Nowa technologia może zamienić fale radiowe w energię elektryczną

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Tworzenie energii z fal radiowych może wydawać się czymś z powieści science fiction. Jednak zespół z University of South Florida uważa, że ​​opracowali urządzenie, które może właśnie to zrobić. Urządzenie, które jest specjalną anteną metapowierzchniową, jest w stanie pochłaniać fale radiowe i przekształcać je w energię elektryczną. To może mieć ogromne znaczenie dla całej branży energetycznej.

 

Naukowcy od lat szukają sposobów na generowanie energii z fal radiowych. Pionierem e tej dziedzinie był wybitny Serb Nicola Tesla, który pracował nad taką technologią dokładnie sto lat temu. Wygląda na to, że ludzkość dopiero teraz do niej dojrzała. 

 

Nie jest to łatwy proces i może wymagać więcej energii wejściowej niż wyjściowej. Wraz z rozwojem technologii wykorzystujących środowiskowe fale radiowe, takich jak Wi-Fi, GPS, Bluetooth czy sieci telefonii komórkowej, fal radiowych jest coraz więcej. 

 

Poczyniono również postępy w dziedzinie metamateriałów, specjalnych rodzajów materiałów zaprojektowanych z myślą o właściwościach niespotykanych w materiałach występujących naturalnie. Razem te dwa czynniki sprawiają, że stabilna konwersja fal radiowych na energię jest całkiem możliwa. 

 

Opracowując antenę do zbierania fal radiowych, zespół z University of South Florida wykorzystał metamateriał o wysokim poziomie pochłaniania fal radiowych, co pozwoliło na uzyskanie wyższego napięcia na diodzie urządzenia. Dzięki temu antena była bardziej wydajna energetycznie, pokazując, że fale o niskim natężeniu można przekształcić w energię elektryczną.

 

Technologia może być również dostosowana w taki sposób, aby źródło fal radiowych mogło zasilać lub ładować urządzenia w całym pomieszczeniu.

 

Aby przetestować antenę, naukowcy zmierzyli ilość energii zebranej przez działanie źródła fal radiowych w zakresie od 0,7 do 2,0 GHz. Następnie zespół zmienił częstotliwość fal radiowych, aby sprawdzić, czy ma to wpływ na ilość zebranej energii. Ich testy wykazały, że antena może zebrać 100 mikrowatów energii z fal radiowych o natężeniu około 100 metrów z wieży telefonu komórkowego.

 

Naukowcy są przekonani, że to urządzenie, które wykazuje niezwykły potencjał w wychwytywaniu energii, może spowodować poważne zmiany w przemyśle energetycznym. Może się to odbyć poprzez wyeliminowanie połączeń przewodowych i baterii. Anteny te mogą pomóc obniżyć koszty, zwiększyć niezawodność i sprawić, że niektóre systemy elektryczne będą bardziej wydajne. 

 

Ta antena może być również zbudowana tak, aby była bardziej przenośna, co pozwoliłoby na lepsze odbieranie energii w drodze lub w tle za pomocą inteligentnych urządzeń. Poprawi to zrównoważenie i ogólną wydajność sektora energetycznego. Dzięki opracowaniu tych nowych anten nasza przyszłość może wyglądać na wydajniejszą i wydajniejszą energetycznie niż kiedykolwiek wcześniej.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika fghfgb

Nigdy tego nie udostępnią,

Nigdy tego nie udostępnią, rozwijając tą technologię można będzie czerpać energie z promieniowania kosmicznego, z pola magnetycznego ziemi itp.byc może w nwo antychryst będzie czynił cuda za pomocą tej technologii ale nigdy szary człowiek nie zasili domu tym urządzeniem

Portret użytkownika inzynier magister

to pozwoli zasilać

to pozwoli zasilać bezprzewodowo i bezbateryjnie czipy na rękach na czole i te w środku wszczepione !!!

Podstawową strategią masonerii w walce z Kościołem jest ateizacja poprzez demoralizację, obalenie chrześcijańskiej moralności. Czyż nie jest to działanie demoniczne? Jeden z jej liderów napisał:

„Rozpowszechniajmy szeroko nałogi i korupcję. Niech ludzie oddychają tym wszystkim swymi pięcioma zmysłami, niech to piją, niech się tym sycą. (…) Poddajcie masy deprawacji, a nie będziecie mieć katolików. (…) Aby zniszczyć Kościół, trzeba zniszczyć kobiety (…), demoralizujmy je. (…) Najskuteczniejszy cios w serce Kościoła – to zepsucie” (Arnaud de Lassus: Masoneria, intrygująca tajemniczość, Warszawa 1993, s. 104).

