Nowa wojna Ukrainy z Rosją wisi w powietrzu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od kilkunastu dni pojawiają się informacje na temat możliwej eskalacji konfliktu ukraińsko-rosyjskiego, który od lutego bieżącego roku przeobraził naszego wschodniego sąsiada w państwo upadłe. Bardzo możliwe, że dojdzie do kolejnej operacji militarnej.

 

Najpierw pojawiły się doniesienia, że widziano kolejne kolumny wojskowego sprzętu, które znalazły się ma terytorium proklamowanych republik Donieckiej i Ługańskiej. Wynikiem tego właściwie powstają obecnie siły zbrojne tak zwanej Noworosji, które wkrótce mogą zacząć działania ofensywne w celu poszerzenia terytorium o utracone podczas poprzedniej wojny obszary.

 

Można powiedzieć, że katastrofa ukraińskiej armii w pod Iłowajskiem zakończyła pierwszą wojnę ukraińsko-rosyjską. Obecnie dochodzi tam do licznych incydentów, ale frontu nie ma. Gdyby doszło do eskalacji przemocy na wschodniej Ukrainie mielibyśmy do czynienia z kolejnym konwencjonalnym konfliktem militarnym u naszych granic i nikt nie wie gdzie taka skuteczna ofensywa może się zakończyć i czy nie dojdzie do Kijowa, albo i dalej.

 

Niebezpieczny obraz dopełnia ostatnia agresywna postawa Rosji, która straszy pozostałe światowe potęgi prezentując możliwości ataku jądrowego. Pojawiają się też sugestie, że Rosja może użyć małego taktycznego ładunku jądrowego i niektórzy analitycy uważają, że taki atak nawet na któryś z krajów NATO może się nie spotkać z odpowiedzią pozostałych członków sojuszu.

 

Bałagan jaki pewne kraje wywołały na Ukrainie w celu realizacji swoich celów doprowadził do groźnych pomruków "rosyjskiego niedźwiedzia". Nastąpił też fizyczny rozbiór części Ukrainy, według scenariusza, który według Radka Sikorskiego, naświetlił Tuskowi sam Władimir Putin i to jeszcze w 2008 roku. Rozbiór Ukrainy następuje, ale bez naszego udziału.

 

W kontekście nadciągającej awantury na wschodzie, wydaje się dziwne, że były już premier Tusk, wiedząc o imperialnych planach Putina przez cały ten czas prowadził do rozbrojenia polskiej armii i nawet po dziwnym incydencie w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku, ciągle słyszeliśmy, że Rosjanie są godni zaufania, a każdy, kto twierdzi inaczej jest rusofobem i oszołomem. Patrząc na rozwój wypadków na Ukrainie, nie można wykluczyć, że możliwa jest nagła eskalacja

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 2teas2room22

Na początek pozdrawiam

Na początek pozdrawiam wszystkich, którzy chcą z Nas żyć, czyli aspirujących do zbliżających się wolnych miejsc przy korycie (jak można lubić zapach gnoju???). Jesteście jak na widelcu i do zidentyfikowania, wystarczy mi ctrl c, ctrl v, ctrl s i poczekać. Piszcie, piszcie...
Przypominam, że Polska jest w G8 i ma dużo do powiedzenia w sprawie Ukrainy, zresztą była kiedyś mocarstwem większym od Imperium Brytyjskiego i złupiła pół świata i ma tyle PLN, że wykupi wszystkie ruble i tak wzmocni warość RUB, że Rosjanie wszystko wykupią i umrą z głodu. Wtedy Putin odpali wulkany na Kamczatce, aby ogrzać Alaskę, gdzie pod lodowcami schowano drewniane Kamazy Trojańskie przywiezione po okupacji Persji. Tajny agent Wielka Stopa  obniży cenę ropy by Kamazy dojechały do Pentagonu. Po wszystkim planowane jest zbudowanie metra do Pekinu. Koniec prac przewidziano na 4444 r. przywróconego kalendarza Aztecków.
 
A i jeszcze zabawiłem się za pomocą kilku dzieciaków sąsiadów, bo moje za małe. Zrobiłem na kartkach A4 prostą grę na zasadach matematycznych, np. Polska ma 1 czołg, Rosja 10000 czołgów, Ukraina 2 kamizelki na ryby, itd. I chłopaki i dziewczyny szły na Hiszpanię przez Polskę aż się kurzyło.
 
Pozdrawiam
i pamiętajcie
Cielęta nie boją się tygrysa.
 
