Nowe dane na temat emisji radioaktywności z Fukushimy wskazują, że była prawie dwa razy większa niż podawano

Kategorie: 

Fukushima w marcu 2011, jedna z eksplozji wodoru

Operator uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima Daiichi poinformował, że według szacunków emisje radioaktywności wyniosły do tej pory 900 000 terabekereli. To prawie dwa razy więcej niż podawano wcześniej.

 

Emisje to głównie jod-131 i cez-137. Wcześniejsze dane wskazywały na maksymalnie 570 000 terabekereli. Według tych danych całkowite skażenie w wyniku incydentów w Fukushimie nie przekracza 20% tego, jakie powstało w wyniku katastrofy w Czarnobylu. Wtedy do atmosfery dostało się 5,2 miliona terabekereli.

 

Wśród osób walczących z kryzysem ponad 160 osób otrzymało dawki promieniowania o wartości ponad 100 milisieviertów. Jest to już poziom zwiększający znacznie ryzyko zachorowania na raka. Dwie osoby otrzymały maksymalną dawkę o wielkości 600 milisieviertów. Do tej pory nie ma przypadków znacznego pogorszenia zdrowia tych pracowników.

 

Od początku kryzysu nuklearnego w Japonii minęło już 14 miesięcy. W wyniku postępujących problemów ze stabilnością pracy reaktorów doszło do dwóch poważnych eksplozji wodoru, które rozerwały dwa reaktory i uszkodziły pozostałe. Z 30 kilometrowej strefy wokół zakładu ewakuowano 140 tysięcy osób. Nie wygląda na to, aby mogły tam szybko powrócić.

 

Pozostaje jeszcze jedna wątpliwość. Dane na temat ilości jodu i cezu jaki znalazł się w atmosferze i morzu były kilkukrotnie zmieniane i wygląda to jak celowe dawkowanie informacji. Nie jest wykluczone, że to nie było ostatnie słowo a prawdziwe dane albo jeszcze nie sa znane, albo wręcz przeciwnie, są ukrywane, aby nie wzbudzać paniki.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Elion

Dziwny jest ten artykuł ! W

Dziwny jest ten artykuł ! W poprzednim pisali że w Fukushimie nawet roboty nie wytrzymują promieniowania.A w czarnobylu to ludzie sprzątali bałagan pare dni po katastrofie.A tu piszecie że promieniowanie w Fukushimei jest mniejsze niż w czarnobylu.Gdzie tu sens gdzie tu logika ? Jeden artykuł zaprzecza drugiemu. Pozdrawiam Elion

Portret użytkownika Miller

Jako informatyk czuję się w

Jako informatyk czuję się w obowiązku wyjaśnić jedną sprawę.Roboty (mikroelektronika) są o wiele mniej odporne na promieniowanie niż ludzie. Odporność elektroniki zmniejsza się wraz z jej miniaturyzacją.Mówiąc półżeartem półserio. Gdyby roboty były na lampach mogły by tam spokojnie pracować Wink

Portret użytkownika Esther

Nie masz pojęcia o

Nie masz pojęcia o katastrofie w Czarnobylu, to się nie wypowiadaj. Otoż w Czarnobylu roboty również nie wytrzymywaly promieniowania, dlatego do akcji wkroczyli ludzie - bioroboty, ktorzy mogli być narazenie na promieniowanie jedynie przez kilka sekund, a i tak mialo to fatalny wpływ na ich zdrowie. Niektórzy umierali nawet nim zdązyli do domu dojśc...

Portret użytkownika RH+

Kilka sekund? I co przez te

Kilka sekund? I co przez te kilka sekund zrobili? napluli na rdzeń, żeby go wychłodzić?Wiesz, do czego doszło w ogóle w Czarnobylu? Jakiego typu awaria? Doszło do odsłonięcia rdzenia reaktora? Co ze składami odpadów? A co z miasteczkiem Prypeć? Byłeś tam kiedyś - polecam, niesamowite miejsce.  W F. Daichi doszło do zupełnie innego typu awarii. Najpierw poczytaj, potem porównaj, na końcu zmilcz.  A co do Z'N'Z - ostatnio coraz więcej wpadek i zaprzeczania samym sobie. Czas chyba zmieniać portal... :( Szkoda, bo polubiłem. 

Portret użytkownika skilz

1. Piloci helikopterów tych z

1. Piloci helikopterów tych z czarnobyla chorowali na popromienne choroby(pracowali dla "ojczyzny").2. (może i nawet 1.) Ukrywane i fałszowane są dane na temat wycieku, a tym bardziej na temat basenów w których są składowane odpadki!!!3. Żaden postronny obywatel nie ma prawa ta, wstępu! (wyobraźcie sobie sytuację gdzie macie kompletny strój, wyposażenie itd....)4. Jeżeli japońkie roboty tam wymiękają, to jaki człowiek i jak odziany tam wytrzyma? (a Czarnobylu jak helikoptery i ludzie dawali rady, to jak mało w stosunku do tej tragedji było tam promieniowania?)5. Uważane za najlepsze roboty na świecie, japońskie zawiodły(ze względu na promieniowanie!).6. Skala zagrożenia promieniowaniem sięga ok. 30 km ( oczywiściwe jest to zaje***ty błąd!)7. Sytuacja jest niby opanowana, a co będzie jak nastąpią kolejne trzęsiena ziemi i fale tsunami!? Nie łudżmy się! To działa na całą naszą piękną planetę:( Przykro mi że tak się dzieje.

Portret użytkownika Lilith

Przychylam się do

Przychylam się do stwierdzenia ,że prawdziwe dane o skażeniu są ukrywane by nie siać paniki...ale przecież wszystko idzie tak jak ci na górze chcą jak zaczną ludzie chorować to koncerny na lekarstwach zarobią.na co i po co informować jeszcze się burzyć zaczną.

Portret użytkownika pies

temat rteci poruszal admin

temat rteci poruszal admin dzis opisujac arktyke moze na temat Polski nie wolno pisac .kto chce wiedziec znajdzie sam wertujac co lepsze witryny a ten co wszystko wysmiewa i w nic nie wierzy i tak siedzi na onecie lub pudelku - kto ciekawy ,, kosy ziemi,,stronka ten temat poruszyl  .ruskom zawsze wszystko uchodzi bo dalej jestesmy pod ich butem tylko moze rozmiar buta inny ,najbardziej mnie wkurza ze ci co truja niemoga wreszcie sami pozdychac i przestac zabijac zwierzeta ktore cierpia przez glupote ludzi. japonia  od poczatku klamala ze nic sie nie stalohttp://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vpUlzwSTx24. reportaz na wyzej wspomnianej stronce.admin tez o tym pisze,....ale nikt nie ujawni ze nic im nie cieklo .i zabujy dymek leci  .pozdr.

Skomentuj