przez grafika "chmurkami".
Natomiast co do asteroidy - przestraszonym przypominam, że wg oficjalnej nauki, to właśnie my żyjemy jakby na asterioidzie, która porusza się z prędkością liniową 108 000 km/h i nikt się jakoś nie obawia, że w coś walniemy.

Portret użytkownika Quark

A w co mielibyśmy walnąć ?

A w co mielibyśmy walnąć ? Przecież krążymy w kółko dookoła słońca i wszystko to co było na naszej drodze już dawno się z ziemią zderzyło , teraz zagrażają nam jedynie te obiekty , których stabilne dotąd orbity zostały czymś zakłócone . I nie jest to nic nowego bo na ziemię (i nie tylko) od dawien dawna wciąż coś spadało - jakiś meteryt czy czasem z żadka jakaś kometa .

Obecnie szacuje się , że każdego roku spada na ziemię ok. 1000 ton z samych meteorytów a jeszcze doliczyć trzeba jakieś 100.000 ton kosmicznego pyłu .

Portret użytkownika Quark

To nie żadna tam asteroida

To nie żadna tam asteroida ale ledwie "ziarenko piasku" , które spłonęło by w atmosferze nie czyniąc większych szkód poza dziurą w czyimś dachu. A gdyby nikt w "niebo" nie patrzył w poszukiwaniu kosmicznych kamieni to i bać się nie byłoby czego .

Portret użytkownika damian30

Pamiętasz jak w 2017 roku

Pamiętasz jak w 2017 roku jeden aquanauta zakleił dziurę palcem na stacji ISS? Potem ten przygłup(chris, h) pokazał zdjęcie tej aktualnej dziury w powiększeniu, okazało się że się zapomniał i to zdjęcie dziury wykorzystano już na okładce pewnego zespołu muzycznego z lat 80 tych, a następnie ta dziura tak naprawdę pochodziła z misji z lat 70 tych. Wykorzystają technologie audiospootlight z hologramami 8D i dzwiękiem 8D, do tego balony skystar 330 z dobrymi noktowizorami i termowizją jak Capella V2. Promujcie gdzie możecie procesory hardware open source RISC-V, wszystkie obecne procesory maja sprzetowe trojany Intel - IME, AMD - PSP, Apple - T2, Raspberiy PI - VideoCore IV GPU, to samo jest w tych wszystkich zamkniętych procesora ARM. Jest umieszczony w ich chipsetach podwójny podsystem Minix. Polecam też obejrzeć sobie te dokumenty.

Monitoring. Cyfrowa dyktatura
Hakowanie świata The Great Hack
Cambridge Analytica
The Social Dilemma
Pre-Crime. Inwigilacja 3.0
Z cienia - Hollywood, CIA, pedofilia, satanizm, kontrola umysłów.

Warto posłuchać doktora Michael Yeadon co nam szykują.

https://www.bitchute.com/video/hq0dFeGliwVI/

Skomentuj