Nowa „wunderwaffe” USA już w produkcji. Czy nowy bombowiec zmieni zasady gry?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Departament Obrony USA oficjalnie zatwierdził rozpoczęcie produkcji bombowca B-21 Raider, ustanawiając nowy rozdział w amerykańskiej technologii wojskowej. Po udanych testach naziemnych i lotniczych, bombowiec, który ma zastąpić flotę B-1B i B-2, wkroczył w fazę niskoseryjnej produkcji.

 

Podkreślając znaczenie projektowania pod kątem produkcji od samego początku, Pentagon podkreśla, że B-21 będzie stanowił wiarygodne odstraszanie dla przeciwników i wzmocni potencjał odstraszania nuklearnego USA. Plan zakłada wprowadzenie do służby co najmniej 100 maszyn Raider, które mają współpracować z modernizowanymi bombowcami B-52J Stratofortress.

 

B-21 Raider, określany jako bombowiec szóstej generacji, wyróżnia się zaawansowanymi zdolnościami stealth, co pozwala na wykonywanie misji głębokiego uderzenia w serce terytorium przeciwnika, zarówno z konwencjonalnymi, jak i jądrowymi ładunkami.

 

Choć wiele szczegółów na temat B-21 pozostaje utajnionych, wiadomo, że jego projekt minimalizuje wszystkie krawędzie, w tym unikalne okna kabiny pilota, aby zredukować sygnaturę radarową. Jest to pierwszy na świecie bombowiec szóstej generacji, zdolny do wykonywania zarówno misji załogowych, jak i bezzałogowych, co stanowi ewolucję w dziedzinie lotnictwa bojowego.

 

Reakcja Chin na rozwój B-21 nie pozostała bez echa. Chińscy eksperci, powołując się na lokalne serwisy takie jak Global Times, wyrazili opinię, że rozpoczęcie produkcji B-21 odzwierciedla amerykańską obsesję na punkcie powstrzymania Chin, co może przynieść odwrotny skutek.

 

W kontekście informacji o chińskim bombowcu H-20, pekińscy analitycy twierdzą, że ich zaawansowane pociski hipersoniczne są w stanie przechwycić B-21 w symulowanych wojnach, mimo iż bombowiec nie osiąga takich prędkości. Dzięki zaawansowanym zdolnościom stealth B-21 zaprojektowano tak, aby unikać wykrycia przez potencjalne systemy przeciwrakietowe.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Emeryt

Ą Car bombę widzieli? A widzą

Ą Car bombę widzieli? A widzą że bomba wodorowej zamiata całą Francję albo połowę Syberii? A oglądali film o zimie atomowej ? Bo to nie taka zimą jak teraz -6 stopni tylko -86 stopni Celsjusza! Więc nikt nie będzie po takim mrozie się włóczki i szukał czegokolwiek bo to i tak bez sensu! Wypijesz flaszkę na szybko i usypiasz na wieki ! Dla tych co uciekną do Argentyny na południowa półkule dodam że tam minus 35 i też spore promieniowanie! Podobno Musk ma fajny bunkier i powiedział że zabierze kilka fajnych dziewczyn że sobą! Zawsze to dwa lata ruchania więcej!

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Chodzą słuchy że Pentagon

Chodzą słuchy że Pentagon promuje w Polsce generała na prezydenta. To dopiero będzie wunderwaffe. Nikt nie chce sobie rączek ubrudzić przepychaniem obowiązkowej służby wojskowej i jej konsekwencji a więc wkładania polskiej młodzieży w maszynkę do mielenia mięcha w wojnie o dzikie pola więc żydłactwo chce wytoczyć ciężkie działa jak w Czechach. Tam frajerów urabiaja ale bez większych rezultatów. Ciekawe jak pójdzie w Polsce.

 

Portret użytkownika spokoluz

Ciekawe podejście -

Ciekawe podejście - niskoseryjna produkcja a w artykule żadnych ale to żadnych dat - kiedy start produkcji itd....

Artykuł o marzeniach i życzeniowości jułesej army - nie mogę się doczekać kiedy jułeseje wycofają abramsy z ulandu aby zachować prestiż i kiedy to pierwsze f-16 będzie miało bliski kontakt z ziemią ulandu.

jułeseje mają tak zajebiaszczą tychnulogię zbrojeniową , że  boją się jej użyć przeciwko armii na ich poziomie aby oszczędzić sobie wstydu i poniżenia  co wszystko tłumaczy - no bo jak to może być aby srające w wiadro onuce rozwalały wszystko, cokolwiek uzbrojonego stanie im na drodze.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

Admin 

Admin 

     te nowe  wunderwaffle     to    od kiedy w kinach ??      chętnie pójdę   na premierę    bajek  z  chlybródu   bo przeciwż wiemy  już    z racji wojny na ukrainie    że  całe   wunderwaffe  poległo     na froncie  z   kiepską    technologią   kacapów  którzy  nadal przegrywają    wygraną wojnę  przeciwko  całemu Nato  ??  W  wyniku czego  większa część   świata   odwołała swoje   zamówienia  na sprzęt  rodu zabawek  lego   i   teraz zamawia  od   głupich kacapów    prawdziwy sprzęt   wojenny    który  pomoże tym krajom   w   rozbudowie kin   .  Masz jakiś udział    w  przedsprzedaży   tych   gównianych    zabawek  których nawet chińskie   dzieciaki nie kupują ??????  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj