Nowo odkryta asteroida 2021 CO przeleci jutro bardzo blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

11 lutego 2021 roku, nowo odkryta asteroida oznaczona 2021 CO, przeleci w pobliżu Ziemi w odległości 362 026 km. Jest to 12 znana asteroida, która dotarła do Ziemi od początku roku i 3 tak bliski przelot w tym miesiącu.

2021 CO został zaobserwowany po raz pierwszy 5 lutego, w Catalina Sky Survey w Arizonie. Astronomowie, dostrzegli ten obiekt na sześć dni przed jego najbliższym podejściem do Ziemi. Asteroida, należy do grupy asteroid Apollo i ma szacunkową średnicę od 24 do 53 metrów. Obiekt przeleci obok naszej planety z prędkością (względem Ziemi) 11,58 km/s.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Po pierwsze ta asteroida ma

Po pierwsze ta asteroida ma średnicę ok. 50m , więc jej uderzenie nie tylko ul. Wiejską by odparowało ale i całą Warszawę ! Po drugie pomyśl co by mogli zrobić nieprzychylni nam sąsiedzi na wieść o tym , że nasze władze szlag trafił ? A po trzecie co masz na myśli pisząc : "zrządzenie losu" ? Raczej oznaczałoby to koniec polskich polityków i wielu niewinnych mieszkańców okolic. I nie sądzę abyś się cieszył gdyby taki kataklizm dotknął twojej okolicy zamieszkania ! No i nie wystarczy usunąć obecnych rządzących bo na ich miejsce przyjdą nowi - niekoniecznie mądrzejsi - tu trzeba zmienić system w taki sposób by zapewnić nim WYSELEKCJONOWANIE najwartościowszych jednostek z pośród kandydatów do rządzenia , czyli przecedzić ich przez "gęste sito" testów sprawdzających inteligencję , prawdomówność , praworządność , odpowiedzialność , honorowość , uczciwość i oddanie sprawom wyższej wagi.

Skomentuj