Nowa technologia ma zastąpić rakiety podczas startu statków kosmicznych

Kategorie: 

Źródło: internet

Amerykański inżynier, James Powell, jeden z wynalazców technologii lewitacji magnetycznej, opracował armaty elektromagnetyczne, które mają umożliwić wystartowanie statku kosmicznego bez użycia rakiet.

Opatentowany system SpaceTram wykorzystuje technologię próżniową Hyperloop. Nieobecność tarcia ma sprawić, że dany obiekt będzie w stanie przyspieszyć z prędkością zbliżoną do drugiej prędkości kosmicznej.

Space tram będzie w stanie pokonać grawitację planety lub, jeśli to konieczne, pozostanie na jej orbicie. System może póki co pracować z urządzeniami o wadze do 100 kilogramów, jednak druga generacja będzie obejmować także kapsuły z pasażerami na pokładzie.

 

Intencją twórców jest, by przeciążenie było stosunkowo małe, w związku z czym nie będą konieczne szkolenia dla astronautów. Z nowej technologii będą mogły korzystać także te kraje, które nie mogą pozwolić sobie na ogromne koszty rakiet.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika krisu2

opór powietrza na wylocie

opór powietrza na wylocie tunelu rozżarzy i wyhamuje taki pocisk-rakietę. II pr.kosm jest nierealna dla czegokolwiek zdolnego przewiezc pasazerów w tak gęstej atmosferze jak ponizej kilkunastu km, nie mamy takich materiałów. Konieczny jest dodatkowy napęd - rakietowy albo strumieniowy a zapewne i to i to

499

Skomentuj