Nowe emerytury Polaków będą znacznie niższe, czyli słów kilka o oszukanej ciemnej masie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ludzie są niestety przeważnie niezbyt rozgarnięci, a rządzący nami są na tyle sprytni, że to wykorzystują stosują na nas swoje sztuczki. Dzisiaj właśnie zaczęto już oficjalnie mówić o wysokości przyszłych emerytur. Dla wielu zupełnym zaskoczeniem jest fakt, że są one skandalicznie niskie. Nie ma też co liczyć na świadczenia z OFE, które zostały rozkradzione przez rząd.

 

Pracownicy ZUS z rozbrajającą szczerością poinformowali, że nowe emerytury będą znacznie niższe od dotychczasowych. Według specjalistów emerytura obliczona według zasad dotychczas stosowanych dla osoby zarabiającej średnią krajową wyniosłaby 3036 zł brutto, a według nowych jedynie 1856 zł brutto. To mniej o prawie 1200 złotych.

 

Do Polaków nagle dotarło, że nie mają co liczyć na ZUS, bo jeśli ta piramida finansowa w ogóle przetrwa najbliższą dekadę to tylko dlatego, że będzie wypłacać symboliczne świadczenia. Oczywiście najgorzej mają ludzie, którzy nie trzymają w ręku pistoletów i kilofów. Zarówno mundurowi jak i górnicy mają inne zasady przechodzenia na emerytury i są one dla nich znacznie wyższe.

 

Nagle telewizje zapełniły się mądralami, którzy twierdzą, że to było od początku wiadomo, że idea reformy z 1999 roku to nie wakacje staruszków pod palmami, tylko mniejsza wypłata z ZUS i rekompensata z części kapitałowej. Jednak jak to zawsze bywa w przypadku oszustw sprytnie ukryto to, że OFE, które miały nam wypłacać świadczenia to instytucje powołane w celu zmuszenia obywatela do nowego feudalizmu, czyli przypisania go do pana, któremu oddaje pod przymusem cześć swojego wynagrodzenia. Wolność polega tylko na tym, że możemy sobie wybrać, któremu OFE z dopuszczonych przez rząd oddamy nasze pieniądze.

Trzeba przyznać, że to był majstersztyk, bo ludzie zostali okradzeni nawet o tym nie wiedząc, a potem byli okradani "prowizjami" przez niemal dekadę, po czym zgromadzone środki zostały ukradzione przez rządzących i nikt nawet nie zaprotestował, bo głupole jakimi statystycznie jesteśmy nie rozumieją zupełnie kwestii związanych z systemem emerytalnym.

 

Gdy teraz słyszy się, że jedyną szansą na emerytury dla dzisiejszych trzydziestolatków jest składanie sobie samemu na nie to można się tylko zaśmiać. Z czego mają składać tak bardzo okradzeni ludzie? Wiadomo, że można nas okraść jeszcze bardziej, i państwo z "wielką pałą Sienkiewicza" tylko na to czeka, ale to już będą działania zupełnie przypominające pasożyta zabijającego swojego żywiciela.

 

Trzeba raz na zawsze uzmysłowić sobie, że emerytur nie będzie. Każda wpłacona na ZUS czy OFE złotówka jest stracona, a okradzeni Polacy nie mają oszczędności i będą ich mieli coraz mniej, bo rząd dociska przysłowiową "śrubę". O demografii nawet nie wspomnę, bo młodych Polaków rodzi się nadal za mało, żeby piramida finansowa ZUS mogła przetrwać.

Nasi władcy zdają sobie sprawę, że jeśli przestaną wypłacać pieniądze roszczeniowej tłuszczy, to stracą władzę, dlatego brniemy w ten chocholi taniec prowadzący ku spektakularnej zapaści wszystkich więzi społecznych, a za 30 lat emerytury nie będą po prostu niskie, tylko ich zwyczajnie nie będzie, więc niech się cieszą ci, którzy cokolwiek zdołają wyrwać od tego lewiatana.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Gringo_spod_Radomia

Dlatego też nie zdziwię się,

Dlatego też nie zdziwię się, jeżeli w niedalekiej przyszłości rozpocznie się "nagle" fala przestępstw dokonywanych bez wyraźnego motywu. Podejrzewam, że ludzie, którym zostanie zaproponowana emerytura na poziome granicy egzystencji i śmierci głodowej, zaczną popełniać przestępstwa, aby otrzymać w więzieniu darmowy wikt i opierunek na całkiem przyzwoitym poziomie. Bo przecież cóż to za różnica, czy się będzie siedziało w kiciu i za nicnierobienie otrzyma się dach nad głową i całkiem konkretne wyżywienie, czy będzie się siedziało w niby własnym domu, a i tak sie będzie uwiązanym do jednego miejsca, bo na nic człowieka nie będzie stać, nie będzie mógł i tak donikąd wyjechać i jedynym zajęciem będzie zamartwianie się, czy wystarczy pieniędzy do kolejnej wypłaty...

