Nowe narzędzie Facebooka pokaże, co jest rosyjską propagandą. Dozwolona będzie tylko propaganda zachodnia?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Rosyjska propaganda, to określenie wszystkich treści w Internecie, które nie są propagandą zachodnią. Pod lupą są treści pojawiające się w portalach społecznościowych, z którymi nie zgadzają się sprawujący rząd dusz przywódcy krajów zachodnich. Każde niepowodzenie w implementowaniu swoim poddanym telewizyjnych głupot i półprawd jest traktowane jako rosyjska interwencja. 

Przykładem mają być choćby wybory prezydenckie w USA w 2016 roku, w przegrała Hilary Clinton. Nie zwrócono uwagę na jej skandale i beznadziejność jako kandydata, tylko sformułowano nową kategorię stygmatyzacji treści - "fake news" - i stwierdzono, że to dlatego wygrał nie ten, który powinien. Trudno się zatem dziwić, że próbuje się zrobić wszystko, aby do ludzi trafiały tylko oficjalne kłamstwa. 

 

Ostatnio ogłoszono, że największy na świecie portal społecznościowy Facebook wprowadza narzędzie, dzięki któremu użytkownicy będą mogli dowiedzieć się, czy zostali oszukani przez rosyjską propagandę, cyli tą głęboko niewłaściwą, różną od propagandy europejskiej czy amerykańskiej. Teraz to portal społecznościowy powie czy lubimy treści stworzone przez fałszywych rosyjskich trolli. Brak ostrzeżeń będzie chyba zatem jednoznaczny z tym, że nowoczesne Ministerstwo Prawdy akceptuje propagowane treści.

„Ważne jest, aby ludzie zrozumieli, jak zagraniczna propaganda próbowała siać podziały i nieufność za pomocą Facebooka przed i po wyborach w USA w 2016 roku.” – powiedział rzecznik Facebooka w oficjalnym oświadczeniu. – „Dlatego, odkąd odkryliśmy te informacje, nieustannie zgłaszamy i udostępniamy podejrzane profile badaczom Kongresu. Stąd też opracowanie nowego narzędzia, które chcemy udostępnić niebawem.”

Stwierdzono, że niewłaściwa propaganda w zachodnich mediach społecnościowych jest kolportowana głównie przez firmę o nazwie Internet Research Agency. Stworzyła ona podobno liczne fałszywe konta i strony, by przekazywać światu rzekomo "nieprawdziwe" informacje. Przykłady takich stron podanych przez Facebooka to „Being Patriotic”, „Heart of Texas” czy „Stop All Invaders”.

Nowe narzędzie będzie brać pod uwagę strony lub konta, które użytkownicy śledzili od stycznia 2015 r. do sierpnia 2017 roku. Funkcja ta w pierwszej fazie będzie najprawdopodobniej dostępna tylko dla amerykańskich użytkowników Facebooka. Pytanie tylko czy ostrzeganie ludzi, że to co czytają to niewłaściwa obca propaganda rzeczywiście spowoduje to co oczekują inicjatorzy tego projektu, czyli wywoła powszechną wiarę w głupoty opowiadane na zachodzie. Jest to chyba bardziej niż wątpliwe.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika CCCP

Fabryka internetowych trolli

Fabryka internetowych trolli w służbie Putina. "Lubię Polskę, ale musiałem pisać o niej świństwa"

Zadanie trolli? Bronić w sieci Władimira Putina i zwalczać wrogów Kremla.
Oficjalnie ich nie ma, jednak udało się ustalić, gdzie konkretnie pracują i przeniknąć do środka, by dowiedzieć się jak. Chodzi o internetowych trolli, którzy za pieniądze bronią w sieci Władimira Putina i, udając zwykłych obywateli, zwalczają wrogów Kremla, w tym także Polskę. Materiał "Faktów" TVN.

Nienawiść i agresja w internecie wobec wrogów Putina? To robota na pozór zwykłych pracowników zwykłego biurowca znajdującego przy ulicy Sawuszkina 55 w Sankt Petersburgu. To w tym momencie jeden z najbardziej znanych adresów w Rosji, to właśnie stąd kremlowskie trolle prowadzą wojnę informacyjną w internecie.
Fabryka pełna jadu

O tym, co dzieje się w środku, wiadomo dzięki dziennikarce Ludmile Sawczuk, która przez dwa miesiące pracowała jako troll. Chciała zdemaskować, jak działa fabryka fałszywych internetowych informacji i komentarzy. - Robi się to po to, by udając zwykłych ludzi przemycać polityczne tezy. I przy tym, im bardziej nie rzuca się w oczy, że jest tam ukryty kremlowski przekaz, tym lepiej - mówi Sawczuk.

