Nowe ograniczenie na Litwie. Będzie można płacić gotówką w kwocie nieprzekraczającej 5 tys. euro

Kategorie: 

Źródło: tg

Sejm Litwy zaostrzył płatności gotówkowe dla mieszkańców i przedsiębiorców. Od listopada gotówką będzie można płacić tylko do kwoty do 5 tys. euro, powyżej tej kwoty możliwe będą tylko płatności bezgotówkowe.

 

Płatność gotówką będzie dopuszczalna, np. gdy jedna ze stron nie ma konta, trzeba szybko zapłacić, nie działa internet, lub w innych przypadkach, ale wtedy strony transakcji będą musiały to zgłosić do Państwowej Inspekcji Podatkowej Litwy.

 

Premier kraju Ingrida Simonyte wątpiła, by drobni przedsiębiorcy ucierpieli na takiej decyzji Sejmu. „5 tys. euro to spora kwota” – powiedział premier na posiedzeniu Sejmu.

 

Komisja Budżetu i Finansów Sejmu zaproponowała limit 3 tys. euro, ale Sejm nie zatwierdził tego, popierając rządową propozycję 5 tys. euro.

 

Z danych Banku Litwy wynika, że 97% wszystkich wpłat nie sięga 5 tys. euro, a 92% wpłat jest dokonywanych w kwotach do 1250 euro.

 

Według litewskiej służby dochodzeniowej przestępstw finansowych, 26,5% rozliczeń na rynku nieruchomości to nadal gotówka.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q

Ludzie .. przecież u nas tez

Ludzie .. przecież u nas tu już jest ! Wszystkie płatności w kwocie powyżej 15.000 zł muszą być wykonywane bezgotówkowo. A w przyszłym roku kwota gotówkowych transakcji ma być zmniejszona do zaledwie 8.000 zł.
Czyli obecnie obrót gotówkowy w Polsce ograniczony jest do 3.200 € a będzie 1.700 € od 2023 r. a wy się Litwą przejmujecie .. gdzie owa kwota jest prawie dwa razy większa ??!

Portret użytkownika spokoluz

Jak ktoś ma złoto gdzies tam

Jak ktoś ma złoto gdzies tam to niech szybciutko wyciąga kruszec z łap banksterki bo łunia już chce zablokować coś ze złotem - bo jak masz złoto to u ruska kupisz wszystko. A tak jak ktoś ma złoto to mu wypłacą w gówno wartej już walucie równowartość na dany czas ( a mogą zrobić manipulacje na obniżenie kursu złota a takie numery robiły pasożytnicze banki po czarnym czwartku w 1929r. po czym zwijały się ze złotem ) bo inflacja jest i się zozpędza a jedynym zabezpieczeniem tych łachudrów i pasożytów jest złoto. Tym złotem będą potem mogli handlować z ruskiem ( jak ruscy im sprzedadzą a jak nie to przez pośredników z krajów trzecich jeśli się zgodzą ) i znów będą ku..wa dyktować warunki i ceny sprzedaży aby nam sprzedać , zarobić i trzymać w ryzach i kajdanach.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika monero

Skąd masz takie informacji i

Skąd masz takie informacji i co konkretnie eurokomuna chce zablokować ? Szykują powtórkę z USA z roku 1933 i Polski z 1950 gdy nakazano oddawać złoto ? Kupując złote monety sztabki trzeba podać pesel. Rzekomo do celów podatkowych bo na złoto nie ma vatu. Ale to dość podejrzane. Podać własny pesel czy z generatora ? Można jeszcze anonimowo kupować srebrne monety bulionowe i sztabki. Ciekawe jak długo. 

Portret użytkownika spokoluz

Nie oglądam tv ale mam

Nie oglądam tv ale mam włączone radio i nie prztoczę teraz w którym dniu i w jakiej godzinie była wzmianka o tym , że ue chce zająć się obrotem złota mającym na celu wprowadzić kolejną sankcję na onuce - bo onuce oparły wróbla na złocie - i to jest zajebisty problem dla zachodu. Ich waluty lecą w dół i przelicznik ich walut na wróbla cały czas słabnie , czyli bedą kupować coraz drożej od onucy bo po oficjalnych kursach surowców na giełdzie i przeliczniku ich wartości walut na na złoto a potem na wróbla.

Im większa wartość wróbla tym mniej można go kupić za własna walutę a tym samym wszystkie surowce onucowe stają się coraz droższe - ta zazada obowiązuje tylko nieprzyjazne kraje onuc , dla przyjaznych krajów stawki uzgadniane są indywidualnie.

Nazbieraliście chrustu !? ROFL

Bo ja tak Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Kwazar

Czyli co ? Kolejny dowód na

Czyli co ? Kolejny dowód na to, że papier jest tylko MAKUALATURĄ ? A kiedy na kilo, za "cuś" makulatury będziemy płacić ? Powoli dochodzimy juz do tego w Polsce.Mało co kupisz i zapłacisz ale na kilo makulaturą na pewno zapłacisz Ile będziemy zarabiać w tym dobrobycie ? No, ze trochę a z kilo makulatury, to na pewno 

Portret użytkownika spokoluz

Może dojść do tego , że dular

Może dojść do tego , że dular , któreko nadrukowano gigatony będzie taką zieloną bawełniano-papierową malulaturą. To w zasadzie ma sens bo wiele krajów jest tak zadłużonych w tej makulaturze z zielonej bawełny , że trzeba spłacac długi w kilotonach. A jak jeb..ie nałem ta zielona makulatura to bedzie można ją załadować w balotach na tiry i zawieść do banku centralnego aby spłacić długi. Inaczej oddłużenia nie widzę jak dolara przeliczanego na kilogramy zielonej bawełny. Teraz uncja złota kosztuje ok 1800 dolców a jakby dolec walnął w dół na 18 mln za uncję to za drobne można spłacić dług - który notabene zaciągneli ci wiecie kto a im nie po drodze spałacać długi w wartości zaciągniętego kredytu. Najlepiej jak teraz robią - przejąć firmę za 3 % i zarabiać tak samo spłacić za 3% wartości , w której zaciągnęło się kredyt. Ta zasada dotyczy tylko tych ich samych w sobie a nie ciebie prosty człowieku. Ot taki prosty przepis jak kredyt długoterminowy zamienić zajeb..ty biznes. Ujeb..ać walutę kredytową. Wiele razy to robili Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika 3plabc

Kolejny epizod światowego

Kolejny epizod światowego gwałtu na wolności jednostki i prawie do rozporządzania własnym majątkiem! Przy globalnym braku świadomości i przyzwoleniu na niewolenie samych siebie, czy wręcz sadomasochistycznym zamiłowaniom społeczeństw, pozostaje nam już tylko czekać na drut kolczasty, komory gazowe i krematorium... wróć.... zbędne koszta, za duży rozmach. Wystarczy "kaftan", czy też "pasy" w psychiatryku!

Portret użytkownika W.Redny

A mi Litwini zaimponowali.

A mi Litwini zaimponowali. Jedna prosta decyzja a wycie kacapów i ich onuc słychać nawet na Antarktydzie. Poza tym obecna sytuacja jasno pokazuje że nawet mała Litwa nie boi się reżimu Fiutina. Imperium... :D 

Portret użytkownika Endymion

Tu mam pewien problem, co

Tu mam pewien problem, co zrobić? Jeśli zabijesz kapo, to jesteś przestępcą, ale jeżeli zabijesz wszystkich kapo i ich zwierzchników, jesteś wyzwolicielem. Wszystko zależy, od tego kto sądzi.. Ryba psuje się od głowy, więc praca u podstaw nie ma sensu, jeśli się tej rybie głowy nie odetnie.

Plucie na i bicie policjantów, czy zamachy na sędziów i polityków nie mają sensu. Tyle potrafimy zrobić, tylko tyle, bo wyciągnąć Billa Bramę z bunkra już nie damy rady, ba.. nawet truchła Kluczyka nie potrafimy ekshumować, aby sprawdzić, czy to Un tam leży.. 

System feudalny przekształcił się w jawne niewolnictwo, to jest fakt. Co można zrobić? Spartakus pokazał, co można zrobić, tyle, że potrzeba gladiatorów, a nie niewolników. Wokół mnie same cioty, nawet koksy, kibole, uliczni zabijacy; są przytakiwaczami szefa, który ich okrada. Polak mądry po szkodzie; to se nie wrati.. Polak głupi po szkodzie, tak jak przed szkodą, co udowodniła plandemia.. 

Zadaję sobie pytanie, czy jestem Polakiem, bo ponoć większość ma rację, a ja do nich nie pasuję.. konkludując; czuję się wyobcowany w Polsce, albo ja jestem kosmitą, albo zdecydowana większość to bioroboty..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj