Nowe urządzenie pozwala obsługiwać komputer za pomocą wzroku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Na międzynarodowej wystawie opieki zdrowotnej oraz inżynierii medycznej i farmaceutycznej w Moskwie, zaprezentowano prototyp urządzenia sterującego o nazwie "Neuro-M". Wynalazek ma na celu uproszczenie codziennej interakcji człowieka z urządzeniami elektronicznymi, między innymi komputerami i smartfonami.

 

 

 

Za nazwą Neuro-M kryją się okulary, które wyświetlają rozszerzoną rzeczywistość. Posiadają wbudowany czujnik do określania kierunku spojrzenia (tzw. eye-tracker) oraz interfejs mózgowo-komputerowy. Dwie kamery wbudowane w okulary działają z częstotliwością gałek ocznych, do 200 klatek na sekundę. Umożliwia to dokładne śledzenie kierunku spojrzenia oraz używanie go jako trójwymiarowego kursora.

Interfejs analizuje ludzką interakcję z urządzeniami elektronicznymi. Przy pomocy urządzenia można na przykład pisać tekst na komputerze, przeglądać strony internetowe, a także pracować w dowolnym programie bez konieczności używania klawiatury i myszy. W przypadku urządzeń gospodarstwa domowego, jest możliwość ich zdalnego włączania i wyłączania.

Dzięki urządzeniu można także wysyłać wiadomości tekstowe. Na przezroczystych punktach wyświetlacza znajduje się graficzny interfejs użytkownika w postaci klawiatury z rosyjskim alfabetem. System sprzętu i oprogramowanie określa, która z liter skupia uwagę użytkownika, a następnie wysyła wiadomość.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Medium

Mnie dostatecznie powala

Mnie dostatecznie powala podpisywanie się kurierowi na ekranie jego pudełka elektronicznego palcem i gdybym miała się porozumiewać myślą, powaliłabym tego 2-metrowego chłopa razem z jego pudełkiem...

Odnoście doniesienia Scarlett: pomyśleliście, ile osób ma chaotyczne myśli? Wyobrażam sobie ich irytację! To NWO czystej wody.
 

Skomentuj