 

Portret użytkownika N1KT

krystian dobrym tropem

krystian dobrym tropem idziesz ale nie wiesz z jakiego powodu owa wojna wybuchnie.
Powodem jest wściekłość ludzi i brak nie skażonego jedzenia na całym świecie i masowe chorowanie i umieranie na szereg raków. Wszystko to tworzy corium w Fukushimie - Arni Gundersen mówi że nie ma na świecie żadnego już człowieka który nie został by dotknięty przez Fukushimę. Najgorszy scenariusz jaki mógł się stać się dokonał - potrójne stopienie reaktorów i to stopienie całkowite ! Chiński syndrom z 1979r dużo wyjaśnia. Putin i jego doradcy doskonale o tym wiedzą i wiedzą też że ludzie w szał wpadną z tego że nie byli informowani na temat zagrożenia jakie niesie Fukushima i tego co powstaje podczas fuzji jądrowej a powstaje setki izotopów które są na poziomie atomowym i doczepiają się wszędzie, do wody do jedzenia do powietrza. Pluton Ameryk Stront to są emitery alpha bardzo silne i wysoko energetyczne i koszmarnie niebezpieczne jeśli są pochłonięte do środka organizmu to kumulują się tam i po jakimś czasie mamy raka, lub kilka różnych raków na raz ! A kilka dni temu Arni Gundersen powiedział że każdy codziennie pochłania około 10 gorących cząstek więc to jest tylko kwestia czasu jak wybuchnie fala raka na całym świecie. Z danych po Czarnobylu wynika że rak startuje miedzy 5 a 10 rokiem po osadzeniu w organizmie tego syfu z reaktorów, więc wniosek straszny można sobie samemu wyciągnąć 1320 dni za nami jeszcze trochę i zaczną chorować strasznie w pierwszej kolejnonści młode organizmy aż do najstarszego. Kumulacja tego wszystkiego odbywa się przez oddychanie i pochłanianie pokarmów i płynów tyle że przez jedzenie i picie do naszych ciał dostaje sie od 10 do 100 razy szybciej ten syf atomowy niż przez oddychanie.
Wściekłość ludzi i panika wylezie wtedy kiedy zobaczą na własne oczy raki i umieranie własnych dzieci.
To jest koniec ludzkości i organizmów żywych na ziemi i niewiele ludzi zdaje sobie z tego sprawę...
Dopiero to wszyscy pojmą jak zobaczą na własne oczy co się dzieje - w tej chwili większość jak nie wszyscy się durnowato usmiechaja i śmieją i zaprzeczają mimo że nie mają żadnej wiedzy na ten temat - niestety uśmiech zejdzie i zmieni się w rozpacz i tragedię, i głupi pusty łeb przypomi sobie co jakiś N1KT kiedyś napisał i że popieprzeniec za którego go miałem miał rację tyle że nie będzie to już miało najmniejszego znaczenia... Tak więc śpimy dalej oglądamy seriale i teleturnieje a za niedługo piekło na ziemi... "Cywilizacja śmierci" - te dwa słowa, to czyje słowa ?
 

Portret użytkownika wlodi

w ramach ugrupowania w ktorym

w ramach ugrupowania w ktorym dzialam a ktore wejdzie do władz jednego z duzych miast w polsce - mamy przygotowany projekt zakazu osiedlania sie rosjan w wojewodztwie i ten projekt przejdzie Smile bedzie o nas glośno.  Parchy bedą musiały się zglaszac na specjalne listy pozwalajace nawet tymczasowo przebywac w okręgu.
 
Nagłosnimy tą sprawę bardzo mocno jako jedną z form sankcji. Niech wprowadzają wszędzie gdzie się da. Niech bydło wraca na swoje pastwiska. Żulostwa nam tu nie potrzeba.
 
 
 
 
 

Portret użytkownika xx

"EDIT bedą musiały się

"EDIT bedą musiały się zglaszac na specjalne listy pozwalajace nawet tymczasowo przebywac w okręgu." Racja Włodi. A najlepiej niech te wstrętne EDIT wracają do siebie do tego swojego Izraela. I Ciebie Włodi to też dotyczy.
EDIT_MONSTER

Portret użytkownika darek1

Jest 16.20 . Przed chwilą w

Jest 16.20 . Przed chwilą w Panoramie powiedzieli , że w Gdańsku rehabilitowanych jest dwudziestu kilku ukraińskich spadochroniarzy. Zaprosili i złożyli się na to gdańscy przedsiębiorcy, którym szkoda młodych chłopaków. Prima aprilis ? Polski Przedsiębiorca przeznacza swoje pieniądze na leczenie ukraińskiego żołnierza ? Ja wiem skąd je ma.

Portret użytkownika Olgierd

Straty w zabitych armii

Straty w zabitych armii rosyjskiej [etatowej armi FR] w wojnie z Ukraina wynoszą wg Stowarzyszenia Matek Żołnierzy - ładunek 200, 4651 zidentyfikowanych żołnierzy. Normą jest brak miejsca zgonu w akcie zzgonu i przyczyna: "zawał serca" albo "udar mózgu". Żołnierze giną jako "przebywający na urlopie", w związku z tym renta żołnierska rodzinie sie nie należy. Dla porównania podczas 10 letniej wojny ZSRR z Afganistanem poległo [oficjalnie] 14 427 żołnierzy Armii Czerwonej, która na nazwę "Czerwona" zasługuje w zupełności - oprócz 150 tys mudzaheddinów zabito ok. 1 400 - 1 500 tys ludności cywilnej.