Dziennikarka policzyła, że w budynku pracuje około 400 osób, które piszą pełne jadu komentarze pod negatywnymi wobec władz informacjami, prowadzą blogi i atakują sympatyzujących z opozycją internautów.

- Podczas rozmowy wstępnej wyjaśnili mi, że tak jak są firmy piszące za pieniądze opinie w internecie np. o wyrobach elektronicznych, oni robią to samo, ale na tematy polityczne - mówi Andriej Sosznikow, dziennikarz śledczy z Petersburga.
Świństwa o Polsce

Na celowniku trolli znajdują się m.in. Stany Zjednoczone, Polska i Ukraina. - Ja lubię Polskę, ale musiałem pisać o niej świństwa. To był koszmar. A niestety często się to zdarzało, bo Polska to oczywiście wróg dla putinowskiej Rosji - przyznaje student Marat Mindijarow.

Ale trolle najczęściej piszą o Ukrainie, że rządzą tam faszyści. Atakują też opozycję. Plan jest wyśrubowany. Nowy komentarz na zadany temat musi pojawiać się co kilka minut. Pensja trolli to równowartość niemal 4 tys. zł miesięcznie.

Wdzięczność "kucharza Putina"

Firmą rządzą ludzie, powiązani z Jewgienijem Prigożynem, którego nazywa się w Rosji "kucharzem Władimira Putina". Fabryka trolli to jego wdzięczność za to, że Kreml o nim pamięta. - Prigożyn, jak wiadomo, otrzymuje gigantyczne, wielomiliardowe kontrakty państwowe. Praktycznie w pojedynkę zapewnia wikt i opierunek rosyjskiej armii, a także organizuje wszelkie bankiety dla Kremla - mówi Sosznikow.

Utrzymanie tej jednej fabryki trolli kosztuje – jak oceniają rosyjscy dziennikarze śledczy - kilka milionów dolarów rocznie.

Portret użytkownika U_P_Adlina

No i co ty tu wklejasz

No i co ty tu wklejasz żałosny trollu? Już robiłeś tę wklejkę spod innego nicku. Trolle są zatrudniane wszędzie. Ale trolle często stosują zasadę odwracania uwagi od swojej osoby, która polega na tym, że złodziej krzyczy: "łapać złodzieja". I ty to własnie robisz trollu ukro-banderowski.
A co, może zaprzeczysz, że na twojej zachodniej upainie rządzą gloryfikujący nazizm i banderyzm dewianci? Zaprzeczysz temu? Po drugie to wy jasno określacie swój stosunek do Polaków i Rosjan w swojej uchwale z 1990 roku, gdzie piszecie o tym, aby podżegać do nienawiści Polaków na Rosjan i na odwrót.

FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej  22.VI.1990./W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/

"Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej............"

Taka jest wasza robota w sieci trollu od tymy. Nabrać się na nią nie damy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika peterek68

Pierwsze skojarzenie to

Pierwsze skojarzenie to UPAdleniec i jego partner LGBT AMR, pasuja do opisu pracownikow tej fabryki jak wypisz wymaluj. Tygrysy putina, to juz wiem kto wam te plusy sle koledzy z biurowca. Zalosne petaki.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No i co ciekawego napisałeś

No i co ciekawego napisałeś jeszcze? Bo wybełkotałeś jaką sytuację o której wiadomo, że jest i nie jest żadną sensacją. Propaganda w Internecie jest i będzie. Wojna informacyjna w internecie trwa i będzie trwać. Żadna nowina, ze Rosjanie uważają Polskę za wroga.. Byliby durniami, gdyby tak nie uważali.. Natomiast durniami sa ci Polacy, co uważają USRA za przyjaciela.. Żałosne tępaki bez mózgu

Portret użytkownika CCCP

Rosja może walczyć tylko

Rosja może walczyć tylko propagandą bo gospodarką czy armią nie może.

