Nowe badania wskazują, że ze względu na anomalie na Atlantyku grozi nam zlodowacenie

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Kilkanaście lat temu popularny był katastroficzny film "Pojutrze" pokazujący skutki nagłego zlodowacenia. Badacz z University of Southampton twierdzi, że to co wydawało się długo filmową fikcją jest zgodne z obecnymi scenariuszami pogodowymi globalnego ocieplenia. Paradoksalnie jeżeli trend ocieplenia nadal się utrzyma doprowadziłoby to do 20 lat epoki lodowcowej.

 

Nowe badanie zostało przeprowadzone przez profesora Sybrena Drijfhouta z Southampton University. Zdaniem uczonego dane wskazują, że globalne ocieplenie może spowodować nagłe załamanie atlantyckiej cyrkulacji termohalinowej zwanej AMOC (Atlantic Meridional Overturning Circulation).

 

AMOC jest głównym prądem powietrznym na Oceanie Atlantyckim. Stymuluje między innymi przepływ ciepłej, słonej wody w górnych warstwach Atlantyk. Klimatolodzy są zgodni, że to właśnie AMOC odgrywa ważną rolę w systemie klimatycznym Ziemi. W swoim badaniu, profesor Sybren Drijfhout z Southampton University, wykorzystał opracowany w Max-Planck Institute model klimatyczny zwany ECHAM.

Naukowiec odkrył, że jeśli nagle dojdzie do zapaści AMOC w wyniku globalnego ocieplenia, temperatura będzie gwałtownie spadać, a nie prowadzić do dalszego ogrzewania. Ekstremalne ochłodzenie doprowadziłoby zdaniem Drijfhouta do minimum 20-letniego okresu epoki lodowcowej. Zmiany te są dodatkowo wywoływane topnieniem Grenlandii, która wpływa na cały system prądów morskich czego przykładem była odkryta niedawno cieplna anomalia na Atlantyku.

Efekt nagłego jak na ziemskie warunki ochłodzenia będzie wywołany przede wszystkim przepływem gorącego powietrza z atmosfery ziemskiej do oceanu. Poza tym nagłe ochłodzenie klimatu może być wspomagane przez wybuchy wulkanów a nawet w jakimś stopniu poprzez promowane przez niektórych, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

 

Jeśli teorie na temat nadciągającej epoki lodowcowej potwierdzą się, będzie to z pewnością zjawisko naturalne, które wpłynie negatywnie na całą ludzkość. Zlodowacenie większości Europy oznaczałoby konieczność migracji ludności na skalę, przy której obecny kryzys ze szturmującymi Europę islamskimi imigrantami jawić się będzie jako niewielki problem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Światu potrzeba wielkiej,

Światu potrzeba wielkiej, brutalnej, globalnej katastrofy naturalnej.
To na chwilę obecną jedyny sposób, aby elity przestały na dłużej myśleć o dochodowych wojnach!
Taka katastrofa bowiem zrównałaby elity z biedakami, oraz świat ludzi ze światem przyrody!
To byłoby piękne...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika keri

Będzie zdecydowanie piękniej.

Będzie zdecydowanie piękniej. Nie będzie katastrofy, nie będzie trzeciej wojny, nie będzie apokalipsy, a ludzie zła wyginą.
Usrael od 2001 roku ostro starał się o wojnę światową i nic mu nie wyszło.
Asteroida nie doleci. Symulowanie, że spadnie asteroida nie wyszło.
Trwa lokalne wypalanie negatywnych energii.
 
 

moderator skasował posty drako=kangura, w których ten ubliżał oraz straszył sądem i prokuraturą. Mam skany. Smile

Portret użytkownika ssl

Prosto i na chłopski rozum.

Prosto i na chłopski rozum. Jeśli wzrastające temperatury atmosfery spowodują gwałtowne roztopienie pokrywy lodowej Grenlandii i okolic w ciągu najbliższych kilkunasty lat, to nie bez wpływu pozostanią te masy lodowatej wody która wpłynie do oceanów na półkuli północnej, a to wg. mnie wpłynie na przeciwstawne działanie, czyli odwrócenie trędu ocieplenia w ciągu zaledwie kilku lat. Okaże się, że temperatura lokalna wód pn. spadnie o kilka stopni, co nie zostanie bez wpływu na klimat. Nastanie epoka chłodu. Co o tym myślicie?

