Nowo odkryta asteroida niemal zderzyła się z Ziemią i otaczającymi ją satelitami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W czwartek rano, w odległości jedynie 14 500 kilometrów od  Ziemi, przeleciała nieznana wcześniej asteroida oznaczona jako 2017 EA. Oznacza to, że ten liczący kilkanaście metrów średnicy, obiekt znalazł się ponad 20 razy bliżej niż średnia odległość od Księżyca.

Przelot w odległości zaledwie 14 500 km i to nieznanego wcześniej ciała niebieskiego, to coś bardzo niepokojącego. Orbita wielu satelitów przebiega na podobnej wysokości. Nie ma jednak doniesień o tym, aby ten obiekt, albo ciągnący się za nim gruz o mniejszej frakcji, spowodował jakiekolwiek uszkodzenia w ziemskiej flocie satelitarnej.

To może zaskakiwać, ale asteroida 2017 EA została odkryta dopiero na sześć godzin przed przelotem. Zauważyli ją naukowcy z fundowanego przez NASA badania nieba Catalina Sky Survey wykorzystującego teleskopy umiejscowione w Arizonie.Sam przelot został zaobserwowany przez wiele dużych ziemskich teleskopów i dzięki temu zebrano dość wiele danych potrzebnych do ustalenia orbity tej nowo poznanej asteroidy.

Bardzo niepokojący jest fakt, że po deszczu meteorów nad Czelabińskiem, do którego doszło w 2013 roku, do dzisiaj wcale nie poprawiła się sytuacja w zakresie zdolności wykrywania takich potencjalnie niebezpiecznych lokalnie obiektów,  których kolizja z naszą planetą mogłaby się skończyć eksplozją w powietrzu i zabójczą falą uderzeniową, która mogłaby wywołać spore zniszczenia nad strefą upadku.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Ja mam też przeczucie, że coś

Ja mam też przeczucie, że coś tu rymsnie w tym roku i to nielicho.

Nie mówcie, że nie czujecie, że jest jakoś "inaczej". Ja to odbieram jakbym wpadł w obrzerze jakiegoś wiru galaktycznego wydarzeń i zaczyna mnie wciągać do środka coraz szybciej. Mniej -więcej. Jakieś takie wrażenie przyspieszania jak w wierszu Tuwima : Lokomotywa. Ruszszszszyyyłaaa maaszszszszyyynaaaa po szszszynaachchch ..... .

383

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Cały czas będę o tym

Cały czas będę o tym przypominał jak będzie o jakiś asteroidach i planetach i kosmosie. Zobaczymy czy miałem prawidłowe odczucie
że jest to ważne kiedy to po raz pierwszy zobaczyłem, bo trafiłem na tę stronę nie mam pojęcia w jaki sposób ! Nie latam po tego typu stronach ale stało się...http://www.royaldevice.com/1/CROPCIRCLE77.htm

A przy okazji proszę tego wysłuchać przed spaniem z zamkniętymi oczyma z słuchawkami i proszę napisać co się działo w czasie odsłuchu i co się śniło.
http://www.mediafire.com/file/ba6tdiac2yg3ym7/Theta+%282Way%29.mp3
2 dni temu to słuchałem i w pewnej chwili coś zobaczyłem na ułamek sekundy - nie napiszę co bo chcę zobaczyć czy będziecie mieć to samo lub coś podobnego Wink
Ciekawe sny się śnią po wysłuchaniu i dziwne że się je pamięta po obudzeniu bardziej niż zwykle które szybko się zapominało.

Strony

Skomentuj