Nowe prawo dotyczące zbrodni seksualnych w Niemczech

Kategorie: 

Źródło: Internet

Niemiecki parlament wziął się w końcu do roboty – już w czwartek odbędzie się głosowanie na temat nowego prawa o zbrodni seksualnej. Termin ten ma zostać mocno rozszerzony, łatwiej będzie także deportować ewentualnych cudzoziemców dopuszczających się tego przestępstwa.

 

Jak uznał niemiecki minister sprawiedliwości, Heiko Maas, ochrona prawna naszego zachodniego sąsiada była w tym miejscu zbyt dziurawa, stąd też zmiany. Pod definicję zbrodni seksualnej trafi m.in. obmacywanie i wiele innych, by pasował pod nią każdy przykład niechcianych zachowań erotycznych. Kara deportacji dla cudzoziemców również będzie łatwiejsza do otrzymania.

Problem dostrzeżono po noworocznych wyczynach uchodźców w Kolonii. Wtedy to dopuścili się oni do molestowania lub gwałtów na masową skalę – ofiarami zostały setki kobiet, tylko w tym jednym mieście, który stał się niejako symbolem takich problemów z przybyszami z Bliskiego Wschodu lub Afryki. Ponadto tamtejsze władze przekonywały do nieoskarżania uchodźców, a policję wręcz uciszono, zabraniając udzielania informacji o procederach. Nie dziwi więc wściekłość Niemców – a w związku z tym nowelizacja prawa.

 

Wygląda na to, że Niemki już niedługo będą mogły czuć się bezpiecznie. Ale czy na pewno? To oczywiste, że gwałt oraz molestowanie jest przestępstwem, a zmiana w kodeksach nic tu nie zmieni – problemem nie było dziurawe prawo, a niechęć do przestrzegania go – co gorsza, nie wśród przestępców, a przedstawicieli władzy, niechętnych do karania przybyszów! Czy czwartkowa reforma może cokolwiek zmienić w tym zakresie?

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese


Komentarze

Skomentuj