Portret użytkownika Generałowa

Dlatego ja jak będę mogła to

Dlatego ja jak będę mogła to nie będę niczego na zus wpłacać, będę sama oszczędzać na przyszłość. Z resztą po chuj wpłacać jakieś składki, skoro młode pokolenie będzie miało jeszcze wyższy wiek emerytalny i nie wiem nawet czy dożyje jej.
A i tak niedługo to wszystko pierdolnie i szlag trafi, więc nie ma co się przejmować.

Portret użytkownika rubikman

Polak do ArDoR Cakowicie masz

Polak do ArDoR Cakowicie masz rację. Te urzędacy opłacane przez mafię polityczną nie wiedzą lub o tym nie myślą że to Ich też dotyczy bo jak zbankrutuje system dla którego służalczo pracują sprzedając się za Judaszowe srebrniki, to też przyjdzie Im wbić zęby w ścianę jak reszcie społeczeństwa ale wtedy nie będzie już powtórki Okrągłego Stołu niezadowoleni dobiorą się Im do dupy !!!

Portret użytkownika tosia

  Nie tak do końca lemingi.

 

Nie tak do końca lemingi. Firmy zatrudniając pracowników muszą odprowadzać składki inaczej - KARA!. Samozatrudniający się muszą odprowadzać składki, inaczej - KARA. Pracujący na umowy: o dzieło, zlec enie, to samo - jeśli nie zapłacą -KARA.
Jeśli nie zapłacisz składek - nie masz dostępu do : rejestrowania się na bezrobociu, otrzymania zasiłku, dostępu do służby zdrowia, emerytury - jaka by nie była. \
Jak się nie obrucisz, pupa z tyłu.
Nawet taśmy nie pomogą. To urzędasy opłacane przez mafię. Lemingi nie mają z tym nic wspólnego.

 

Portret użytkownika ArDoR

Działa na wyobraźnie ten

Działa na wyobraźnie ten akapit o pistoletach i kilofach... na tą chwilę jednak jesteśmy zgrają lemingów, niezorganizowanych i nie zdolnych do przepędzenia winowajców tego stanu rzeczy...
Oni śniadają i kolacyjkują sobie za nasze 90% POdatku który sumarycznie odprowadzamy do tej czarnej dziury, przez niektórych nazywanej budżetem...
My POdatnicy, drobni przedsiębiorcy nie mamy czasu wytchnąć ledwie kilku dni w ciągu roku od pracy, POdczas gdy oni mają w tym czasie 4 letnie wakacje all inclusive...
A jak jakiś patriota nie zdzierżył i udostępnił nagrania z ich zakrapianych kolacyjek, to ktoś obraca kota ogonem mówiąc że to zamach stanu i próba obalenia prawomocnego rządu... Na Boga, za kogo nas oni uważają... za tępe bydło które można doić w biały dzień?
Ale tak to jest jak na dole są niezorganizowane jednostki, które biernie patrzą jak się wyłuskuje z tłumu przebudzonych, którzy kpiąc z chorych zasad ustanowionych porzez chorych ludzi, przestają zasilać Matrix swoimi lękami...
Nie wiem jak Wy, ale ja uważam że najwyższa pora się przebudzić...
 
 
 

Portret użytkownika gość1

ludzie dali się ogłupić!

ludzie dali się ogłupić! pieniądze są tylko władza je rozdziela między siebie oto cała prawda, te ich rozpasanie nie ma końca! loty darmowe , wsystko darmowe! kolacje, diety, mieszkania, transport. tam jest kasa narodu! dlatego nie ma emerytur.

Portret użytkownika Pantałyk

Przecież to tylko kolejny

Przecież to tylko kolejny wyznacznik holocaustu narodu polskiego, który został przygotowany w gabinetach planistów Sorosa przynajmniej 30lat temu. Nie ma tu żadnej pomyłki. Polak ma być wyrobnikiem pozbawionym wszelkich praw i za "michę ryżu" ma zapier*alać dla swoich panów.
Kluczowe stanowiska i tak pozostaną w rękach niepolskich, albo Polaków będących zdrajcami tej ziemi.

Portret użytkownika maolat

ja mam pomysła już zakupiłem

ja mam pomysła już zakupiłem broń będę rabował i odłoże sobie na emeryturę hihi albo mnie zamkną i będą mnie karmić do końca życia dobry plan nie?! zachęcam innych stwórzmy bande będzie weselej gwałcić i mordować lepiej nie będzie miał profesor wykładający na uniwerku : )

Portret użytkownika Time Traveler

W ISRAELU BĘDĄ WYŻSZE

W ISRAELU BĘDĄ WYŻSZE EMERYTURY, sponsorowane przez polskich gojów.

Ale za to w bezcennym Israelu emerytury dla żydów będą WYŻSZE bo głupie polskie świnie zagłosowały na RZYDokomunę, która dała 50 tys. żydów z Israela po 300 euro miesięcznie dożywotniej emerytury za krzywdy żydów, których doznali od reżymów Hitlera i Stalina.
Niemcy i Rosja zrobiły krzywdę ale polskie GOJE mają płacić emerytury.
A głupie polskie świnie dalej będą głosowały na RZYDokomunę.
Zabawne, nieprawdaż?

Strony

Skomentuj