Nowa wyspa wulkaniczna na Pacyfiku nadal rośnie

Kategorie: 

Japońska straż graniczna opublikowała najnowsze zdjęcia wyspy Nishinoshima, utworzonej niedawno w wyniku aktywności wulkanicznej na Oceanie Spokojnym, mniej więcej 1000 km na południe od Tokio.

 

Żółty materiał, zawierający prawdopodobnie siarkę, można zobaczyć wokół kaldery. Eksperci, którzy analizowali próbki pobrane z Nishinoshima, mówią, że erupcja wulkanu zmniejsza się, choć powierzchnię wyspy stale zalewa lawa i osadza się na niej pył wulkaniczny.

 

Wyspa Nishinoshima powstała na skutek wybuchu podwodnego wulkanu w 2013 roku. Początkowo sądzono, że jest to twór tymczasowy, ale stało się inaczej. Obecnie rozmiarami odpowiada już sześćdziesięciu pełnowymiarowym boiskom piłkarskim.

 

Nishinoshima to wyspa, która jest szczytem podwodnego wulkanu. Wyspa była początkowo odrębnym lądem i nazywała się Niijima, ale potem połączyła się z lądem określanym jako Nishinoshima. Wyspa wchodzi w skład archipelagu Ogasawara znanego czasami jako Bonin.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj