Nowe badanie ujawnia skuteczność szczepionki Pfizer po pierwszej dawce

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badania przeprowadzone przez Sheba Medical Center, największy szpital w Izraelu, wykazały, że szczepionka Pfizer / BioNTech jest skuteczna w 85% po pierwszej dawce. Wyniki uzyskane przez naukowców, zostały opublikowane w czasopiśmie medycznym Lancet.

 

Szpital oceniał skuteczność pierwszej dawki szczepionki Pfizer / BioNTech wśród 7 000 pracowników służby zdrowia. Każdy z pracowników otrzymał pierwszą dawkę w styczniu, a zespół badawczy zaobserwował 85% redukcję klinicznego (objawowego) COVID-19 między 15 a 28 dniem po szczepionce. Badanie wykazało, że wszystkie infekcje, w tym bezobjawowe, zostały zmniejszone o 75% po pierwszej dawce. Profesor Eyal Leshem, ekspert ds. Chorób zakaźnych i dyrektor Instytutu Podróży i Medycyny Tropikalnej im. Sheby, twierdzi, że wspomniany raport, stanowi pierwszy prawdziwy skuteczności szczepień, już po pierwszej dawce.

Autor raportu profesor Arnon Afek, zastępca dyrektora generalnego Sheba Medical Center, powiedział: 

„Te przełomowe badania potwierdzają decyzję rządu brytyjskiego o rozpoczęciu szczepienia obywateli pojedynczą dawką szczepionki”.

W grudniu, rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że opóźni zaszczepienie drugą dawką, aby zabezpieczyć jak najwięcej populacji kraju. Swoją decyzję, oparł na opinii Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Szczepień (JCVI). W dokumencie wydanym przez JCVI napisano co następuje: 

„Na podstawie danych dotyczących przypadków zaobserwowanych między 15 a 21 dniem skuteczność przeciwko objawowemu COVID-19 oszacowano na 89%, co sugeruje, że krótkoterminowa ochrona po podaniu pierwszej dawki, jest bardzo wysoka przez 14 dni po szczepieniu."

W danych izraelskich oceniano skuteczność do czterech tygodni po pierwszej dawce. Nie ma oczywiście pewności, że ochrona utrzymuje się przez całe 12 tygodni, a całość raportu opiera się na uzyskanych danych statystycznych. Zgodnie z tym co zaobserwowano we wczesnym okresie między trzecim a czwartym tygodniem, im dalej od pierwszej dawki, tym lepsza ochrona przed wirusem. Istnieją przesłanki aby uznać, że skuteczność utrzyma się dłużej niż przez cztery tygodnie, lecz póki co, trudno udowodnić te tezę.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Jedynym sposobem na wykrycie

Jedynym sposobem na wykrycie bezobjawowego COVID jest wykrycie przeciwciał, więc nagroda Icka Nobla dla tego kto powie jak szydki wykryły, że szczepionka zmniejsza ilość zachorowań bezobjawowych, skoro jej działania polega na wspiraniu produkcji przeciwciał. Świat k*wa jest w rękach imbecyli, którzy sterują idiotami.

Portret użytkownika Prorocznia

stawiam podstawowe pytanie.

stawiam podstawowe pytanie.

Skąd wiadomo że szczepionka przygotowana dla Izraela jest ta samą przygotowaną dla reszty swiata?

Lancet stracił prawo do bycia autorytetem po tym gdy okazło sie ze piszący tam lekarze otrzymywali zapłątę za artykuły piasne na rzecz korporacji medycznych

Portret użytkownika acoustic

Zastanawiające są te

Zastanawiające są te preparaty. Państwo Izrael nigdy nie pozwoliłoby sobie na utratę zdrowia bądź życia własnych obywateli. A zatem czym są te preparaty , czym się różnią , czy jest problem w zdobyciu takiej fiolki z taką substancją i zbadaniu jej w niezależnym laboratorium? Wydaje się słuszne że ich aplikacja do organizmu czemuś ma służyć i nie o zdrowie bezpośrednio tu chodzi.

Portret użytkownika jajcek26

INZYNIER MAGISTER nie rób

INZYNIER MAGISTER nie rób popłochu i nie pisz nieprawdy, w tv nic nie mówili że będziemy musieli nosić maseczki chirurgiczne i że nie będzie można nosić też maseczek materialowych więc nie pisz FAKE NEWSÓW

Strony

Skomentuj