Portret użytkownika Zadzak

Naiwny ten kto myśli że Putin

Naiwny ten kto myśli że Putin rozmawiał o podziale Ukrainy z Sikorskim. To nie jest żaden partner do dyskusji dla Putina. Wymyślili sobie taką naciąganą bajkę bo to jest część propagandy jakoby to Putin był agresorem.

Portret użytkownika tenod

Nikt się nie obudzi . Świat

Nikt się nie obudzi .
Świat jest brudy i było do 4-go pokolenia i za każdy występek po 3-nie.  
Teraz do 10000-go pokolenia bieda , ból , choroby i wojny  .
Gdzieś tam macie zapisanie , to sumuje się za dziadka i pradziadka   .
 

Portret użytkownika krystian

JAKO ZE MIESZKAM NA UKRAINIE

JAKO ZE MIESZKAM NA UKRAINIE pan napisal sama prawde wiem ze o to w tym wszystkim chodzi. Bo narod Ukrainy to debilie tepi ludzi dzisiaj im mowia ze rusek zly cala ukraina glosi ze rusek zlyy jutro im wmowia ze polak zly cala ukraina bedzie glosila ze polak zly!! bo to sa zwykli robotnicy te panstwo nigdy nie istnialo stad ta naiwnosc. a Putin chce dostep do morza czarnego i baltyckiego nie dlatego bo chce wladac swiatem on dobrze rozumie plany nowego porzadku swiata ktory wspiera USA a na samym szczycie tego stoja zydzi i wie ze swiat czeka nie unikiona wojnaaa Putin teraz tylko po prostu przygotowuje swoj kraj na ta 3 wojne swiatowa zabierajac dostep do morza czarnego i baltyckiego bo to punkty strategicznie wojenne. to tylko jest gra wstepna co nas czeka w ciagu paru miesiecy.... dlatego prosze was obudzćcie sie ludzie bo to wojna nie naszaaa to wojna ludzi ktorzy chca wladac swiatem!! nie badzmy sterowani tylko to nas moze uratowac
 

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Panie Krystianie, ogólnie to

Panie Krystianie, ogólnie to sam nie jestem pewny czy Putin ma plany imperialne czy typu Anty NWO. Wiem,że teraz wojna toczy się bardziej na tle gospodarczym niż na tle wyżynania ludzi (chodzi mi o te kraje baardziej cywilizowane). Mogę napisać to, co widziałem i to,że tu w zachodniej Ukrainie jest całkowicie spokojnie,ale na wschodzie to jest totalna masakra... Można to spokojnie porównać do wojny w byłej Jugosławi. Tam nic już niema

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Jako,żemieszkam na Ukrainie

Jako,żemieszkam na Ukrainie bo moja żona stąd jest to powiem Wam jak to tu wygląda:
Ta cała wojna to cichy konflikt między moskalami a NATO. Ukraina stała się frontem tego konfliktu ze względu na możliwość dostępu na ważny punkt strategiczny, a rozchodzi się tu o Krym i Morze czarne. Ruskie po zdobyciu Krymu chieli sobie zbudować na ten półwysep most, ale niestety nie wyszło, więc tańsze okazało się zbroić debili z więzień i ogólnego rynsztoku, którzy tępo się tu zabijają. NATO zbroi debili z UA . Oczywiście to co pokazują w naszej "NATOwskiej tv" jest po naszej stronie. Czyli ,że białe konwoje wjeżdżają do UA i nie wiadomo co tam jest (niby pomoc humanitarna) .Oczywiście, że tam jest wszelka broń dla tych pojebów . Taka sama propaganda panuje w Rosji. Ludziom się pokazuje jak to NATO zbroi ukraińców , no i oczywiste jest ,że tak jest bo Ukraińcy nie mają nawet grosza.Nie mają budżetu nawet na opiekę zdrowotną.Tutaj niema socjalu, jak nie zapłacisz w szpitalu to spokojnie umrzesz przed progiem i nikt nie pomoże. Ogólnie sytuacja jest taka,że Putin chce doleźć do obu mórz (chodzi mi też o bałtyckie) i uzyskać  terytorialne wpływy. A Ukraina... To tylko dywan, po którym on przejdzie. Do Kijowa napewno nie dojdzie bo mu on nie potrzebny. Potrzebny mu dostęp do tych 2 mórz.Dlatego prowokacyjnie latają wszędzie jego bombowce.Myślę,że jakby tak NATO wysyłało swoje bombowce nad ruskich czy chiny, to nie minęłoby kilka chwil jak zostałyby one zestrzelone bez żadnego ostrzeżenia,.

no, to wszystko na ten temat 
Mam nadzieję,że ktoś te moje wypociny przeczyta i przemyśli
pozdrawiam

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Strony

Skomentuj