Nowa teoria naukowców może wyjaśnić jak powstało życie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Dzisiejsze teorie nie są jeszcze w stanie wyjaśnić kwestii powstania pierwszych form życia na Ziemi. Tymczasem zespół chemików z MRC Laboratory of Molecular Biology z brytyjskiego Uniwersytetu w Cambridge oświadczył iż prawdopodobnie odkrył jedną z największych zagadek ludzkości, czyli jak powstało życie.

 

Jak wiadomo, naukowcy mają dziś wielki problem jeśli chodzi o odpowiedź na powyższe pytanie. Jedni uważają, że życie powstało na Ziemi i pochodzi od RNA. Inni utrzymują że kluczowy dla powstania życia jest metabolizm, a jeszcze inni przekonują iż najpierw musiałyby powstać pierwsze błony komórkowe. Wszystko to, to na dzień dzisiejszy jedynie teorie.

 

Wspomniani na początku chemicy opracowali własną teorię. Ich zdaniem życie powstało dzięki trzem elementom które mogły istnieć na Ziemi ponad 4 miliardy lat temu - chodzi o siarkowodór, cyjanowodór oraz światło ultrafioletowe. Specjaliści zdołali nawet stworzyć 50 kwasów nukleinowych, które były prekursorami DNA i RNA, korzystając jedynie z powyższych składników.

Źródło: Nature Chemistry

Wyjaśniono również, że meteoryty mogły przynosić na Ziemię elementy które w reakcji z azotem zawartym w atmosferze wytwarzały dużo cyjanowodoru. Przy rozpuszczaniu w wodzie, łatwo mogło dojść do kontaktu z siarkowodorem. Wszystko to miało miejsce w obecności promieni słonecznych, co skutkowałoby powstaniem życia. Twierdzenia brytyjskich naukowców są bardzo przekonujące i kto wie, czy nie dokonano właśnie przełomowego odkrycia.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/chemicy-mogli-odkryc-powstalo-zycie-ziemi

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika skorakora

no nie wiem czy takie "błeee"

no nie wiem czy takie "błeee"

Analizując naszą budowe... to my składamy się z pierwiastków które w czystej postaci są dla nas śmiertelne (lub związków chemicznych)

np. siarka sód fosfor (buduje DNA) 

składamy się też w większości z węgla i wodoru

 

Portret użytkownika MiterMan

6mg siarkowodoru i jestes

6mg siarkowodoru i jestes metr pod ziemia....
60mg cyjanowodoru i jestes metr pod ziemia....
do tego cyjanowodór powstaje w wyniku reakcji Andrussowa w której metan reaguje z amoniakiem w temperaturze 1200 stopni na katalizatorze oczywiscie w obecnosci tlenu.... Niemcy mordowali cyjanowodorem bo byl skladnikiem cyklonu B oraz gazów bojowych.
siarkowodór smierdzi jak zgniłe jaja i jeden wdech zabija oczywiscie przy duzym stezeniu... blokuje oskydaze cytochromową, ogolnie komorki nie oddychaja....
dwie z najbardziej trujacych substancji chemicznych dla czlowieka spowodowaly jego powstanie ?
nie wspominajac o ultrafiolecie ktory w malej ilosci powoduje produkcje witaminy D a w nadmiarze czerniaka skory a lampy ultrafioletowe maja zastosowania bakteriobojcze...
Moja ocena tego jest taka... Naukoffcy spowrotem do szkoly....

Portret użytkownika isabella

Jak powstal Adam i Ewa. Adam

Jak powstal Adam i Ewa.
Adam byl mieszanka genetycznka Boga AN Enikiego i Enila.
Ewa
Jak powstala pierwsza kobieta nie jestem jeszcze calkiem pewna ,ale najpradopodobniej wygladalo to tak.
Sophia- madrosc  , czyli kobieta   miala dziecko z jednym z Bogow  najprawdopodobniej z Ojcem
Z tego powstala corka ktora miala geny po matce i grupe krwi po ojcu.
 
Jezeli ktos chcialby ze mna korespodowac to prosze o email [email protected]
 
 

Portret użytkownika Arcanum

To po części z gnozy, Pistis

To po części z gnozy, Pistis Sophia może być w tej wersji uznawana za boginię Ziemi działającą bez męskiego pierwiastka, jeśli dobrze pamiętam. A tym "ojcem" miał być jeden z archontów - Jaldabaoth. "Stworzyli" w takim sensie, że archonci zniewoli dusze w ziemskich ciałach i czasoprzestrzeni odbierając im najcenniejsze nadzmysły. Jest o tym dość szczegółowo opisane chyba w Hipostazie archontów i Apokryfie Jana, i jeszcze w apokryfie O początku świata, wszystko ze zwojów z Nag Hammadi.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika .

nie da rady z materii

nie da rady z materii nieozywionej zrobic ozywiona - bo potrzebna jest do tego swiadomosc, materia + swiadomosc = zycie. wszystko musi byc swiadome siebie w pewnym sensie aby potrafilo odpowiednio reagowac na otaczajace je warunki, to ze pieski czy drzewa nie mowia nie oznacza ze nie sa swiadome. Jesli udam nam sie stwozyc swiadome zycie w komputerze, poznamy jak programowac DNA od poczatku do konca to bedziemy mogli twozyc zycie w otaczajacym nas swiecie, w przeciwym wypadku uda nam sie jedynie syntezowac zwiazki chcemiczne... 

Strony

Skomentuj