Nowe naukowe informacje na temat dziwnych dźwięków

Kategorie: 

Profesor Elchin Khalilov

Dziwne dźwięki są faktem, ale wiele osób nadal wypiera tą informację. Oto kolejny wywiad z profesorem geofizyki, Elchinem Khalilovem, który potwierdza wszystko to co poprzednio opublikowaliśmy na ten temat.

 

Mechanizmy psychologiczne funkcjonujące w ludzkim umyśle starają się wypierać informacje za bardzo nieprzystające do oczekiwań i powodujące niepokój ducha. Tak właśnie dzieje się w przypadku dziwnych dźwięków.

 

To jest tak bardzo nieznane, i przeraża niektórych do tego stopnia, że tak zwani "sceptycy" starają się sobie poukładać świat łapiąc się kurczowo wszystkiego, co zbliża ich do odetchnięcia z ulgą stwierdzając fałszerstwo. Jednak zaciśnięte pośladki mówią same za siebie.

 

Trzeba to przyjąć do wiadomości, dziwne dźwięki występują, to fakt, jest wiele fałszerstw, ale stwierdzanie, że wszystko jest fałszerstwem to nic innego jak emanacja strachu przed nieznanym. Postarajmy się to poznać a to umożliwi nam kolejny wywiad z Elchinem Khalilovem.

 

Poprzedni wywiad profesora na temat tego zjawiska, przeprowadzony przez agencję prasową WOSCO wzbudził wielkie zainteresowanie na świecie. Stało się tak głównie, dlatego, że większość naukowców nie ma pojęcia jak klasyfikować te odgłosy, działają u nich prawdopodobnie podobne procesy "pośladkowe" jak u tak zwanych "sceptyków". Khalilov, jako jeden z nielicznych podjął temat i zaproponował konkretne wyjaśnienia fenomenów dźwiękowych.

 

Przypomnijmy, że profesor Khalilov jest prezesem globalnej sieci Prognozowania trzęsień ziemi z siedzibą w Londynie i przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu ds. globalnych zmian geologicznych i środowiskowych GEOCHANGE  (Niemcy, Monachium).

 

Panie Profesorze Khalilov, niektórzy z czytelników wątpili, że wywiad dla WOSCO na temat dziwnych odgłosów z nieba był prawdziwy a wyjaśnienia były rzeczywiście podane przez Pana.

 

Wiem o tym, dlatego, że otrzymałem wiele korespondencji w tej sprawie. Więc chcę osobiście potwierdzić, że rzeczywiście to ja udzieliłem wywiadu agencji informacyjnej WOSCO, w którym mówiłem o rejestracji dziwnych dźwięków z nieba i wyjaśniałem to, jako akustyczno-grawitacyjne fale wynikające z silnego wiatru słonecznego oddziałującego na granicy jonosfery i atmosfery, co występuje również przed silnymi trzęsieniami ziemi.

 

Niektórzy czytelnicy mogą zapytać, czy można nagrać te dźwięki standardowym mikrofonem czy też wymagają specjalnego sprzętu?

 

Przy standardowym mikrofonie można nagrywać część słyszalnego pasma tych dźwięków i to w bardzo słabej, jakości.  Te o niskiej częstotliwości są wyraźnie słyszalne na wielu amatorskich nagraniach wideo dostępnych w Internecie. Czyli do profesjonalnego zapisu fal akustyczno-grawitacyjnych wymagany jest specjalny sprzęt geofizyczny? Anteny kierunkowe ze złożonym systemem rejestracji?

 

Czy nadal rejestrowane są te dziwne dźwięki?

 

Tak, rejestrujemy je, zwłaszcza podczas wielkich rozbłysków słonecznych, a także przed kilku silnymi trzęsieniami ziemi, ale nie zawsze są one słyszalne dla ludzi.

 

Jakie są perspektywy dla tych badań?

 

Faktem jest, że nasze stacje z sieci ATROPATENA, w których rejestruje się fale i naprężenia w skorupie ziemskiej na podstawie pomiaru trójwymiarowego wahania pola grawitacyjnego, są wyposażone także w inne wysoce wrażliwe urządzenia, rejestrujące akustyczno-grawitacyjne fale pochodzące z nieba.

 

Akustyczno-grawitacyjne fale mogą również wystąpić przed silnymi trzęsieniami ziemi, a fakt ten jest znany geofizykom.  Na tej podstawie opracowywane są nowe metody przewidywania trzęsień ziemi.  Globalna sieć przewidywania trzęsień ziemi planuje także większego wykorzystania fal akustycznych grawitacyjnych do przewidywania i studiowania procesów poprzedzających silne trzęsienia ziemi.  Niedawno zarejestrowano wiele interesujących faktów wynikających z amplifikacji fal akustyczno grawitacyjnych przed kilkoma dużymi trzęsieniami ziemi.  Obecnie pracujemy nad modelem fal akustyczno-grawitacyjnych w atmosferze przed silnymi trzęsieniami ziemi.

