Nowo odkryta asteroida 2017 BX przeleci ekstremalnie blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już jutro w okolicy naszej planety przeleci nowo odkryta asteroida, która zyskała oznaczenie 2017 BX. Zbliży się ona do Ziemi na odległość zaledwie 261 tysięcy km, czyli znajdzie się w 0,68 LD (odległość księżycowa)

Moment najbliższego podejścia nastąpi o 04:45 czasu uniwersalnego, 25 stycznia 2017 roku. Szacowana wielkość obiektu to 4 do 14 metrów średnicy. Porusza się z prędkością około 7,4 km/s. Asteroidę 2017 BX klasyfikuje się jako część grupy obiektów klasy Apollo.

Po raz pierwszy obiekt ten został zauważony 20 stycznia 2017 roku. Dokonał tego teleskop Pan-STARRS 1. Z jego orbity wynika, że kolejny raz ta asteroida doleci w nasze okolice 12 stycznia 2070 roku, ale wtedy znajdzie się znacznie dalej niż jutro.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Sanktuarium mojej duszy stoi niewzruszone w świetle Bytu Bytów.

Portret użytkownika Dallas2017

Pytanie: Jak to mozliwe, ze

Pytanie: Jak to mozliwe, ze Gwiazda Polarna na niebie zachowuje stala pozycje? skoro obserwator porusza sie z obrotem Ziemi w okol jej osi, Ziemia krazy wokol Slonca a Slonce wedruje gdzies w galaktyce Drogi Mlecznej. Gwiazda Polarna lata za biegunem polnocnym ziemi? Wink

Portret użytkownika dejwid

Owszem, ale ruch wokół

Owszem, ale ruch wokół galaktyki zajmuje 250 mln lat, więc jest ledwo zauważalny, ale ma zdjęciach po 1-2 latach już widać mała zmianę jej położenia.

Cały nieboskłon się przemieszcza 

TZa to zjawisko odpowiada precesja ziemsia

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj