Nowo odkryta aktywność geologiczna Księżyca zadziwiła naukowców

Kategorie: 

Podłużne ślady wskazujące na aktywność geologiczną - NASA/GSFC/Arizona State University/Smithsonian Institution

Dzięki danym z sondy kosmicznej Lunar Reconnaissance Orbiter pozyskano dowody na to, że dotychczasowe twierdzenia, co do rzekomego braku aktywności geologicznej Księżyca w ostatnim okresie są błędne. Nowe odkrycia na nowo otwierają pytania o to jak właściwie powstał Księżyc. 

 

Skorupa ziemska jest w ciągłej zmianie, napędzają je na wpół roztopione skały znajdujące się pod nią, naukowcy myśleli Księżyc ostygł dawno temu i nie ma tam takiej aktywności tektonicznej. Najmłodsze znane formacje tektoniczne, jakie wypatrzono na powierzchni naszego satelity szacowano na 1 miliard lat. Teraz okazało się, że po ciemnej stronie Księżyca znajdują się ślady aktywności sprzed 50 milionów lat. W kategoriach geologicznych to prawie wczoraj.

"Ogólnie na Księżycu, mamy kontraktacje, środowisko się kurczy, ale w niektórych miejscach mamy do czynienia z rozciąganiem skorupy", powiedział główny autor studium Thomas Watters, naukowiec z Smithsonian Institution w Waszyngtonie.

Watters dodaje, że teraz szacują te formacje na 50 milionów lat, ale mogą mieć one 10 milionów, milion a nawet 40 lat. Po prostu tego nie wiemy. Innymi słowy oznacza to, że Księżyc, uważany za nieaktywny geologicznie, może być aktywny nawet w tej chwili. Pozostaje jednak pytanie, dlaczego aktywność ta skupia się po niewidocznej z Ziemi stronie srebrnego globu.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ernest

Nie powinno to być

Nie powinno to być zaskoczeniem dla geologów.Ze względu na to ,że Ziemia i Księżyc tworzą układ podwójny.Jest on ścisle związany z jądrami a odległości,pływy,fazy,budowa,odpowiadają za wspólne parametry istnienia życia na naszej planecie.Gdyż bez naszego satelity dokładne dane stabilizujace byłyby skrajnie niesprzyjające.Niemniej i Księżyc nosi odcisku wpływu destrukcyjnego od strony naszej planety na co wskazuje inny wygląd strony widocznej od niewidocznej

Portret użytkownika JA

Wenus... ona ma działanie

Wenus... ona ma działanie łaczące księżyc ze słońcem a później pełny tego wpływ na ziemię...i na nas...wskazówki ukazane są wszędzie , i w nauce i w duchowości :)..wypełnianie się tej samej energii. Słońce to posrednik Prany/Many/Chi, księżyc to siła bilogii i życia na ziemi...bez wolnej energii nie ma życia/ kreacji. Czym jest właśnie Wenus ?...ciemna strona księżyca ,nie znaczy,że nie ma wpływu na nas...materia nie jest blokadą stałą dla całej energii jak widzą tylko nasze oczy.Czytam ten blog i dziękuję za wiele cennych informacji. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Smile

Portret użytkownika Arletta

Servantes, w wielu

Servantes, w wielu przypadkach milczenie jest dla naszego bezpieczeństwa. Nie w każdym, ale podkreślam - w wielu. Gdyby wszystko wiedziano publicznie, gdyby ta niebezpieczna wiedza wpadła w niepowołane ręce, całkiem możliwe, że bylibyśmy już tylko "chmurką energii", a nie ludzkimi stworzonkami Wink

Portret użytkownika vinn

wtajemniczeni czyli ci przy

wtajemniczeni czyli ci przy swiatowym korycie od tysiecy lat wiedza,ze Ziemia bedzie wniedalekiej przyszlosci planeta gazowa typu Jowisz ,natomiast Ksiezyc stanie sie planeta typu obecna Ziemia.Ot i wszystko na ten temat !!!

Portret użytkownika Servantes

To już nie jest takie istotne

To już nie jest takie istotne czy tak sie stanie czy nie.Ważne jest to,że dotęp do wiedzy i prawdy jest dla nas ograniczony.Nawet gdyby nie był,to nie wszyscy na tym świecie są fizykami czy astronomami,nie mamy też środków technicznych aby pewne rzeczy zweryfikować.Nasza zbiorowa świadomość to raczej kwestia wiary w to,co nam mówią i o czym piszą.oni doskonale zdają sobie z tego sprawę dlatego łatiej jest im manipulować.

Strony

Skomentuj