 

Co jest przyczyną tych fal akustyczno-grawitacyjnych?

 

W naszej opinii, wzmocnienie siły fal akustyczno-grawitacyjnych może być spowodowane zarówno wzrostem aktywności słonecznej jak i aktywacją procesów geodynamicznych.  To oznacza wzrost ryzyka trzęsień ziemi i erupcje wulkanów w najbliższej przyszłości.

 

Planuje Pan współpracę z innymi instytucjami naukowymi?

 

Oczywiście, przygotowaliśmy specjalne oferty do współpracy dla NASA, USGS, NOAA, w Geofizycznej Służbie Rosji i niektórych innych krajów.  Mamy nadzieję, że nasza współpraca spowoduje zainteresowanym potencjalnych partnerów badawczych.

 

Dziękuję za ciekawą rozmowę

 

Wywiad przeprowadzony przez Międzynarodową Agencję Informacji Naukowej WOSCO.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika czlo

Kupy się nie trzyma. 1. Jakim

Kupy się nie trzyma.1. Jakim cudem taki zbieg okoliczności, że takie same dźwięki wywołują dwa niezależne czynniki: aktywność słoneczna i trzęsienie ziemi?2. "Pole grawitacyjne"? Przecież fizycy jeszcze nie mają pojęcia czym jest grawitacja a tym bardziej "pole grawitacyjne" :)Są na temat grawitacji (i pola) klecone jakieś hipotezy ale nie ma żadnych ustaleń! Coś mi zajeżdża kolejnym "balonem meteorologicznym". A pan na zdjęciu wygląda na oszołoma.

Portret użytkownika gregluc

jak dla mnie bardzo

jak dla mnie bardzo prawdopodobne, przynajmniej bardziej przekonywujące niż to co przedstawił Khalilov. Brak mi tylko w tych wszystkich hipotezach badań empirycznych. Skoro wiedzą co jest grane to czemu nie bada się pod tym kątem i przedstawia wyników ekspertyz opini publicznej. Być może teraz zaczną szukac dowodów na potwierdzenie jakies naukowej hipotezy by wykluczyc te wszystkie irracjonalne pomysły. Wówczas zmniejszy się ilosc sprefabrykowanych filmików i okaze sie że to postepujace zmiany na ziemi powodują ten dźwięk. Jesli tak jest to i tak nie mamy na to wpływu, przynajmniej na zmianę pola magnetycznego i chyba całe szczeście bo jeszcze niekórzy są gotów  popsuc to co natura sama tworzy.

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika serafin

gash jesteś śmieszny :)dla

gash jesteś śmieszny :)dla ciebie wszystko jest podrabiane:)ale wiesz co,nawet jeżeli 90% wykluczysz to i tak zostaje 10% których nie wytłumaczysz...ja niczego nie muszę udowadniać,bo ty nie jesteś w stanie tych 10% obalić.działasz jak "standardowy" naukowiec.co da się udowodnić przyswaja,czego się nie da tego nie ma.tylko widzisz gash...to jest.

Portret użytkownika ufo22new

fake nie fake co tam,,,

fake nie fake co tam,,, uważam że może coś w tym jest.... jak usłysze zamiast uważać będę wiedział.... i będę chciał uzyskać odpowiedż co jest ich źródłem, puki co moża te dzwięki włożyć między takie problemy jak ufo, niburu czy 2012... brak konkretnych dowodów nie pozwala powiedzieć "ja to wiem" jak również nie pozwala uznać tego za fake (choć czasem jest to oczywiste)A ubliżanie i beznadziejne dyskucje w kierunku GASH'a są nie na miejscu. Gość ma prawo się wypowiedzieć i uważam że robi to bardzo dobrze, jego argumenty przemawiają i choć ja uważam nieco inaczej, facet napewno nie jest TROLEM jak ktoś tu napisał. Udziela się na forum dość często, być może nieraz kontrowersyjnie, ale udziela pełnych, jasnych i nie rzadko długich odpowiedzi.... więc... odpuście sobie i poczytajcie o danym temacie. Po drugie ta strona chyba jest dla wszystkich? inaczej byłaby nudna, informacje tu w przeważającej większości są dość dyskucyjne co sprzyja wymianie poglądów w komentarzach/forum... czy nie o to chodzi? Każdy tutaj ma jakąś widzę na temat tych zjawisk i wypowiadając się tutaj, przyczyna się do podwyższenia poziomu artykułu.Osoby typu GASH nie przeszkadzają mi wcale, wręcz przeciwnie, czasem studzą atmosferę i próbują sprowadzić na ziemię...Denerwujący to są fanatycy religijnie męczący swoimi długimi wycinkalmi z bibli czy czego tam jeszcze.... Wink chociaż oni też są nieszkodliwi.... ruch kulką u myszki w dół nie jest aż tak ciężki :PPozdrawiam