Portret użytkownika keri

Wg twojej teorii jak na

Wg twojej teorii jak na wiosnę topnieje śnieg, to znaczy, że wiosny nie będzie, tylko nastąpi epoka lodowcowa.
Lodowce stopnieją i będzie bez lodowców, tak jak było wcześniej. Lodowce nie były zawsze, wręcz przeciwnie, to lodowce są anomalią.

moderator skasował posty drako=kangura, w których ten ubliżał oraz straszył sądem i prokuraturą. Mam skany. Smile

Portret użytkownika SurvivorMan

Wiele wskazuje na to, że

Wiele wskazuje na to, że globalne ocieplenie spowoduje docelowo globalne ochłodzenie, jednak sama temperatura wód o której piszesz, nie będzie miała bezpośredniego wpływu... Mechanizm jest inny... Chodzi o to, że słodka woda z topniejących lodowców zaburza Golfsztrom, odpowiedzialny między innymi za klimat w Europie... Ów mechanizm jest już dość dobrze opisany przez naukę, więc możesz sobie to znaleźć w necie i szerzej się zapoznać. Na przykład tu:
http://www.klimatdlaziemi.pl/index.php?id=122&lng=pl

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika izzi

Szkoda tylko, ze artykul tak

Szkoda tylko, ze artykul tak napisany, ze nic z niego nie wiadomo...
Termin epoka lodowcowa, nic nie znaczy. Juz od lat zwiastuja tzw mała eopke lodowcowa, która ma byc wynikiem mniejszej aktywnosci słońca- (60 % normy), i mimo stasznie brzmiacej nazwy, oznaczałaby ona srednia temparature roczna mniejsza o 2 stopnie, co nie wiazałoby sie z pewnoscia z kleska głodu czy masowa migracja ludzi... 
 

Portret użytkownika pilipp

hehe, bawi mnie w tym

hehe, bawi mnie w tym wszysstkim jedno. admin oczywiscie i jego podejscie do tego tematu.
"AAA WSZYSCY ZAMARZNIEMY, NIEEE!! JEDNAK WSZYSCY SIE UPIECZEMY, AAAAAA, ZIMNA, CIEPLA, ZIMNA, CIEPLA, WYJE***AAAAANEE" i tak od 2 lat
 

Portret użytkownika Mojeimię44

Bo ci pseudobadacze nawet nie

Bo ci pseudobadacze nawet nie kojarzą że poprostu zwiększają się wahania temperatury i zimy będą strasznie zimne a lata będą strasznie upalne i suche. Pogoda się zrobi ekstremalna. Dla przykładu weźmy dwa dni czerwca i teraz jednego dnia jest temp 20 stopni i drugiego 20  a następnego roku jednego dnia jest 27 a drugiego 14. teoretycznie temp. wzrosła tylko o 1 stopień celsjusza a w praktyce sami zobaczcie co się dzieje? W tym drugim roku w wyniku nagłego ochłodzenia pojawią się wyładowania atmosferyczne i tornada oraz powodzie. Więc nie ma co gadać o globalnym ociepleniu a raczej o ekstremach pogodowych bo to nam więcej pokazuje na temat tego co dzieje się z naszą mamusią ziemią. i kilka łez na koniec :**(

Portret użytkownika niepoprawny

Nie potrafią ci nałukofcy

Nie potrafią ci nałukofcy przewidzieć nawet pogody z wyprzedzeniem trzech dni, a  zabierają się za rzeczy , które przerastają pojęcie ich zapyziałych mózgownic. 
 To tylko ciąg dalszy kurewstwa mającego na celu przestępcze wyłudzanie kasy od zykłego człowieka , a to na walkę z ociepleniem, a to z oziębieniem. Tak, że jak nie będzie, zawsze masz być przez te k...wy dymany.
Krótko i węzłowato, dziękuję.
 
 

Strony

Skomentuj