Nowe wstrząsy w okolicy wyspy El Hierro

Kategorie: 

El Hierro - roje trzesień ziemi

Podwodna erupcja wulkaniczna na południe od należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich, wyspy El Hierro może być w trakcie zmiany intensywności. Aktywność wulkanu widoczna na powierzchni morza oraz towarzyszące jej drgania harmoniczne prawie ustały, ale wczoraj nastąpił nagły wzrost trzęsień ziemi rejestrowanych pod wyspą.

 

Wczoraj, 15 lutego 2012, zanotowano ponad 20 trzęsień ziemi. Większość z nich była bardzo słaba, praktycznie nie do odczucie przez mieszkańców. Magnitudy tych wstrząsów przekraczały 2 stopnie w skali Richtera. Głębokość tych drżeń oszacowano na 10 km, co sugeruje jakieś przepływy magmowe pod wyspą.

 

Naukowcy wypowiadają się bardzo ostrożnie na temat możliwej interpretacji tych zjawisk. Prawdopodobnie rosnący poziom magmy przełamuje kolejne warstwy skalne w poszukiwaniu ujścia materiału wulkanicznego. To by również tłumaczyło, dlaczego erupcja pod woda straciła na intensywności.

 

Według spekulacji geofizyków pracujących na El Hierro oczekiwane jest powstanie kolejnego komina wulkanicznego. Następne dni będą kluczowe dla potwierdzenia tej teorii.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Anarchiusz

Ciągle istnieje

Ciągle istnieje niebezpieczeństwo dostania się wody do komory magmowej... skutki takiego zajścia są katastrofalne. Przykładem może tu być Krakatau. Mianowicie błyskawiczne zwiększenie ciśnienia i w konsekwencji potężna eksplozja. Oby tak się nie stało w tym wypadku.

Portret użytkownika tropheus

powitac --- prawdopodobnie

powitac --- prawdopodobnie zostaly znisczcone te miasta ,nie miasto :)przez katastrofe ,meteoryty itp. a reszte o gniewie bozym dopisano w bibli jak i wiele innych historii. Odpowiedz mi gdzie w bibli jest napisane za co ten ogien z nieba ,co ci mieszkancy zawinili ? pytam sie w bibli a nie co dolozyli czarnuchy dla trzymania wiernych w pokorze ? Przytocz z bibli ten fragment na temat sodomy :) 

Portret użytkownika tropheus

powitac --- za co oszolomy

powitac --- za co oszolomy minusujecie ( tak naprawde mam to ..)  pytam sie jeszcze raz ,  Gdzie w bibli napisane jest ze sodoma zostala zniszczona hmmm  za co napisali tam ?  czy dodano ustnie przez krzewicieli wiary ?  prosze cytat z bibli mowiacy za co Smile

Portret użytkownika edmund

@tropheus - powitać :-) 

@tropheus - powitać :-)  Sodoma to bardzo ciekawy przypadek zniszczenia ale - jak wiesz - takich zeszklonych miast jest na Ziemi setki, jesli nie tysiące i to na kazdej szerokości i na kazdym kontynencie.
Dlatego jeśli to zrobił jakiś żydowski Bóg, to musiał miec na pieńku z całą planetą ...i to pewnie nie raz.  Kawał destruktora z niego Smile
 
Siarka owszem jest tam, niemniej opis biblijny pochodzi od tych, którzy ją tam znaleźli POST FACTUM (tak jak ten archeolog). Nie ma sie więc co dziwić, ze biblia pisze o siarce i archeologia to potwierdza - i jedni i drudzy przybyli na miejsce i znaleźli ...siarkę Smile A teraz ci drudzy powołują sie na pierwszych.
Tak więc traktowanie tego faktu jako "dowodu" jest przedwczesne :-)  zeby nie napisać naciągane.
 
W historii o Sodomie jest inny artefakt - mianowicie zamienienie sie opieszałej  żony Lotha w słup soli. Pwene źródła podają "w kamień".  Ten fakt jest dużo bardziej znaczący z badawczego punktu widzenia, bo to sugeruje użycie broni, a nie cud.
 
 
 

Portret użytkownika infinity

tropheus, kiedyś w jakiejs

tropheus, kiedyś w jakiejs gazecie chyba "nieznany swiat" byl artykul ze zdjęciami zeszklonej plaży, ale za cholere nie moglem tego znalezc nawet w necie nigdy. Jak tego szukać?? Z tego co kojarzę to było to w Szkocji. Piszesz ze są setki takich miejsc? hmm

Portret użytkownika tropheus

powitac --- co  do mego postu

powitac --- co  do mego postu to bylo do na swiadectwo Smile wykorzystano wydarzenie z historii danego regionu i dopisano Smile to byl bog, pozniej potop   --   to byl bog    kara   itd   Smile strasza tym bogiem   -- to smutne . swiadectwo pomysl ---mowisz jak oni choc myslisz podobno inaczej .  Co do zeszklen skal te z filmiku i caly krajobraz usmazony wysoka temperatura ?, trudno powiedziec ,nie wiem .Sa tez na planecie inne zeszklenia  skal jakby stopionych ,ale otoczenie nie jest zniszczone miejsca wystepuja ponktowo Smile co ? silniki maszyn Smile wulkany nie ,:) hindusi w swych ksiegach maja opisane pare wydarzen historycznych ale swych a nie zlepionych na potrzeby cesarstwa rzymskiego Smile niech kazdy wierzy w co chce Smile ale bez narzucania na sile swych strachow Smile pozdrawiam :

Portret użytkownika edmund

hej @tropheus :-) wszystkie

hej @tropheus Smile
wszystkie dane przytaczam wyłącznie z pamięci na podstawie zgromadzonej kiedys tam wiedzy (i informacji raczej papierowej, niż sieciowej), więc linków www musiałbym szukać specjalnie.
Myśle jednak, że bez trudu wyguglasz -  "żona Lota" (lub Lotha) - nawet po polsku jakies ciekawostki.
Pamiętam, ze gdzieś widzialem na wzgórzach morza martwego - jest nawet skala, o której się mówi, że to wlasnie skamieniala Zona Lotha - ma ludzki obrys.
 
Co do zeszklonych miast, plaż, pustyń - tego jest masa na każdym kontynencie. W Polsce tuż za granicą poludniową leżą odłamki mołdawitu. Czasem mozna go kupić na targach minerałów.
Nigdy tego nie kupuję bo "wali" śmiercią. Wolę uranit - niby zawiera U, ale jest bezpieczny.
Widzialem też przemycone szkliwo z Iranu, Stanów, Gobi.  I widzialem odczyty geigera z Indii - wow! nawet 10 tys x tło.  Osobiście nie mam wątpliwości, że przysmażano tak ludzi w przeszłości.
 
Nie wiem też czy wiesz, ale okazalo sie po dokladnych analizach, że Polsko-czeskie złoża uranu są zlozami odpadowymi; tzn są to hałdy powydobywcze i poprzetwórcze, tyle ze baaaardzo stare.
 
Pozdrawiam,
 
 
 

Skomentuj