Portret użytkownika bajcik

Też Bez GASHa i innych

TeżBez GASHa i innych zadających pytania ten blog bardzo dużo by stracił. Dopóki tacy będą komentować to ja będę tu zaglądał. Dodam jeszcze że mamy nie 2 ale 3 grupy dyskutantów:1. Zwolennicy - przekonani że dane zjawisko nie istnieje. Większość komentujących. Informacje zaprzeczające zjawisku powodują u nich "ściskanie dupy".2. Przeciwnicy - przekonani że zjawisko nie istnieje. Informacje potwierdzające zjawisko powodują u nich "ściskanie dupy".3. Ciekawi,np ja - nie wiem czy dane zjawisko istnieje, ale bardzo bym chciał to wiedzieć. Dlatego dużą uwagę przykładam do wszystkich merytorycznych informacji potwierdzających i zaprzeczających. I żadne z nich nie powodują ściakania dupy ;) Obstawiam że grupa 3 jest dużo liczniejsza od grupy 2. Obydwie są nazywane "sceptycy" chociaż dużo się różnią. Obydwie są też jednakowo oczerniane.  

Portret użytkownika BioComp

Drugi film to fake. Dźwięk

Drugi film to fake. Dźwięk się urywa, zapętla - ewidentnie na widmie widać, że został podłożony. Fajna a jednocześnie bezmyślna (zacierająca prawdziwość zjawiska) prowokacja (ze strony autorów, bo nieźle wykombinowali podgłośnienie dźwieku po otwarciu balkonu, czy niby reakcje zwierząt na dźwięk)...

Portret użytkownika gash

  http://www.youtube.com/watc

 http://www.youtube.com/watch?v=XDFNM86I2-U obejrzyj sobie jeszcze raz ten materiał (o ile w ogóle go widziałeś) i teraz sam sobie odpowiedz na pytanie czy to jest fake. Polecam, bo tego rzetelny reporter polastowy, Admin tutaj nie pokaże, bo by mu autorytet podupadł ;) @Moderator - proszę obie strony o to, aby "nie spinały pośladków" podczas dyskusji. Wasza wymiana zdań jest na poziomie małego dziecka, nie bo nie lub tak bo tak. Argumentów Gash nie podajesz, co wytykasz innym, więc radzę nie prowokować użytkowników. W przeciwnym razie za tego typu trolling otrzymasz nagrodę specjalną.

Portret użytkownika gash

  Do @Moderator - jak to nie

 Do @Moderator - jak to nie podaję argumentów. Sam napisałeś mi uwagę w poście, w którym akurat jest argument, czyli wklejony link. Jeżeli to dla Ciebie jest Troling no to sory Wink Raczej to ja tutaj daję konkretne materiały do dyskusji, po czym to ja zostaję oceniony krytycznie a nie materiał czy argumenty, o których piszę. Zazwyczaj, zamiast iść w temacie zaczyna się rozmowa jaki to ja jestem zamknięty, albo nie kumaty na te wszystkie zmiany, jak mi mózg wyprały masmedia. Dla czego nikt nie napisze: tak, dobrze, ale ten gość "w czapeczce" źle przeanalizował te filmy, bo to i tamto, albo że te zdjęcia, które ujawniają obróbkę photoshopa są sfabrykowane bo nie da się zrobić tego czy tamtego. Tylko zaczyna się rzucanie błota i ocenianie mnie, że jestem taki czy owaki. Co to ma wspólnego z tematem i materiałem, który zamieszczam? Ostatnio przecież nawet zaczęto mi udowadniać, że myślę tylko jedną półkulą - to jest jakiś żart, że mnie się tutaj o Trolin posądza. Jak byś dokładnie czytał moje teksty to zauważysz, że nikogo tutaj nie wyzywam, nie pisze, że jest głupi, niedouczony albo, że jest idiotą (co wielu tutaj robi w moim kierunku). Pokazuję tylko konkretne materiały. Niestety ludzie często nie mają co do powiedzenia, bo ich prawda musi być ważniejsza i zaczynają się te dyskusje, jak to ładnie nazwałeś, na poziomie małego dziecka. Moim największym przewinieniem tutaj jest to, że się nie zgadzam i z wieloma tematami tutaj i wiele zamieszczanych tutaj „dowodów” nie przekonuje mnie!PSWiesz co jest najgorszym błędem władzy i co podważa jej autorytet? Tłumienie opozycji! 

Strony

Skomentuj