Nowe osiągnięcie przybliża nas do funkcjonalnych reaktorów fuzji jądrowej

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Zespół naukowców z Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego (Caltech) udowodnił, że stworzenie stabilnego pierścienia plazmy jest możliwe nie tylko w środowisku próżniowym i wcale nie musi być ograniczone czasowo. Najnowsze osiągnięcie amerykańskich fizyków w pewien sposób przybliża nas do reaktorów fuzji jądrowej, które będą stanowić wydajne i tanie źródło energii.

 

Stosowane dotychczas techniki pozwalały utrzymać stabilne pierścienie plazmy w komorach próżniowych lub polach elektromagnetycznych, lecz tylko na 10 milisekund. Tymczasem zespół z Caltech sprawił, że pierścienie plazmy pozostawały stabilne na wolnym powietrzu przez cały czas dopóki nie odłączono zasilania.

 

Naukowcy dokonali tego wytryskując wąski strumień wody rzędu 85 mikronów przy bardzo wysokim ciśnieniu na kryształową płytkę. Woda uderzała z prędkością 305 m/s. Powierzchnia kryształu była naładowana ujemnie, a gdy woda uderzała w nią i spływała na zewnątrz zabierała ze sobą naładowane dodatnio jony. Doprowadziło to do powstania statycznego ładunku, który powodował przepływ elektronów na powierzchnię wody oraz jonizację atomów i cząsteczek w powietrzu. W ten właśnie sposób udało się stworzyć mikroskopijnej wielkości stabilny pierścień plazmy, który utrzymywał się przez cały czas dopóki napływał strumień wody.

Źródło: Caltech

Eksperyment wykazał, że utrzymanie stabilnej plazmy w powietrzu bez środowiska próżniowego i pola elektromagnetycznego jest możliwe. Naukowcy uważają, że dzięki tej nowej technice w przyszłości będzie można magazynować energię z pomocą plazmy, która nie będzie wymagała specjalnego środowiska dla zachowania stabilności.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

no pewnie - co nowe to takie

no pewnie - co nowe to takie zbawienne i dobre dla ludzkości że fiuu fliuu...
Jak De Funes z kumplem usłyszał że urzędas przychodzi do nich z dobrymi nowinami to ci z automatu bez słów zrobili w tył zwrot i chcieli od urzędasa odejść mimo że byli we własnym domu u siebie... Tak samo jest w tym przypadku - będą pieprzyć jakie to dobre itd. tyle że będzie równo posyłać ludzi rakiem do piachu...

Kapuśniaczek - niby komedia a genialna, bo tyle w niej jest pokazanej prawdy ! Będą nam rodzić jakieś koniki polne z pipety !
https://www.cda.pl/video/13977828

Portret użytkownika Has$

Od d...y strony, robią to co

Od d...y strony, robią to co Niemcy od 1928 roku. Czyli cywilizacja ,,jedzie na ręcznym,, (hamulcu) już co najmniej 50 lat.

 Z innej beczki: może z tego właśnie względu (rozwój technologiczny) ,,zrobiono,, Niemco wojne ? (zagrożone interesy oparte o nafte)

Portret użytkownika wyzdro

Polscy naukowcy już dawno

Polscy naukowcy już dawno osiągneli fuzję , takę dla cięższych lementów .Czytałem wiele prac z i pomiarów otzrymanych izotopów.Problem w tym że cenzura zlikwidoawła fora i strony tych projektów.Druga sprawa że eksperymenty były przeprowadzane w warunkach "garażowych" lub w labolatoriach poza zaplanowanymi eksperynentami ponieważ żadna uczelnia nie przynza się , ani nie wesprze czegoś co "poważne" o budżetach milionowych - laboratoria "zachodnie" nie mogą osiągnąć.

Sprawa Kesha to inna beczka , wszelkie testy nawet niezależne wskazują że to oszustwo .Nie twierdzę że nie istnieje jakiś rodzaj energii który jeszcze nie jest poznany - ale urządzenia Kesha po prostu nie działają .Znacznie większe oszczędności energii daje dopasowanie lub filtrowanie energii elektrycznej dostarczanej z sieci (za pomocą zwykłego kondensatora i cewki)  ponieważ liczniki osukują nas na te 10-20%.Konstrukcje Kesa mogą czasami działać właśnie w ten sposób ponieważ główna częścią jest właśnie zwykła cewka z dodatkiem otoczki czary-mary , a to że w większości przypadków nie działa jest wlaśnie dlatego że nie jest dobrana specjalnie dla naszej sieci domowej .

Wracająć do fuzji to jest ona znana od wielu lat i potwierdzona przez pomiar promieniowania a także izotopów które były produkowane.Problem w tym że proces jest bardzo tani i prosty , tak zę każdy mugłby sobie zbudować taki reaktorek w garażu lub kupic na popularnym serwisie za 50zeta - więc nigdy nie pozwolą aby ten wynalazek trafił do ludzi.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

I trzeba mieć jeszcze do tych

I trzeba mieć jeszcze do tych urządzeń paranormalne mentalne usposobienie bo jak nie to nie zadziała !!! Mimo że wziąłeś urządzenie od osoby która twierdzi że u niej działa i ma na to dowody !!! A najlepsza jest siedziba zarejstrowana tego Keshe - koleś pojechał pod adres siedziby i okazało się że to fake - czyjaś własność prywatna i o żadnym palancie złodzieju Keshe człowiek nigdy nie słyszał ! To tyle na temat gansów, długopisów do tyłka, i maggrawów i darmowej energii ! W życiu to za darmo to boli gardło i choroby można złapać nic więcej - a czasami kopa w dupę...

Pozdrawiam tych co wpłacili na konto kasę temu cholernemu złodziejowi !!!

Skomentuj