Nowa technologia zamienia latarnie w stacje ładowania samochodów elektrycznych

Kategorie: 

Źródło: Ubitricity

Niemiecka firma Ubitricity ​​​​wymyśliła nietypowy sposób na ładowanie pojazdów elektrycznych. Ubitricity zamieniła zwykłe lampy uliczne w stacje ładowania elektrycznych samochodów poprzez zainstalowanie gniazdka umieszczonego w lampie (nazywanym SimpleSocket). Jeśli jest połączone z kablem do ładowania (SmartCable) konfiguracja ta pozwala na natychmiastowe ładowanie i fakturowanie.

 

Automat wkazujący kwotę do zapłaty jest połączony z kablem do ładowania elektrycznych pojazdów. Skrzynkę można w zasadzie porównać do porównać podrasowanego telefonu komórkowego, który działa jak wbudowany licznik energii elektrycznej. Komunikuje się z Ubitricity, by aktywować ładowanie, a następnie przesyła dane spowrotem do serwera.  

Nowa technologia jest sprawdzana obecnie w gminie Hounslow,na zachód od Londynu. Specjalnie przekształcono wszystkie lampy uliczne w dzielnicy Hounslow, by mogły używać żarówek LED, które potrzebują mniej energii. To z kolei pozwala wykorzystać pozostałą energię do innych celów, w tym do ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Prostota gniazdka Ubitricity pozwala gminom oferować stacje ładowania, dzięki czemu nie trzeba wykonywać dodatkowych prac związanych z infrastrukturą, takich jak budowa chodnika lub instalacja nieestetycznych samodzielnych punktów. Pozwoli to także oczywiście na zaoszczędzenie miejsca i pieniędzy. To rozwiązanie umożliwi również kierowcom posiadającym SmartCable wraz z wbudowanym licznikiem do podłączenia go wszędzie, gdzie tylko będzie dostępne gniazdko – bez obaw o "kradzież" prądu od kogoś innego.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: Sneaky
Portret użytkownika Sneaky

Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

I po co takie kable, skoro w

I po co takie kable, skoro w gniazdku jest prąd, to wystarczy się podpiąć i ładować za darmo Smile

No tak, fajnie, gniazdo na ulicy na prawie każdej lampie, w nim 220V i byle dzieciak może tam wsadzić dwa druty i go prąd kopnie, ciekawe jak to zabezpieczyli?

Albo imigranci będą mogli robić elektryczne pułapki na niewiernych Wink

Portret użytkownika sky99

Nie 220V tylko 230V !!!

Nie 220V tylko 230V !!! Natomiast co do zabezpieczeń zdziwił byś się, co potrafią współczesne sieci tele - energetyczne. Tylko że do zrozumienia potrzeba tytułu inżyniera. Natomiast w woli ścisłości nie potrzeba dwóch drutów... wystarczy trafić w jeden, ...fazowy. Ciekawe czy wiesz jak i jak szybko działa wyłącznik różnicoprądowy.

Portret użytkownika sceptyyk

Hm... To jeszcze nam opowiedz

Hm... To jeszcze nam opowiedz - co się stanie dzieciakowi, gdy będzie miał gumowe podeszwy w bucikach i wetknie rączkami dwa druciki do "N" I "L" w rzeczonym gnieżdzie?... Wyobrażmy sobie inne działanie naszego łobuza - połaczył "N" i "L" jednym drucikiem... I co się stanie łobuziakowi, przy zabezpieczeniach zwarciowych powyżej 100 A???...

Portret użytkownika Inżynier

Przecinek stawiamy przed że.

Przecinek stawiamy przed że. Gwoli ścisłości, a nie woli. Wyłącznik różnicowoprądowy, a nie różnicoprądowy panie "inżynierze". Jeśli 99 w nicku oznacza rok urodzenia to napewno tytułu inżyniera jeszcze nie masz. 1:0 dla mnie.

Portret użytkownika sky99

Spadaj na twarz doktorze z

doktorze z dużego D.

W ogóle wiesz co to inżynier?

Jeśli nick 99... mylisz się i gdybasz jak „chumanista" Smile Podobnie jak ci co twierdzą że człowiek pochodzi od małpy. Mam na myśli Darwinowców wpatrzonych w swój wizerunek w lustrze po mocno zakrapianej absyntowej imprezie.

Co do polskiego wolisz po rosyjsku? A może w chińskim tradycyjnym.

Co ciekawe większość poszukiwanych na rynku pracy, pytanych jest o znajomość języków obcych! Nikt nie szuka pracownika ze znajomością polskiego :p  Dziwne?

Goodbye humanist       再見了以人為本

A tak w woli konkretów. Boli niewiedza jakie napięcie mamy w gniazdku elektrycznym? Może do tego się odniesiemy 220 woltowy polonisto? Wolt piszemy przez W czy V? I czym się te napięcia różnią? ile wynosi napięcie międzyfazowe? Bo widzę że nie wiesz jakim napięciem jest ładowany samochód elektryczny.  Może wyrazisz to w całce nieoznaczonej ? o ile sie da 

Skomentuj