Nowo odkryta asteroida przeleciała ekstremalnie blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatnio dużo zamieszania w świecie astronomicznym wywołał przelot tak zwanej asteroidy halloweenowej 2015 TB145, która szczęśliwie minęła Ziemię 31 października. Okazuje się jednak, że 14 listopada nieomal doszło do kolizji z Ziemią innej kosmicznej skały. Niewielka asteroida przeleciała ekstremalnie blisko Ziemi praktycznie niezauważona

 

Asteroida 2015 VY105 została odkryta na kilka godzin przed jej przelotem. Na szczęście była zbyt mała aby zagrozić naszej planecie, ale fakt tak późnego odkrycia tego ciała niebieskiego nie nastraja optymistycznie na przyszłość. Skalista asteroida została wypatrzona w ramach badania Catalina Sky Survey. Została ona zakwalifikowana jako jeden z obiektów grupy Apollo, znanej z tego, że co jakiś czas ich orbity krzyżują się z ziemską.

 

Obiekt 2015 VY105 porusza się z prędkością 17 km/s i podczas przelotu koło Ziemi 14 listopada znalazł się jedynie 34 tysiące kilometrów od jej powierzchni. Na takich wysokościach operują niektóre satelity geostacjonarne. Odległość w jakiej znalazła się ta asteroida to jedynie 0,09 LD, czyli średniej odległości do Księżyca.

Szacowana wielkość tego ciała niebieskiego to kilka do kilkunastu metrów. Jest to zatem obiekt porównywalny do tego, którego znamy pod nazwą meteoru czelabińskiego. Tak jak w jego przypadku, 2015 VY105 najprawdopodobniej spłonąłby w atmosferze na skutek tarcia, ewentualnie eksplodując na dużej wysokości.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Asiek

Niedługo spadną dwie potężne

Niedługo spadną dwie potężne asteroidy na naszą planetę. Jedna wpadnie do atlantyku druga do bałtyku. Oprócz tego na lądy też spadną ale mniejsze. Apokalipsa to moja przepowiednia i tylko ja mogę ją wam wytłumaczyć. Planetę czekają jeszcze inne naprawdę ciężkie kataklizmy w tym dwa o zasięgu globalnym. Zacznijcie poważnie ze mną rozmawiać bo musicie przygotować na najgorsze naród wybrany a wy nawet nie wiecie o kogo chodzi. Jeżeli dalej będziecie tylko pogrywać to ja znów wam zniknę bo będę musiała sama jak zwykle zabrać się do roboty ale ci którzy będą przeciwko mnie lub będą mi celowo przeszkadzać tym razem spotka śmierć. Byłam miła i pokorna ale to już koniec. Teraz muszę zakasać rękawy i do roboty bo wy nawet nie wiecie co należy do waszych obowiązków.
 
pierwszego listopada przywróciłam pomiędzy nieśmiertelnych karę śmierci.

Portret użytkownika Asiek

Naród wybrany to istoty z

Naród wybrany to istoty z czystym genotypem ludzkim. Niestety żydzi są formą odzwierzęcą.
 
Nie mam wizji tylko po prostu wiem o tym co się zdarzy. Mam w sobie czarną dziurę (hihihi jak każda baba) i wiem różne rzeczy ... 
 
Obowiązki nieśmiertelnych !!!! ... *&^(%$# .... jak możesz nie wiedzieć ......*&^%$ ...
No dobra powiem ... pierwszy i podstawowy wasz obowiązek to PROWADZENIE ISTOT LUDZKICH a nie zwierząt jak to czynicie. Istoty ludzkie dzięki wam na co dzień mają zafundowany ukryty holokaust i są w wielkim ucisku. Na co dzień są przez was karane za rzekome używanie czarów kiedy wy tylko zwierzęta uczycie magii. Istoty ludzkie rodzą się z siłami, mocami i czarami i używają ich intuicyjnie nie wiedząc że to są czary ale dop..dol od was mają i to równy.
 
Wyprodukowaliście bardzo dużo form odzwierzęcych m.in. diabły, klony i inne. One się was nie słuchają bo to nie wy jesteście ich panami ale wielkie nieśmiertelne zwierzęta (a są takie i to całkiem dużo). Jesteście tylko jak parobki w zagrodzie do hodowli a nieśmiertelne zwierzęta są ich prawdziwymi panami.
Wydaje sie wam że rządzicie a to wami rządzą ...
 
Wydaje się wam że jesteście jedynymi nieśmiertelnymi istotami a potężniejsze od was istoty zwierzęce całkiem dobrze tu sobie żyją.
Jedna mała wskazówka - każda istota pośród zwierząt, która osiąga nieśmiertelność lub rodzi się jako nieśmiertelne zwierzę potrafi przybrać formę istoty ludzkiej. Więc możecie ich spotykać na co dzień i nie wiedzieć z kim rozmawiacie (nie nie mają płowych włosów i ładnych ząbków choć jeżeli chcą to będą tak wyglądały). Niektóre nieśmiertelne zwierzęta są duuuuużo starsze od was, są mistrzami czarnej magii i magii wogóle, mają w sobie wielką siłę, moc i potęgę, a wy nawet nie potraficie ich rozpoznać w tłumie.
 