W 1974 r. Maurice włączył się w kampanię propagandową zainicjowaną przez loże masońskie, aby doprowadzić do zalegalizowania aborcji we Francji. Był świadkiem, jak organizacja Planning Familial okłamywała opinię publiczną, podając fałszywe, sześciokrotnie zawyżone dane dotyczące nielegalnych aborcji. Podawano liczbę 300 tysięcy aborcji w ciągu roku, gdy w rzeczywistości było ich około 50 tysięcy 

Valéry Giscard d’Estaing, nowo wybrany wtedy prezydent Francji, za jeden z głównych celów swojej prezydentury uznał legalizację aborcji. Jego osobistym doradcą był Jean-Pierre Prouteau – wielki mistrz Wielkiego Wschodu Francji. Natomiast wielki mistrz Wielkiej Loży Francji, dr Pierre Simon, był doradcą minister zdrowia Simone Veil. W parlamencie francuskim masoni z lewicy i z prawicy szybko przegłosowali ustawę zezwalającą na aborcję. Ta zbrodnicza ustawa weszła w życie 17 stycznia 1975 r.

Maurice Caillet był pierwszym lekarzem w Bretanii, który zaczął ją stosować. Osobiście doświadczył tego, jak odrażającą zbrodnią jest aborcja, kiedy widział rozszarpane części ciał uśmierconych przez siebie dzieci. Wtedy dopiero uświadomił sobie, że rolą lekarza jest leczenie i ratowanie życia, a nie zabijanie najbardziej niewinnych istot ludzkich. Od tej pory z coraz większą niechęcią dokonywał aborcji; starał się ograniczyć ich liczbę do 12 tygodniowo, co spotykało się z gniewną reakcją miejscowej prasy oraz Ruchu Wyzwolenia Kobiet.

Ideologia masonerii

Maurice Caillet, dając świadectwo swojego nawrócenia, podkreśla, że według masońskiej ideologii najważniejszy jest ludzki rozum. Wedle wolnomularzy to mocą swojego rozumu człowiek ma doprowadzić siebie do wolności i szczęścia, czyli do „miłości siebie posuniętej aż do pogardy Boga”. Aby stać się „tak jak Bóg”, masoni są wprowadzani w tajniki okultyzmu i spirytyzmu. Jest to szczególnie niebezpieczny grzech, ponieważ prowadzi człowieka do absolutnej pychy.

Bóg, nasz kochający Stwórca i Zbawiciel, ostrzega nas przed takimi praktykami: „przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu” (Kpł 20,6). 

Masoneria ma ambicje rządzić światem, oczywiście w formie ukrytej, poprzez różnego rodzaju organizacje międzynarodowe. Największą przeszkodą dla niej jest Kościół katolicki. Z tego powodu nieustannie go zwalcza, atakuje, posługując się kłamstwem i oszczerstwami, ośmiesza i prześladuje w środkach masowego przekazu na całym świecie.

Ciągle aktualna jest ekskomunika, którą ogłosił papież Klemens XII w 1738 r. Zakazuje w niej katolikom przynależenia do lóż masońskich.

W 1983 r. Stolica Apostolska przypomniała, że ciągle aktualna jest nauka Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, iż katolicy, którzy należą do masonerii, są w stanie grzechu śmiertelnego i nie mogą przystępować do Komunii św. (dokument Declaratio de associationibus massonicis, wydany w 1983 r. przez Kongregację Nauki Wiary).

Święty bp Józef Sebastian Pelczar w swojej książce Masoneria ostrzega, że „masoneria jest sektą antyreligijną, zarówno Kościołowi jak społeczeństwu wrogą, i że jej działanie jest coraz zuchwalsze, coraz szkodliwsze”.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Q

O czym oni mówią ....

O czym oni mówią .... uzyskanie energii 100 mikrowatów w odległości 100 metrów od masztu oznacza "wytworzenie" 0.0001 W ... jednej dziesięciotysięcznej części wata . Co tym można zasilić ??? - maleńką diodę świecącą .

Ogólnie jestem przeciwnikiem "bezprzewodowości" .. komu przeszkadzały analogowe telefony na kabel ? - wszystko zlikwidowano , nawet automatów ulicznych już nie ma. Po co komu bezprzewodowe myszki komputerowe , klawiatury , czy WiFi w mieszkaniu - dzieciak nie musi łazić po całym domu ze smartfonem w garści ze stałym dostępem do internetu , dzieciak ma spędzać czas w ruchu na zewnatrz ganiać za piłką itd. żeby był zdrowy i miał dobry wzrok. Popatrzcie ilu młodych ludzi nosi dziś okulary ?!  Przecież można podłączyć sobie kabelek i uniknąć tym samym wytwarzania nikomu nie potrzebnych fal radiowych. Wszędzie gdzie to możliwe powinno się stosować łączność kablową. Ja co prawda korzystam z internetu oferowanego przez telefonię ale podłączam się kabelkiem do modemu a ten kabelkiem do zewnętrznej anteny na ścianie. Co prawda pewnych rzeczy się nie uniknie ale pracuje się już nad zdalną łącznością za pomocą światła zamiast fal radiowych.

