Nowe oprogramowanie będzie w stanie przewidzieć przyszłych przestępców

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Technologia z hollywoodzkiego hitu "Raport mniejszości" jest już dostępna. Nowy algorytm komputerowy opracowany przez parę naukowców z Uniwersytetu Jaiao Tong w Szanghaju podobno jest w stanie odróżnić przestępców od praworządnych obywateli tylko poprzez analizę ich twarzy. Wygląda na to, że technologia podobna do tej znan

 

 

Po obserwacji prawie 2 tysięcy zdjęć policyjnych, z czego mniej więcej połowa należała do skazanych przestępców, komputer był w stanie zidentyfikować kilka cech charakterystycznych twarzy, które pozwoliły mu na wyróżnienie przestępców. Następnie był w stanie przewidzieć z dokładnością do prawie 90%, która twarz należała do przestępcy, a która nie.Naukowcy twierdzą, że ich algorytm stwierdził dwie istotne różnice między tymi dwiema grupami, w tym krzywizny warg, rozstawienie oczu, kąt między nosem, a ustami. Trzy różne struktury twarzy okazały się należeć do ludzi niewinnych, a cztery zostały zidentyfikowane, jako ludzie karani.

 

Autorzy badań twierdzą, że twarze ludzi niekaranych mają większy stopień podobieństwa w porównaniu do twarzy przestępców, którzy mają wyższy stopień odmienności wyglądu twarzy od innych ludzi. Badanie powoduje znaczną ilość kontrowersji, a wielu komentatorów wskazuje na fakt, że taki rodzaj kategoryzowania ludzi jest całkowicie nieetyczny, a także wpada w szarą strefę rzetelności naukowej.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Jak nazistwski reżim

Jak nazistwski reżim noachicki chce goja udeżyć oddani mu funkcjonaiusze nauki zawsze wypreparują godny mu kij.....  tak było za hitlera, tak było za stalina tak jest i dziś....

całą reszta o nowomowa by się bity nie pokapował że DOSTAJE ZA BYCIE NIEWINNYM acz nielubianym przez kolejną wersję biblijnego hitleryzmu człowiekiem.

 

Portret użytkownika sarcastic

tak, to prawda badani jest

tak, to prawda badani jest kontrowersyjne, inacze mówiąc, nie można oceniać kogoś po twarzy. To, że ktoś ma twartsze rysy twarzy jest oznaką wieku i zmarszczek, a u młodych osób wyznacznikiem wysokiego testosteronu. Tak ja też potrafie analizować i powsadzam pół europy bo mi się ich twarz nie podoba . żenująca technologia i badanie. 

Strony

Skomentuj