Nowe badania dowodzą, że fizyka kwantowa może powodować mutacje w naszym DNA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Biologia kwantowa to wschodząca dziedzina nauki, która pojawiła się w latach dwudziestych XX wieku. Bada ona czy subatomowy świat mechaniki kwantowej odgrywa rolę w żywych komórkach. Mechanika kwantowa jest z natury dziedziną interdyscyplinarną, która skupia fizyków jądrowych, biochemików i biologów molekularnych. Przełomowe badania potwierdziły, że odgrywa ona rolę w procesach biologicznych i powoduje mutacje w DNA.

W artykule opublikowanym w czasopiśmie Physical Chemistry Chemical Physics zespół naukowców z Wielkiej Brytanii wykorzystał najnowocześniejsze symulacje komputerowe i techniki mechaniki kwantowej do określenia roli tunelowania protonów, czysto kwantowego. zjawiska, w spontanicznych mutacjach w DNA. Tunelowanie protonów polega na spontanicznym zniknięciu protonu z jednego miejsca i ponownym pojawieniu się tego samego protonu w pobliżu.

 

Zespół badawczy odkrył, że atomy wodoru, które są bardzo lekkie, zapewniają wiązania, które utrzymują razem dwie nici podwójnej helisy DNA i w pewnych warunkach mogą zachowywać się jak rozchodzące się fale, które mogą istnieć w wielu miejscach jednocześnie. Prowadzi to do tego, że czasami atomy te trafiają na niewłaściwą nić DNA, co prowadzi do mutacji. Chociaż te mutacje mają krótką żywotność, zespół odkrył, że nadal mogą przetrwać mechanizm replikacji DNA w komórkach i mogą mieć konsekwencje zdrowotne.

„Wielu od dawna podejrzewało, że ​​świat kwantowy – dziwny, sprzeczny z intuicją i cudowny – odgrywa rolę w życiu, jakie znamy.  Fakt, że coś może być w dwóch miejscach jednocześnie, dla wielu z nas może się to wydawać absurdalny, ale w świecie kwantowym dzieje się to cały czas, a nasze badania potwierdzają, że tunelowanie kwantowe występuje również w DNA w temperaturze pokojowej" - powiedział Dr Marco Sacchi, kierownik projektu i członek Towarzystwa Królewskiego na Uniwersytecie w Surrey

Badacze podkreślają, że wciąż czeka nas długa i ekscytująca podróż, aby zrozumieć, jak procesy biologiczne działają na poziomie subatomowym, ale ich badania potwierdziły, że mechanika kwantowa jest zaangażowana w ten proces. Eksperci mają nadzieję, że uda się zbadać, w jaki sposób tautomery powstałe w wyniku tunelowania kwantowego mogą się rozprzestrzeniać i powodować mutacje genetyczne. 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiertaranachazara

No i sie potwierdzilo ,

No i sie potwierdzilo , przewodnikiem do fizyki kwantowej zmieniajacej DNA jest grafen.
Zegnaj czlowieku dzisiejszy a witaj jutrzejsza hybrydo rodem z piekla ze zmieniona duchowoscia , emocjami i oczywiscie uczuciami.

Portret użytkownika Jack Ravenno

Gówno prawda.

Gówno prawda.

Kod zawarty w DNA jest tak silnie nadmiarowy, że wszelkie uszkodzenia są usuwane na bieżąco. Jeżeli zaś powstanie uszkodzenie niemożliwe do naprawy - z reguły konsekwencją jest smierć komórki.

PS 23,4

Portret użytkownika Wungiel

W czasach, gdy jeszcze

W czasach, gdy jeszcze turlałem gluty pod stołem ks. prof. Włodzimierz Sedlak zwracał uwagę na wysoką stałą dielektryczną amin purynowych, ich właściwości piezoelektyczne i rezonansowe, związane z ich budową krystaliczną, własności półprzewodnikowe oraz zdolność do reagowania na bodźce takie jak dźwięk, światło czy ogólnie pole elektromagnetyczne o szerokim spektrum. Do poczytania pozycja "Homo electronicus" tegoż autora. Dla ciekawych również "Nie ma nieuleczalnie chorych" Juliana Aleksandrowicza, gdzie te kwestie także zostały naświetlone. DNA to antena, to nasz łącznik ze światem duchowym - światem oddziaływań elektromagnetycznych czy kwantowych, które rządzą się regułami absolutnie a priori.

Nic dziwnego nie ma dla mnie w tym, że różne szumowiny próbują przy tym DNA majstrować - w duchu transhumanizmu. Ostatecznym produktem ma być odczłowieczony biorobot, sztuczna dekoracja w tym nowym ładzie, który wymarzyły sobie elity. A jeżeli prawdą jest na przykład relacja przekazana w "Armeńskiej pokucie Adama" (taka nieocenzurowana wersja Księgi Rodzaju), to będzie to też ostateczny triumf szatana, który za cenę nawet własnego zniszczenia pragnie dowieść, że ludzie stworzeni przez Boga są źli i niedoskonali.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika enkii

W Genesis jest wszystko

W Genesis jest wszystko napisane, Już rozjebaliście sobie DNA wcześniejszymi, przedpotopowymi modyfikacjami z jaszczurami, bo chcieliście stać się równymi Bogu, a wyszło jak zwykle. Szatan nie jest tutaj potrzebny, aby stwierdzić to, ale nie chodzi o samo ciało, tylko ego. Ludzie są bezczelni i butni od samego początku powstania.

Oczywiście elity niszczące ludzi zostały po to stworzone, by zdyskredytować pomysł usunięcia ich i podkreślić, że tego by chcieli jedynie źli, ale wiadomo jak jest. Sam szatan chce, by ludzie istnieli, ponieważ potrafią być jego dobrymi sługami i przekabacić Boga w kościołach, prosząc o wybaczenie, za chwilę robiąc to samo z uśmiechem. Tak samo diabeł podszedł Boga, że  ludzi nienawidzi, (co jest kłamstwem, bo przecież zawsze kłamie) i zostali oszczędzeni.

Czy Bóg i stworzenie potrzebują ludzi, czy na odwrót. Może być retoryczne.

i teraz. Czy Bóg będzie w nieskończoność poświęcać wszystko, całe stworzebie i swój czas, byście się mogli tutaj bawić i rozrabiać?

Portret użytkownika Kwazar

Czy fizyka kwantowa może

Czy fizyka kwantowa może powodować mutację DNA ? Nie wiem ale mom skromnym zdaniem, to powiem,że może. Podobno już udowodniono splątanie kwantowe,jak również i to,że wszystko jest ze wszystkim powiązane kwantowo (to się czasami przeklada na różne dziwy w świecie materialnym) Dlaczego więc i nasze DNA miałoby się z tego powszechnego stanu splątania wyłamywać ? Można się spierać jedynie o to, czy to są "mutacje" Czy normalnie tak działające DNA będące pod wpływem powszechnego splątania kwantowego. (ciekawe jak by się zachowywało nasze DNA gdybyśmy mogli je izolować od stanu splątania kwantowego ? Nawet poprzez obliczenia teoretyczne) Mam nadzieję, że nic mi się tutaj w toku rozumowania mojego nie splątało....poplątało ?  Tym niemniej niczego tu nie próbuję wyśmiewać.

Portret użytkownika baca

już sam tytuł tego czasopisma

już sam tytuł tego czasopisma Fizyczna Chemia Chemiczna Fizyka daje jasny pogląd że to tylko anglosaski bełkot...

za chwilę więc pojawi się homoś i dorzuci nam coś z gatunku: Dziewica z Dzieciątkiem Panna z Mężem Dzieciątko pozamałżeńskie z Dziewicy...

 

Strony

Skomentuj