Portret użytkownika Hannto

Pragnę tylko powiedzieć że

Pragnę tylko powiedzieć że gdyby nie złodziej wszechczasów czyli Edison to taka technologia już by istniała od około 100 lat. Jednak Edison zablokował Tesli znalezienie ludzi którzy zgodziliby się włożyć swoje pieniądze w taki projekt. Zresztą masa obecnych "wynalazków" to poprostu nieco zmienione patenty Tesli.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Tworzenie energii

Tworzenie energii [elektrycznej] z fal radiowych może wydawać się czymś z powieści science fiction

Nie to elementarna fizyka i zasada działania pieprzonego radia z anteną. Poza tym światło też jest falą EM, więc panele słoneczne to co robią admin? Świat zgłupiał....

Portret użytkownika orka

No cóż, naukowcy a

No cóż, naukowcy a szczególnie wojskowi bawią się różnymi "zabawkami" a to tylko wierzchołek góry lodowej. Często wiele niewytłumaczalnych "zjawisk" jest tłumaczone tak głupio, że nie wiadomo czemu żaden bezstronny naukowiec tego nie tłumaczy. Tak jak ufo było kiedyś przykrywką dla wojskowych tajnych doświadczeń obiektów latających tak dziś wiele dziwnych tzw. niewytłumaczalnych zjawisk w przyrodzie jest tłumaczone przez globalne ocieplenie, zmiany klimatyczne spowodowane działalnością człowieka, zatruciem atmosfery wyziewami samochodów itd. W 2004 roku w małej włoskiej wiosce działy się rzeczy "nie z tej ziemi", samozapłony przewodów, gniazdek elektrycznych, pożar wyłączonych telewizorów, różnych urzadzeń sprzętu domowego a nawet łóżek i materacy. Sprzęty domowe działające na prąd można różnie tłumaczyć np. przeciążeniem sieci, ale łóżka i materace? Ich części metalowe np. sprężyny rozgrzewały się do czerwoności powodując pożary mieszkań i domów. Czy to przypadek, że w pobliżu tej wioski znajdował się poligon ćwiczebny dla jednostek morskich i powietrznych amerykańskiej VI Floty Morza Śródziemnego? A może były to testy broni falowej ale nie na morzu tylko na orbicie okołoziemskiej. Wszystko tajne i łamane przez poufne utwierdza nas, że za plecami zwykłych ludzi toczy się jakaś gra w ciuciubabkę między mocarstwami. Dostrzegamy coś ale nie mając wiedzy o działaniach wojska dostrzegamy czasami jakiś wierzchołek, który mówi nam, że coś tam się dzieje ale nie wiemy co. Wybuchające termometry, rozrywające się tysiące żab i ropuch, odmawiające posłuszeństwa urządzenia elektroniczne i wiele innych. Czym jeszcze zaskoczy nas świat "nauki i eksperymentów", do których człowiek najpierw zostanie użyty jako szczur doświadczalny a potem jak takiemu człwiekowi coś się nie spodoba to się go uciszy "pistoletem" EPIC, o tym wiemy a czego jeszcze nie wiemy? Może lepiej mysleć że technologiia ze Star Treka nie jest fikcją ale rzeczywistością a wtedy będziemy bliżej prawdy.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Powolne wprowadzenie w

Powolne wprowadzenie w technologie bezprzewodowe Tesli.

To dla naszych sprzętów. A dla nas samych polecałbym zapoznanie się z prawdziwą rolą szyszynki w naszych szanownych mózgownicach:

https://t.me/officialcharliewardshow/45332

There is a reason why fluoride was added to drinking water - it calcifies the pineal gland; that which connects us to the Creator.
They don’t want us to see beyond the matrix.

Jest powód, dla którego fluor był dodawany do wody pitnej – zwapnia szyszynkę; to, co łączy nas ze Stwórcą.
Nie chcą, abyśmy wyszli poza matrycę

Kiedyś pisałem tu nawet o tym jak fluor powoduje kamienienie szyszynki i wyłączenie jej funkcji jako "radia" do odbioru "wyższych" częstotliwości. I patrz, ktoś to wyraźnie potwierdził.

P.s. Fluor w pastach do zębów i nie tylko powoduje również przedwczesne dojrzewanie małolatów obecnie, bo szyszynka zawiaduje tempem rozwoju.

Strony

Skomentuj