1. Kto wywołał II wojnę światową i zaatakował Polskę 17.09.1939?

2. Kto potem okupował Polskę przez kilkadziesiąt lat do 1991 kiedy to Stany Zjednoczone Ameryki gospodarczo rozwaliły ZSRR (czyli Rosję)?

3. Dlaczego dla Putina największą tragedią był rozpad ZSRR?

4. Kiedy Stany Zjednoczone Ameryki zaatakowały Polskę? Bo Rosja wielokrotnie.

Portret użytkownika U_P_Adlina

To ciekawe. Więc jak

To ciekawe. Więc jak wyjaśnisz skopanie tyłków w Syrii uSSmańskim terrorystom z isis? Jak wyjaśnisz zamieszanie na Bliskim Wschodzie i przechodzenie na stronę Rosji kolejnych państw, niedawnych "sojuszników" uSSmanów? Wasz problem polega na tym, iż wasza prymitywna propaganda jest zaprzeczeniem tego, co wszyscy wokół postrzegają i dlatego macie potem status błaznów, z których wszyscy się śmieją.
Do 1991 roku nie było Rosji jako suwerennego państwa, tylko żydo-bolszewicki ZSRR, więc Rosja nie mogła okupować Polski. Po rozpadzie żydo-ZSRR z Polski wycofano obce wojska. Nie kłam więc trollino.
Rozpad żydo-ZSRR miał swoje złe strony, ponieważ zachwiał równowagę sił na świecie w wyniku czego uSSmany poczuły się niezwykle silne i dokonały dziesiatek agresji na inne państwa zabijając miliony ich obywateli. Monopol na władzę nie jest niczym dobrym. I to miał na myśli Putin. Ty tego nie zatrybisz, bo IQ na takim jak twój poziomie jest niekompatybilne z wiedzą nieco bardziej skomplikowaną niż budowa cepa.
Bandycka uSSmania nie musiała atkować Polski, ponieważ Polska sama padła na kolana i do dziś liże dupy w faszyngtonie. A ściślej jej pacynki zainstalowane na stołkach w W-wie. Od kiedy to napada się na tego, kto padnie i liże dupę agresorowi w poddańczym akcie? Dociera to do trolla? Gdyby Polska postawiła się uSSmańskim bandytom zakończyłoby się to tak jak w Jugosławii, Syrii, Iraku, Grenadzie i wielu innych zaatakowanych przez uSSmanów krajach. Poniał ukr?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Solo8o

Niestey Putin tez siedzi w

Niestey Putin tez siedzi w kieszeni tej syjonistycznej dziczy :( Setki zdjęć w necie pokazują, że każdy polityk z tymi ku.... trzyma. Wpisujesz w google grafika jewish, jude albo zionizm + nazwisko polityka i okazuje się, że kaźdego trzymają za naplet. Jako masoneria albo bezpośrednio.

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika U_P_Adlina

zdjęcia zdjęciami, ale do

zdjęcia zdjęciami, ale do końca nie wiadomo. My widzimy tylko to, co na powierzchni, a głębiny są dla nas niedostępne. Pozory mogą mylić. Zobaczymy. Na razie ja trzymam z tymi, którzy zwalczają nazi-banderyzm w polskim sąsiedztwie i uSSmański terroryzm.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika sceptyyk

 Żadna nowina, ze Rosjanie

 Żadna nowina, ze Rosjanie uważają Polskę za wroga.. Byliby durniami, gdyby tak nie uważali..

Mnie nigdy Rosjanie nie traktowali jak wroga... A to, że żydowski kreml nienawidzi naszego narodu i chce nas zniewolić i dymać, jak rodowitych Rosjan... Nic na to nie poradzimy. syjoniści już tacy są... 

Portret użytkownika sceptyyk

Skoro Ci brakuje ocen, to

Skoro Ci brakuje ocen, to zapisz się do jakiejś "wieczorówki" lub dołącz do nich   :)))                                                                                                                                                                          Znalezione obrazy dla zapytania ruskie ordery

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehe! Angelus.

Hehehehe! Angelus. Banderownia nie wytrzymała ciśnienia i poprosiła tymę o interwencję, a ten wezwał na dywanik maliniaka. Efekty widzisz. Buhahahahaha! Ale musieli byc sfrustrowani ocenami Polaków!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj