Nowo odkryta asteroida 2017 BH30 przeleciała dzisiaj ekstremalnie blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dopiero wczoraj dostrzeżono nieznaną dotychczas asteroidę, o sygnaturze 2017 BH30, która w dniu 30 stycznia 2017 r. dokona bardzo bliskiego przeloty w okolicy naszej planety. Obiekt znajdzie się w odległości zaledwie 65 tysięcy kilometrów.

 

Warto odnotować, że jest to już trzecie i najbliższe, podejście do Ziemi nieznanego ciała niebieskiego, od 8 stycznia tego roku. Jest to również najbliższy przelot asteroidy, o którym wiemy, od 6 września 2016 roku.

2017 BH30 to asteroida należąca do tak zwanej grupy Apollo i została odkryta zaledwie wczoraj, przez Catalina Sky Survey. Jej szacowana wielkość wynosi od 4,6 do 10 m i znalazła się w perygeum dzisiaj rano o 04:57 czasu uniwersalnego w dniu.

Według wyliczeń astronomów, nowo poznana asteroida minęła naszą Ziemię w odległości zaledwie 0,17 LD, czyli jedynie 65 280 km od powierzchni., Jej szacowana prędkość (względem Ziemi) wynosi 15,46 km/s.

Sytuacja ta znowu dobitnie wskazuje na to, że nasza zdolność do detekcji potencjalnie niebezpiecznych ciał niebieskich nadlatujących w nasze okolice i stanowiących realne zagrożenie, jest niewielka. Do dzisiaj zaskakują nas takie obiekty na tyle późno, że gdyby miało dojść do kolizji nie ma mowy o jakiejkolwiek reakcji z naszej strony w celu jej neutralizacji. Po prostu nie będzie na to czasu. W takich sytuacjach jesteśmy skazani na szczęście, dzisiaj najwyraźniej go nie zabrakło.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

I to tak jest ze stałymi

I to tak jest ze stałymi bywalcami kretynami.Wypowiedz się na dany temat, inaczej niż oni.To masz pociśnięte na całego.Rosja jest super, USA jest be.Kościól to demony i dziwki, PIS jest super itp.Przez swoją paplanine, nic nowego nie wnosicie, ale prześmiewacie się z każdego myślące inaczej niż wy.Dlatego tak mało ludzi tutaj piszę.Za takie zachowania, i próby kontrolowania w ten sposób portalu Z.N.Z, powinien być ban dozywotni.Jak dostał Baca i inni.Kojarzy mi się to z CB radio w latach 90tych.Też tam siedziała grupa debili i lżyła każdego.I wywalone mam na ortografie:)

kolo21

Portret użytkownika Antychryst666

To dopiero przedsmak i prolog

To dopiero przedsmak i prolog do tego co nastąpi póżniej Ziemia nie ma racji bytu a za całe zło które tu działo się od początku istnienia zostanie ukarana i zniszczona ku przestrodze.Będzie to pusta, martwa planeta do której zniszczenia doprowadzili ludzie którzy przez swoje zło sciągneli na swoją Ziemie Asteroide Zagłady.Zostanie tylko pusta wypalona skorupa.I bardzo dobrze eksperyment z Ludzkoscią nigdy nie zostanie powtórzony.A po drugiej stronie nikt i nic na nas nie czeka.Bo tam nic nie ma.

Cieszycie się to teraz tańczcie a w szczegulnosci żydzi.Izrael zostanie znisczony przez Iran, Rosje i Chiny.Mam nadzieję że nastąpi to jescze przed Impaktem ale nastąpi to na pewno własnie po to jest ta Asteroida jakby komus się odwidziało i nagle zmienił poglądy.

Pearl Jam - Do the Evolution  - https://www.youtube.com/watch?v=aDaOgu2CQtI

3:31 - PIĘKNIE CZYSZCZĄ !!!

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika D7One

jezeli jestescie niezaleznym

jezeli jestescie niezaleznym zrodlem informacyjnym za co was cenie, to dlaczego rozsiewacie propagande o jakis asteroidach, kosmosie.Przeciez kazdy kumaty czlowiek wie ze ziemia jest plaska i kosmos jest fikcja!/???

Portret użytkownika Mojeimię44

Płaska ziemia? Człowieku

Płaska ziemia? Człowieku zastanów się co piszesz? Jak byłem mały (miałem chyba około 10 lat) na niebie była widziana wielka kometa albo asteroida i było ją widac ze 3- 4 dni. Powiedz co to było skoro ziemia jest płaska? Matrix dziury nagle dostał? Wszechśwait jest skończony ale łączy się z kolejnymi wszechśwaitami jak bańka z bańką. Czy wy naprawdę nie potraficie sobie wyobrazić wszechświata? Zbudowany on jest w najmiejszej formie matematycznie dzięki czemu tworzy wibracje dźwiękowe (fale radiowe), które czasami są sygnałem wyższym, czasami niższym, czasami gęstrzym a czasami lżejszym to powoduje, że powstają gęstrze formy materii i lżejsze a czasami nawet napięcia elektryczne, kwantki, atomy itd.. Te wibracje dżwiękowe tworzą słońca i planety w zależności od gęstości fali. Planety po skupieniu w widzialną formę materii następnie wydzielają różnego rodzaju pola magnetyczne dzięki czemu załamują czaso przestrzeń. Załamują te obliczenia matematyczne z którego wszystko jest zbudowane. Załamują je w sposób matematyczno- magnetyczny czyli fizyczny stąd pojęcie czasu. Dlatego dla astronauty czas inaczej płynie niż dla ludzi na ziemi. Opuszcza on ziemskę pole magnetyczne.Tu nie trzeba być geniuszem. Weź  sobie kup teleskop i spójrz w niebo. Przez taką waszą pseudo naukę całe społeczeństwa głupieją co może doprowadzić do wynaturzeń i katastrofy. Jeżeli jednak ludzkość będzie tworzyć cywilizacje w założeniu o prawa fizyczno- magnetyczne bedzie tworzyć lewitujące pojazdy i statki między galaktyczne. Tak jak było w erze piramid o czym twój mózg najwidoczniej nie ma pojęcia. Przez takie plotki naprawdę możecie zniszczyć cywilizację. Żal mi cię chłopcze. Przyszięgam żal. nie powtarzajcie tej pseudo nauki nikomu bo krzywdzicie nasze pokolenie. opóźniacie ludzkość w rozwoju. Sami dzielicie się "językami" a potem babilon upada i zwalacie na Boga. Do takiego poziomu wiedzy cywilizacja dochodziła wiekami a może upaść w 10 lat. Oczywiście to co opisałem nie zaprzecza faktu, że to wszystko co nas otacza jest hologramem gdyż najmiejszą formą jest matematyka a ta jest nie materialna, i tworzy wszystko. Powiedzcie mi jak znaleźć tą matematykę? To jest problem ludzkości stąd CERN i inne urządzenia szukające tej matematyki. Mam nadzieje, że w końcu się ludziom uda.

Strony

Skomentuj