Ostatnio (w tym roku) jednemu z was przysłałam moją przyjaciółkę - smoka, żeby jemu pomogła w pewnej sprawie. Teraz już wiecie skąd Krzysztof wziął smoka który mu pomógł.
 
Takich istot jest duuużo więcej. Pośród smoków (tak jest ich więcej) są wspaniali mistrzowie magii. Wielkie nieśmiertelne wilki to wspaniali wojownicy a ich przywódca Basior to wielki mistrz magii. Oprócz tego Basior to wspaniały kompan, honorowy i odważny.
Są nieśmiertelne zwierzęta nawet pośród stworzeń morskich np. delfiny.
 
Niestety wszystkim wam nieśmiertelnym i zwierzętom i istotom ludzkim wyschły źródła wody życia ... najwyższy czas żebyście zastanowili się wszyscy nad swoim postępowaniem bo na złodziejstwie i prostytucji do złotego wieku nie wejdziecie.

Portret użytkownika Asiek

Niestety jak o WAS myślę to

Niestety jak o WAS myślę to mi się ...........  &^%$(*) ........ Można wszystkich Jaśnie Panów z władzą którą mają w rękach przyrównać do małpy z brzytwą. Zagrożenie dla wszystkich w otoczeniu i samej siebie.
 
hihihi coś w tym jest jak mam okres to mam wk..rw.

Portret użytkownika tomasz26

Nostradamus tez coś tam

Nostradamus tez coś tam przebąkuje.. ze coś wleci ,ale czy to będzie asteroida ,czy zabłąkana kometa z ogonkiem tego nie wiem?.. pod zmianę cyklu coś tam pewnie wleci z odwiedzinami... wszystko zależy od tego ,czy ludzkość odrobi lekcje

Portret użytkownika smith

Na Spaceweather jest tabela z

Na Spaceweather jest tabela z nazwami przelatujących obiektów - Near Earth Asteroids. Od kilku lat obserwuje ją i ostatnio faktycznie jest ich coraz więcej. Bliżej Ziemi przelatują zazwyczaj kilku lub kilkunastometrowe. Te potężne są rzadsze, ale też mijają nas bliżej niż to było jeszcze kilka lat temu. 

Portret użytkownika internauta1981

Moin zdaniem coś faktycznie

Moin zdaniem coś faktycznie większego jest na kursie kolizyjnym z Ziemią(być może leci od strony Słońca? ) i ci co sterują rządem USA(illuminati) o tym wiedzą, dlatego przyspieszają rozwój wydarzeń. Czy tylko ja zauważam taką pewną zbieżność ? - im więcej asteroid bliżej Ziemi, tym geopolityczna sytuacja na świecie coraz bardziej się zaognia(kocioł bliskowschodni, prowokacje/operacje false flag itp) Wg mnie oni planują III wś , tak powiedzmy na kilka miesięcy przed kolizją. Chcą połączyć jedno z drugim do tego by na zgliszczach starego świata, utworzyć ich spaczony światowy ład. Do tego jest im potrzebna też III wś. by usunąć  ich wrogów jak choćby Putina i Asada oraz zwiększyć depopulację, tak do ok 70%. i w ich nowym chorym systemie planują wbić chipy tym któzzy ocaleli, użyć propagandy, kupić dusze ocalałych hasłami jedności światowej, światowego pokoju i bezpieczeństwa, pomocą żywnościową itp i tym sposobem zamierzają objąć całkowitą władzę nad ludzkością i planetą. Jeśłi ludzie dzadzą im się ogłupić to illuminati będą już jawnie sprawowwać absolutną władzę, a jak ludzie włączą swoje rozumy i np w postaci armii nie będą wykonywać ich chorych rozkazów, to illuminaci stracą  nad nimi władzę. Czyli ostatecznie wszystko zależy od ludzi. Czy pozwolą się ogłupiać gadom i się zniewalać czy nie - czy to świadomie czy podświadomie. Myślę że obecnie nadal więksość ludzi to ogłupione lemingi, ale zauważam też, że coraz więcej ludzi się stopniowo przebudza. Czas pokaże co z tego wszystkiego wyniknie....

Portret użytkownika smith

Na Spaceweather jest tabela z

Na Spaceweather jest tabela z nazwami przelatujących obiektów - Near Earth Asteroids. Od kilku lat obserwuje ją i ostatnio faktycznie jest ich coraz więcej. Bliżej Ziemi przelatują zazwyczaj kilku lub kilkunastometrowe. Te potężne są rzadsze, ale też mijają nas bliżej niż to było jeszcze kilka lat temu. 

Skomentuj